Sėkmingus metus „Bega“ palydėjo atsidėkodama darbuotojams

  • Teksto dydis:

Pagarba ir dėkingumas darbuotojams, gražios ilgametės tradicijos, šiltos akimirkos susibūrus visai bendruomenei kartu – tai, kas šventiniu laikotarpiu lydi Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ kolektyvą.

Pakviesti į iškilmingą kalėdinį vakarą Klaipėdos dramos teatre „Begos“ darbuotojai buvo pamaloninti išskirtine šventine programa, išgirdo ne tik kompanijos vadovų, bet ir uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko padėkos žodžius.

„Šį šventinį vakarą nenoriu kalbėti apie jūsų perkrautas tonas, apie padarytas  investicijas, kurios, be abejo, yra labai svarbios, tačiau dabar noriu kalbėti apie žmogiškumą, kurį matau šioje kompanijoje, apie rūpestį ir pagarbą žmogui, darbuotojams, jų šeimoms, vaikams, taip pat ir miesto bendruomenėms“, – kalbėjo meras.

„Nuoširdžiai jums dėkoju už kartu padarytus darbus, už susiklausymą ir vienas kito supratimą. Daugiau nei 27-erius metus skaičiuojančią „Begos“ istoriją kuriame kartu ir tikrai esu labai laimingas dirbdamas su jumis šiame šauniame kolektyve, su kuriuo ne tik įgyvendiname įprastas mūsų veiklos užduotis, bet kuriame įdomius, nekasdienius projektus, puoselėjame tradicijas, leidžiančias padidinti pridėtinę vertę mūsų partneriams, Klaipėdos uostui, miestui ar šaliai“, – sakė kompanijos „Bega“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Tarp ilgamečių „Begos“ socialinių iniciatyvų, skirtų personalui, – kūdikio kraiteliai darbuotojų šeimoms sulaukus vaikų, mokyklinės priemonės, kuprinės vaikams pradedant lankyti mokyklą, kalėdinės dovanos ir piniginės premijos visiems darbuotojams, įvairios priemokos, paskatinimai, renginiai, galimybės sportuoti ir daugelis kitų.

Kalėdinio vakaro metu tradiciškai buvo pagerbti bei apdovanoti dešimt ir dvidešimt metų kompanijoje išdirbę darbuotojai. O visam kolektyvui padovanota įspūdinga šventinė programa, kurioje pasirodė garsūs atlikėjai Liudas Mikalauskas, Ona Kolobovaitė bei dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“.

2019-aisiais „Bega“ tęsė ar inicijavo naujus socialinius projektus, skirtus įvairioms Klaipėdos miesto, šalies bendruomenėms. Jau ketvirtus metus kompanija „Bega“ yra Klaipėdos dramos teatro mecenatė, remianti teatro veiklą, spektaklių pastatymus, taip pat kasmet teikianti savo įsteigtas nominacijas „Mūza“ kartu su piniginėmis premijomis labiausiai nusipelniusiems šio teatro kūrėjams. Šiemet kompanija tradiciškai prisidėjo prie didžiausių miesto švenčių, renginių organizavimo, finansavo ledo ritulio klubo „HC Klaipėda“ vaikų komandos išvyką į tarptautinį turnyrą, neoficialiai vadinamą pasaulio vaikų ledo ritulio čempionatu, rėmė Klaipėdos universitetą, Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, Klaipėdos „Medeinės“ mokyklą ir kt.

Atsižvelgdama į įgyvendinamų socialinių iniciatyvų gausą bei reikšmę, Klaipėdos pramonininkų asociacija šiemet kompanijai „Bega“ antrus metus iš eilės įteikė apdovanojimą „Už mūsų Klaipėdą“.

Itin daug dėmesio „Bega“ skiria ekologinėms iniciatyvoms. Net ir įgyvendinant didelius kompanijos plėtros projektus, ekologija, poveikio aplinkai mažinimas išlieka pagrindiniais prioritetais. Pavyzdžiui, statant neseniai pradėtą eksploatuoti Cemento terminalą investicijos buvo planuojamos taip, kad krova terminale vyktų visiškai uždaru būdu, be jokio krovinio sąlyčio su aplinka. Kad tai būtų pasiekta, teko pritaikyti visą logistinę grandinę – į uostą cementas gali būti gabenamas tik tam tikrus ekologinius reikalavimus atitinkančiais vagonais, net Vokietijos laivybos kompanijos laivai, kuriais lietuviškas cementas eksportuojamas į Skandinaviją, buvo specialiai modifikuoti ir pritaikyti uždaro tipo krovai būtent šiame terminale.

Šiemet kompanijos „Bega“ baigtas plėtoti didžiausias Baltijos regione žemės ūkio produktų krovos kompleksas taip pat aprūpintas moderniomis aplinkai draugiškomis technologijomis, dengtomis talpyklomis, iškrovimo stotimis,  uždaromomis krovinio transportavimo galerijomis, našiomis oro filtravimo sistemomis ir kt.

Apskritai „Begoje“ nėra atvirų krovinio sandėliavimo aikštelių, o visose kompanijos dengtose talpyklose vienu metu galima sutalpinti apie 700 tūkst. tonų įvairių krovinių.

Poveikiui aplinkai mažinti yra skirti ir tokie išskirtiniai „Begos“ projektai kaip geležinkelio manevriniams darbams naudojamų lokomotyvų parko robotizavimo programa. Jos metu dyzeliniai šilumvežiai konvertuojami į elektrinius robotus-lokomotyvus, kurie dirba be jokių emisijų į aplinką.

Beje, robotus kuria ir konstruoja patys kompanijos „Bega“ inžinieriai, automatikai, kiti specialistai. Ir tai, pasak „Begos“ generalinio direktoriaus Laimono Rimkaus, ne tik leidžia pasiekti ekologinius ar ekonominius tikslus, bet ir sudaryti sąlygas jauniems profesionalams kurti ir realizuoti savo gebėjimus. „Esame pastebėję, kad įmonėje sudaromos galimybės kurti vilioja jaunus specialistus. Jie jaučia, kad esame ne tik paprasti paslaugos atlikėjai, bet kartu kuriame pridėtinę vertę. Tokiu būdu „Bega“ įgyvendina ne tik geležinkelio lokomotyvų robotizaciją,  bet ir diegia įvairias transporto bei logistines informacines sistemas ir pan.“, – sakė L.Rimkus.

Pasak valdybos pirmininko A.Kuzmarskio, kolektyvo susiklausymas, bendras komandinis darbas, taip pat nuoseklios investicijos, krovos pajėgumų plėtra ir veiklos modernizavimas duoda rezultatų. Šiemet kompanija „Bega“ pasiekė vieną didžiausių per pastaruosius metus veiklos apimčių augimų – 2019-aisiais metinė krova augo daugiau nei 20 proc. ir viršijo 5 mln. tonų.

Anot A.Kuzmarskio, šiemet užbaigtus plėtros projektus jau keičia kiti, dar labiau orientuoti į pridėtinės vertės kūrimą, išmaniąją logistiką, mažiausią poveikį aplinkai turinčius krovinių transportavimo būdus ir kt.

Pagarba: jubiliejines darbo „Begoje“ sukaktis minintys kompanijos darbuotojai metų pabaigoje tradiciškai sulaukia daugiausia dėmesio – šiemet kalėdinio vakaro metu po apdovanojimų Klaipėdos dramos teatro scenoje jie turėjo progą padainuoti kartu su L.Mikalausku.

Šventė: „Begos“ kalėdiniame vakare koncertavo ansamblis „Lietuva“.    Vitos Jurevičienės nuotr.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Durnių laivas

Durnių laivas portretas
Pamenu, gerai pamenu, kai 1992 m. atsirado tokia "Bega" - žmonės dar lakstė gatvėmis su vėliavomis rankose ir pirštais dangų badė šaukdami "Lietuva", "Lietuva", o Lubys su Brazu pasiėmę sieksnį atsimatavo gabalą Klaipėdos krantinės ir pasakė: "Čia mūsų žemė. Jokia Lietuva". Taip gimė "Bega".
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių