Šiandien susitikome su projektavimo konkursą laimėjusios mažosios bendrijos „Vietos“ architektais aptarti būsimosios regioninės vaikų buriavimo mokyklos „Žiemys“ Šventojoje projektinių pasiūlymų.
Pristatytose architektų vizualizacijoje jau aiškėja mūsų regiono vaikams skirtos buriavimo mokyklos architektūriniai kontūrai.
Naująjį projektuojamą pastatą architektai mato kaip ramių, bet solidžių skulptūrinių formų statinį, primenantį iš bangų išnyrantį laivą, kurio aukščiausias taškas sieks 10,5 metro. Manau, jog tai puiku, juk Šventoji jau visai netrukus taps ir didelių, ir mažų laivų miestu.
Visas pastato fasadas būtų padengtas termomediena, kuri ne tik atkartotų čia pat esančio senojo molo, bet ir gretimų miškų vizualinę stilistiką. Termomediena turi savybes ne tik būti ilgaamžiška, bet su laiku lyg tikras vėjų nugairintas laivas keičia ir savo spalvas, tamsėja, tad įgauna pajūrio gamtai dar labiau artimą vaizdą.
Lengvumo ir skaidrumo pastatui priduos stiklo vitrininės sienos.
Visas buriavimo mokyklos pastatas užims apie 400 kv. m.
Suprojektuota 108 kv. m mokymosi ir sportavimo erdvė, numatytos trenerių ir personalo, vaikų persirengimo, burių sandėliavimo, virtuvėlės su nedidele lauko terasa, tualetų ir dušų patalpos.
Architektai siūlo funkcionaliai išnaudoti ir dalies statinio stogą, kur būtų įrengta lauko terasa. Ši erdvė taptų ir puiki vieta ilsėtis joje grožintis Šventosios būsimojo uosto bei upės vaizdais, ir rengti čia vaikams skirtus renginius, pavyzdžiui, varžybų apdovanojimus.
Aikštelėje prie mokyklos numatyta vieta, kur puikuosis „Optimist“ tipo laiveliai, skirti vaikams buriuoti. Suprojektuotas ir patogus slipas nuleisti sparnuotus laivelius į upę bei ja išplaukti į atvirą jūrą.
Šiandien išsakytos dar kelios mūsų pastabos ir pastebėjimai, po trijų savaičių vėl susitiksime su architektais. Visus projektavimo, derinimo, viešinimo darbus užbaigti ir statybas leidžiantį dokumentą projektuotojai turi gauti iki šio rugpjūčio vidurio, o toliau jau pradėsime statybas.
Beje, tarp šiandien išsakytų pastabų – rasti galimybes šioje teritorijoje įamžinti labai svarbų istorinį faktą, kad būtent Šventojoje devynioliktojo amžiaus pabaigoje buvo įsteigta ir veikė PIRMOJI Lietuvoje jūreivystės mokykla. Norime, kad Šventoji įgytų dar vieną turistinį objektą, kurį aplankę darsyk prisimintume, kad niekas iš niekur neatsiranda: turėjome pirmąją jūreivystės, o netrukus Šventojoje bus PIRMOJI Lietuvoje vaikų jūrinio buriavimo mokykla.
Beje, istoriniai šaltiniai teigia, kad, be kitų, baigusių nelengvus mokslus jūreivystės mokykloje buvo broliai Snarskiai ir Paplauskis iš Kalgriaužių, Vagneris iš Darbėnų bei Luplėšis ir Dėjus iš Šventosios. Šių vietos žmonių palikuonys tikrai turi kuo didžiuotis, o mes pratęsime tradicijas ir ugdysime stiprius bei mūsų Baltiją mylinčius vaikus.
(be temos)