Vakar "Regitros" Klaipėdos filialas buvo panašus į avilį per medunešį – aikštelėje trūko vietų automobiliams, o prie 12-os įmonės langelių rikiavosi eilės interesantų.
Eilėje – aktualūs pokalbiai
Tai buvo antroji diena, kai valstybinės įmonės "Regitra" kompiuteriai automatiškai išregistravo daugybę automobilių, kurių savininkai net įspėti nesuskubo pasirūpinti savo transporto priemonių technine apžiūra arba neapdraudė privalomuoju civiliniu draudimu.
Gal todėl ne vienas savo eilės laukęs žmogus ieškojo pašnekovų šia tema. Buvo akivaizdu, kad žmonės daug girdėjo apie naująją tvarką, bet suprato ne viską.
"Man sakė, kad galima sustabdyti dalyvavimą eisme ir nebūtinai važiuoti į "Regitrą", galima tai padaryti internetu. Taip net dar geriau, nes visiškai nekainuoja", – kalbėjo prie durų savo eilės laukusi moteris.
Kitas vyras sustabdė skubantį "Regitros" darbuotoją ir prašė pasakyti, ar automobilis gali būti išregistruotas, jeigu ilgiau nei tris mėnesius yra pasibaigęs privalomasis civilinis draudimas ir techninės apžiūros galiojimo terminas ar tik vienas šių dalykų.
Keli vyrai diskutavo, gerai ar blogai, kad įsigaliojo pakeitimai, užkertantys kelią važinėti nesusitvarkiusiems privalomų formalumų.
Laukė tik pusvalandį
Valstybinės įmonės "Regitra" Klaipėdos filialo vadovas Saulius Budinas tikino, kad vakar čia nebuvo daugiau lankytojų nei įprasta.
"Nepamirškime, kad tai buvo antradienis, pirma diena po savaitgalio, kai mes dirbame. Be to, vieną operaciją paprastai ateina daryti ne vienas, o keli žmonės, todėl susidaro įspūdis, kad rikiuojasi labai ilgos eilės. Pats kelis kartus tikrinau – interesantai laukė ne ilgiau nei pusvalandį", – patikino S.Budinas.
Jis priminė, kad pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimus, įsigaliojusius nuo liepos 1-osios, transporto priemonėms, neturinčioms techninės apžiūros arba privalomojo civilinės atsakomybės draudimo, stabdomas dalyvavimas viešajame eisme.
Prieš tai kiekvienam transporto priemonės savininkui duodama 90 dienų susitvarkyti šiuos dalykus.
S.Budinas dar kartą paaiškino, kad dalyvavimas eisme stabdomas per šį laiką neįvykdžius vienos ar abiejų šių būtinų sąlygų.
Jeigu žmogus planuoja, kad kažkurį laiką, bet ne ilgiau nei metus, nesinaudos transporto priemone, gali pats sustabdyti dalyvavimą viešajame eisme. Tai galima padaryti atvykus į "Regitros" padalinį arba elektroniniu būdu. Asmuo pats gali pasirinkti laikotarpį, kada nesinaudos savo transportu.
Ši paslauga atvykus į "Regitrą" kainuoja 10 litų, o internetu už duomenų tvarkymą imamas 8 litų mokestis registro tvarkymui.
Registre – nesančios mašinos
"Pastebėjome, kad gana daug žmonių tai daro. Pavyzdžiui, penktadienį vien mūsų filiale tai padarė 180 asmenų. Visoje Lietuvoje tokių gali būti jau tūkstančiai. Ko gero, dažniau žmonės naudojasi internetu, nes "Regitros" tinklalapyje, pasirinkus "Transporto priemonių registravimo procedūrą" ir prisijungus per "Elektroninės valdžios vartus" tai galima visiškai paprastai atlikti. Manau, dabar tai vyks nuolat, nes įspėjimus žmonės gaus nuolat, dalis jų gali apsispręsti", – patikino S.Budinas.
Jo įsitikinimu, tokį būdą dažniausiai rinksis tie, kurie laiko mašinas garažuose, bet jomis nevažinėja. Tai padės savininkams patiems apsispręsti, ką daryti su nenaudojamomis transporto priemonėmis.
Tikėtina, kad didelės dalies išregistruotų transporto priemonių nebėra, jos tiesiog išardytos, o jų detalės panaudotos remontuojant kitus automobilius. Mat buvo laikas, kai pardavus automobilį galima buvo važinėti turint įgaliojimą, dalis automobilių buvo parduota metalo laužo supirkėjams, bet tai padarė jų neišregistravę. Tad nemaža dalis automobilių tebeegzistuoja tik dokumentuose, bet ne realybėje.
Lipdukai – vagių grobis
Pastebėta, kad dalis nedrausmingų vairuotojų, baimindamiesi policininkų, savo transporto priemonės valstybinius numerius paženklina svetimais lipdukais, bylojančiais apie atliktą techninę apžiūrą.
Netekęs originalaus lipduko vairuotojas turi važiuoti į Techninių apžiūrų centrą, sumokėti už vieną lipduką du litus ir paprašyti apžiūras atliekančių vyrų išduoti jiems naujus lipdukus.
Paaiškėjo, kad tai ne toks jau retas atvejis, kasdien vien uostamiestyje sulaukiama 5–6 tokių interesantų.
Tačiau Klaipėdoje dirbantys bendrovės "Transkona" darbuotojai patikino, jog lipdukai gali būti nebūtinai pavogti. Jie minėjo, kad neretai lipdukai nukrenta kruopščiai plaunant mašiną ar tiesiog be jokios priežasties.
Kurį laiką žmonės plūdo lipdukų, nes buvo įsigiję brokuotus valstybinius numerius, kurių raidės ir skaičiai tiesiog išbluko, tad teko keisti ne tik numerius, bet ir perklijuoti lipdukus.
"Manau, vogti lipdukai gali apsaugoti tik nuo atsitiktinio sustabdymo, kai policininkai nuskenuoja numerius ir duomenų bazėje patikrina, ar transporto priemonė techniškai patikrinta. Bet tai tėra pirminė informacija, kurią pareigūnai tikrina sustabdę mašiną", – svarstė S.Budinas.
Naujausi komentarai