Trečiadienį Vilniuje kartu su kitais Lietuvos vežėjais į protesto akciją atvyko ir klaipėdiečių delegaciją. Saujelė Lietuvos vežėjų trečiadienį nuo pat ryto apsilankė prie Prancūzijos, Belgijos ir Vokietijos ambasadų ir jų atstovams įteikė peticijas.
Kartu su visais Lietuvos vežėjais trečiadienį proteste sostinėje dalyvavo ir uostamiesčio vežėjų automobiliais atstovai.
Protesto akcija surengta siekiant atkreipti Prancūzijos, Belgijos ir Vokietijos dėmesį į, vežėjų teigimu, diplomatų kuriamus suvaržymus.
Verslininkai tikino, jog sunkumų dirbdami svečiose šalyse patiria jau kurį laiką – pirmiausia Belgijoje ir Prancūzijoje buvo priimti įstatymai, numatantys griežtas baudas už kassavaitinio poilsio praleidimą transporto priemonės kabinoje, o nuo šių metų pradžios Vokietijoje įsigaliojo įstatymas dėl minimalaus atlyginimo nuostatų, kurių laikytis privalu ir užsienio šalių vežėjams, nors specialistų teigimu, tokį reguliavimą galima laikyti įsikišimu į kitų šalių vidaus reikalus.
Tokia tvarka esą sukuria nevienodas sąlygas skirtingų šalių vežėjams dirbti bendroje rinkoje bei prieštarauja bendriems Europos Sąjungos verslo erdvės principams.
Siekdami, jog atskirų šalių įstatymai atitiktų bendruosius Europos Sąjungos įstatymus saujelė vežėjų trečiadienį susirinko prie minėtų šalių ambasadų ir jų diplomatams įteikė peticijas.
Tarp protestavusių sostinėje būta ir klaipėdiečių.
„Mes čia esame keturiese. Savaime suprantama, kad tikime, jog kas nors pasikeis ir būsime išgirsti. Jeigu netikėtume, šiandien būtume likę Klaipėdoje ir dirbę įprastus darbus“, – dėstė vienas atvykusių klaipėdiečių Artūras Telmentas.
Pašnekovo teigimu, minėtų valstybių veiksmai – prieštarauja Europos Sąjungos įstatymams bei sunkina vežėjų darbo sąlygas, todėl padėtį būtina keisti nedelsiant.
A.Telmentas patikino, jog verslininkai turi ir kitą planą tuo atveju, jeigu šįkart jų balsas nebus išgirstas.
„Bandysime veikti per asociacijas ir visais kitais įmanomais būdais“, – patikino pašnekovas.
Naujausi komentarai