Prekybos vietos – ne už dyką

Palangos savivaldybė paskelbė trečiąjį konkursą leidimams prekiauti ar teikti paslaugas kurorto viešosiose vietose. Paaiškėjo, kokios vietos yra brangiausios – už leidimą teikti paslaugas gali tekti pakloti ir įspūdingą sumą.

Pelnas – ir iš ledų

Miesto teritorijoje nustatytose vietose, kur gali vykti tam tikrų paslaugų teikimas ar prekyba Palangos savivaldybė skelbia aukcioną.

Verslininkai tarpusavyje varžosi pateikdami didesnę sumą nei nustatyta rinkliava. Nugalėtoju skelbiamas daugiausiai pasiūlęs fizinis ar juridinis asmuo.

Pavyzdžiui, Jūratės ir Kastyčio skvere leidimo metams prekiauti ledais kaina prasideda nuo 8,3 tūkst. eurų. Šiame skvere yra keturios tokios vietos, skirtos prekybai ledais.

J. Basanavičiaus gatvėje toks leidimas verslininkui atsieis taip pat nemenką sumą – aukcionas pradedamas nuo 5,2 tūkst. eurų.

Šioje gatvėje norėdami prekiauti odos ar gintaro dirbiniais prekybininkai aukcione už leidimą varžosi nuo 1,1 tūkst. eurų.

Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, kur teikiama viešojo maitinimo paslauga, veiklą leidžiama vykdyti nuo 8 iki 24 val.

Kainos priklauso nuo vietos

Pigiausias leidimas kurorte kainuoja 40 eurų – prekiauti tautodailės dirbiniais miesto švenčių, tarp jų ir reprezentacinių renginių, laikotarpiu.

Jūratės gatvėje prekyba ledais taip pat veikiausiai yra pelningiausia, aukcionas leidimui čia prasideda nuo 1,2–1,5 tūkst. eurų. Pigesni leidimai prekybai maisto produktais, tačiau kaina priklauso nuo vietos.

Meilės alėjoje už galimybę prekiauti kava ar ledais varžomasi nuo 3,4 tūkst. eurų sumos.

Vytauto gatvėje brangiausias leidimas – nuo 5 tūkst. eurų. Laimėjus aukcioną, išduodamas leidimas viešajam maitinimui terasoje ar laikiname statinyje iki 100 kv. m.

Dėl leidimų prekiauti kava, arbata teks rungtis aukcione nuo 1,8 tūkst. eurų sumos.

Norint prekiauti ledais Vytauto gatvėje teks pasiūlyti daugiau nei 2,3 tūkst. eurų. Nuo 3,2 tūkst. eurų sumos atsispiriama konkurse dėl prekybos maisto produktais.

Atokiose vietose – pigiau

Įspūdingą sumą gali tekti pakloti verslininkui, kuris panorės Naglio alėjoje prie Moterų paplūdimio įsirengti vaikų kavinę laikiname statinyje. Konkursas leidimui pradedamas nuo 21 tūkst. eurų.

Konkursai viešajam maitinimui Palangos paplūdimyje, priklausomai nuo vietos, prasideda nuo 5 tūkst. eurų. Tačiau yra vietų, kur laimėti įmanoma pasiūlius daugiau nei 19 ar 21 tūkst. eurų.

Brangiausias leidimas yra skirtas galimybei teikti maitinimo, aktyvaus poilsio, sporto organizavimo paslaugas nesudėtingame, laikiname statinyje. Aukcionas – nuo 40 tūkst. eurų.

Palangos paplūdimyje yra ne viena maitinimui skirta vieta. Kitur konkursas gali prasidėti nuo 35 tūkst. eurų sumos.

Šventosios paplūdimyje aukcionas lauko kavinei startuoja nuo 15 tūkst. eurų. Labiau nutolusiose vietose nuo centrinių įėjimų leidimai pigesni – aukcionas pradedamas nuo 2 ar 9 tūkst. eurų.

Išvežiojamajai prekybai maisto produktais bevariklio transporto priemonėmis Palangos paplūdimyje numatyta 15 leidimų, Šventosios paplūdimyje – 10 leidimų.

Tvarkose numatyta, kad Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, kur teikiama viešojo maitinimo paslauga, veiklą leidžiama vykdyti nuo 8 val. iki 24 val.

Organizuoja konkursus

Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vyriausioji specialistė Milda Šimkienė paaiškino, kodėl trečią kartą skelbiamas konkursas leidimams.

„Galimybe prekiauti ir teikti paslaugas viešosiose vietose verslininkai aktyviai domisi, tačiau yra ir tokių viešųjų vietų, kurios yra mažiau paklausios. Į kiekvieną viešąją vietą organizuojami konkursai. Jei konkursas neįvyksta (nėra nė vieno prašymo dalyvauti konkurse į konkrečią viešąją vietą), jis skelbiamas antrą ir, jei yra poreikis, – trečią kartą. Šiuo metu kaip tik vykdomas konkursas būtent į tas vietas, kurios dar nesulaukė verslininkų susidomėjimo“, – paaiškino specialistė.


Šiame straipsnyje: Palangaprekybos vietosprekyba

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
varykit varykit i ta Primysta Palanga DDDDD. as geriau i Egipta ar Turkija SAVAITE !!!! VISKAS ISKAICIUOTA !!!!

ir pasakykit

ir pasakykit  portretas
jūs man kad čia ne reketas? Iš viso protu nesuvokiama kaip galima imti kažkokį mokestį už kelis šaligatvio metrus ar mažo sandėliuko dydžio vietą. Ar jis per tą savo rankų darbo ar kt. smulkmės(ne mersedesų:D) pardavinėtojų stovėjimą Basanavičiaus prosp.ar ant kitos viešosios vietos kampo, kažkaip nusidėvi? O gal kitos kokios išlaidos yra kurios turi savivaldybei atsipirkti? Sutinku tik su tuo kad reikia leidimų(dėl tvarkos), bet visa kita yra nesamonė ir aiškus apiplėšinėjimas

Pakrante

Pakrante portretas
Kažkoks beprotnamis !
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių