Pereiti į pagrindinį turinį

Prancūzų kalba tampa egzotine

2009-05-27 09:00
Sesija: gausiausias iki šiol buvo privalomas gimtosios kalbos egzaminas.
Sesija: gausiausias iki šiol buvo privalomas gimtosios kalbos egzaminas. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Karaliaujanti anglų kalba gerokai praretino kitų užsienio kalbų egzaminus laikančių abiturientų gretas.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Virginijos Kazakauskienės, praėjusią savaitę prasidėjusi egzaminų sesija kol kas vyksta sklandžiai.

Be trikdžių vakar praėjo ir valstybinis vokiečių kalbos egzaminas. Jį "Varpo" gimnazijoje laikė 71 abiturientas, tarp kurių buvo ne tik klaipėdiečiai, bet ir moksleiviai iš Klaipėdos regiono.

Į egzaminą neatvyko viena abiturientė iš Vydūno vidurinės mokyklos. Mergina mokslus iškeitė į gyvenimą užsienyje.

Mokyklinį vokiečių kalbos egzaminą rinkosi 82 jaunuoliai. Egzaminų centrai buvo Hermano Zudermano vidurinėje ir Statybininkų mokyklose.

V.Kazakauskienė pastebi, kad vokiečių kalbą kasmet renkasi vis mažiau klaipėdiečių. Ją nurungia anglų kalbos egzaminas.

Populiarumu negalėtų pasigirti ir kiti užsienio kalbos egzaminai. Penktadienį laukiantį valstybinį rusų kalbos egzaminą rinkosi 41 moksleivis. Kiek gausesnis būrys planuoja laikyti mokyklinį – 202 klaipėdiečių abiturientų.

Mažiausiai abiturientų rinkosi prancūzų kalbos žinių patikrinimą. Laikyti šį egzaminą panoro vos pora abiturientų. Jiems teks važiuoti į Kretingą, kur daugiau jaunuolių dėl puoselėjamų šios kalbos tradicijų renkasi minėtą egzaminą.

Šiandien 107 abiturientai laikys dailės mokyklinį egzaminą, kurio centrai įkurti "Aitvaro", "Varpo" ir Eduardo Balsio menų gimnazijose.

Trečiadienį bus laikomas vienas populiariausių – valstybinis ir mokyklinis matematikos egzaminas. Jį atitinkamai rinkosi 626 ir 1715 jaunuolių. Pagal pasirinkimą jį lenkia tik privalomas gimtosios lietuvių kalbos egzaminas.

Pagrindinė abiturientų egzaminų sesija tęsis iki birželio 11-osios, kitą dieną moksleiviams prasidės pakartotinė sesija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų