- Lina Likšaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Tradicija tapusi Prancūzijos ir uostamiesčio otochirurgų draugystė sėkmingai tęsiasi – praėjusią savaitę Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) dvi dienas vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Otochirurgijos ir otoneurochirurgijos teorija ir praktika“.
Padėjo sunkiems ligoniams
Konferencijos metu tarptautinė komanda, kurią sudarė KUL gydytojai otochirurgai skyriaus vedėjas B.Praškevičius, medicinos mokslų daktaras R.Mačiulaitis ir medicinos mokslų daktarai Fransua Furia, Alanas Karoutchi iš Prancūzijos bei otochirurgas Salamonas Abramovichius iš Anglijos, atliko tris sudėtingas funkcines rekonstrukcines ausies operacijas. Unikalių žinių norintys įgyti medikai užsienio profesionalų meistriškumą ir darbą galėjo stebėti per vaizdo ryšį salėje.
„Dėl tokių renginių otorinolaringologai gali tobulėti profesinėje srityje. Vyksta pasikeitimas nuomonėmis ir įžvalgomis, dalijamasi įgyta patirtimi. Ne ką mažesnę naudą gauna pacientai. Dar prieš susitikimą su profesionalais iš užsienio ligoniai yra atrenkami, konsultuojami vietinių gydytojų. Vėliau jiems atliekamos meistriškumo reikalaujančios operacijos“, – kalbėjo E.Zalagėnas.
Pasak jo, sudėtingomis ausų ligomis sergantiems žmonėms kitose gydymo įstaigose jau buvo atliktos operacijos, bet negauta reikiamo efekto dėl esamų didelių destrukcinių uždegiminių pakitimų.
Vėliau po tarptautinės jungtinės komandos atliktų operacijų pacientai bus reguliariai prižiūrimi KUL Ausų-nosies-gerklės ligų skyriaus medikų, o baigę gydymo kursą išvyks namo.
Suteikia viltį
KUL Otorinolaringologijos skyriaus vedėjas Bronius Praškevičius pasakojo, kad negirdintiems žmonėms sunkiau padėti nei akliesiems.
„Pastebiu, jog neregius užjaučia, o kurčiuosius laiko kvailesniais. Ir konferencijos metu specializuojamės ausies mikrochirurgijos sferoje, kuri yra viena iš svarbesnių. Kartu su prancūzų medikais kiekvienais metais operuojame nesėkmingai gydytus pacientus, kuriems Lietuvos medikai jau nebegali padėti“, – teigė B.Praškevičius.
Šie ligoniai dažnai yra jauni žmonės iš visos Lietuvos, kuriuos ausies ligos persekioja nuo vaikystės, su jomis jaunuoliai ir užauga.
Tokiems pacientams gresia įvairios komplikacijos – veido paralyžius, meningitas, smegenų ar smegenėlių abscesai.
Kaip teigė medikas, konferencijų metu atliekamos operacijos pacientams, praradusiems viltį, dažnai tampa išsigelbėjimu.
Pasak jo, patologijų, komplikacijų ar net mirčių, susijusių su ausimis, pastaruoju metu mažėja. Tam įtakos turi didesnis tėvų rūpestis savo vaikais bei technologinis progresas.
Operuota daug
Prancūzijos gydytojų vizito tikslas – perduoti praktinę patirtį Lietuvos gydytojams ausų mikrochirurgijoje ir supažindinti su naujovėmis bei moksliniais pasiekimais šioje srityje.
Konferencijos metu buvo stebimas ne tik darbas operacinėje, aptariami atlikti veiksmai, bet ir dalijamasi teorinėmis žiniomis, skaitant pranešimus.
Pirmą kartą prancūzų medikai į Lietuvą atvyko 1997 m., kai Vilniaus Santariškių ligoninėje įvyko pirma praktinė-mokslinė konferencija, kurios metu buvo atlikta 10 ausų funkcinių rekonstrukcinių operacijų.
Prieš išvykdami iš Lietuvos specialistai lankėsi KUL, o nuo 2001-ųjų čia atvyksta reguliariai – kas porą metų. Klaipėdoje atliekamos parodomosios operacijos ir skaitomos paskaitos.
Konferencijose patirties semiasi gydytojai otorinolaringologai iš visos Lietuvos. Šiais metais į renginį atvyko šios srities gydytojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir kitų miestų.
Gydytojų iš Prancūzijos bei Didžiosios Britanijos vizitas į KUL – jau septintas. Per tą laiką atlikta per 70 operacijų, kurios, anot specialistų, pavyko puikiai, o konsultuota dar daugiau – apie 200 pacientų.
Stebina progresas
Medicinos mokslų daktaras F.Furia patikino, kad nuoširdžiai džiaugiasi tokiu dviejų šalių bendradarbiavimu.
„Kiekvieną kartą atvykę mes sužinome ir išmokstame naujų dalykų. Esu įsitikinęs, kad dalijimosi patirtimi procesas su kolegomis – labai svarbus. Prieš kelionę į Klaipėdą tobulinamės ir patys ruošiamės, kad galėtume bendraminčiams papasakoti kažką naujo ir vertingo“, – teigė F.Furia.
Pasak jo, visai atvykusiai delegacijai imponuoja šiltas uostamiesčio medikų ir pacientų sutikimas ir bendravimas.
Teorinėmis ir praktinėmis žiniomis atvykę pasidalyti medikai džiaugėsi, kad technologijų atžvilgiu ligoninėje stebima didžiulė pažanga.
„Matydami ligoninės pastangas, galime dar lengviau siekti užsibrėžtų tikslų“, – teigė užsienio medikai.
Pagerbė V.Pivriką
Užsimezgusio bendradarbiavimo metu du gydytojai iš KUL Ausų-nosies-gerklės ligų skyriaus stažavosi Paryžiaus klinikose. 1998 m. teorines ir praktines žinias gilino gydytojas Bronius Praškevičius, o 2003 m. – ir prof. habil. daktaras Viktoras Pivrikas.
Už indėlį Lietuvos medicinos srityje prancūzų gydytojai buvo apdovanoti ir įvertinti valstybiniu lygiu.
KUL savo ruožtu prof. Andre Sultan, kuris šiais metais dėl ligos į uostamiestį atvyti negalėjo, suteikė Klaipėdos universitetinės ligoninės garbės daktaro vardą, o F.Furia apdovanotas Klaipėdos apskrities garbės ženklu.
Šiais metais konferencija paženklinta ir liūdesio gaida. Renginio dalyviai apgailestavo dėl konferencijos iniciatoriaus, ilgus metus savo energiją šiai veiklai atidavusio V.Pivriko netekties.
Atvykusi delegacija jo šeimai pareiškė užuojautą ir paprašė kolegų jai perduoti specialiai pagamintą medalį, simbolizuojantį Prancūzijos ir Lietuvos draugystę bei amžinybę.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuvos jūrų muziejuje tarptautiniai ekspertai aptaria Baltijos jūros žinduolių būklę
Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre tris dienas vyksta HELCOM Jūros žinduolių ekspertų grupės darbinis susitikimas. ...
-
Klaipėdoje – pokyčiai vienoje iš pagrindinių miesto eismo ašių
Klaipėdos savivaldybė planuoja pokyčius vienoje iš pagrindinių miesto eismo ašių – projektas apims ruožą nuo Smiltelės gatvės, tęsis Taikos prospektu, Herkaus Manto, Liepojos gatvėmis iki pat Vasaros estrados. ...
-
Vaikų rankose – tikra bėda
Daugiabučių namų kvartaluose arčiau mokyklų gyvenantys klaipėdiečiai nebeapsikenčia griaudinčios pirotechnikos. Policija ketina imtis griežtesnių priemonių tramdant tiek prekeivius pirotechnika, tiek ją naudojančius nepilnamečius. ...
-
Į Teatro aikštę atkeliavo Kalėdų pranašas – eglutė
Lietingą trečiadienio vidurdienį iš Jakų į uostamiestį atkeliavo Klaipėdos Kalėdų eglutė. Ji bus puošiama iki savaitgalio, o jau šeštadienį vyks žaliaskarės įžiebimo šventė. Šalia besisukančiu miesto &...
-
Klaipėdoje bus atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai
Ateinančiais metais Klaipėdoje bus pradėti pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo atnaujinimo darbai Smiltelės ir Minijos gatvių atkarpose, pranešė savivaldybė. ...
-
Kaip žiemos sezonu tinkamai pasirūpinti vandens skaitikliais?
Prasidėjus šaltajam periodui, „Klaipėdos vanduo“ primena gyventojams apie būtinybę pasirūpinti geriamojo vandens apskaitos mazgų apšiltinimu. Atsakinga vamzdynų ir skaitiklių priežiūra padės išvengti ne tik nepatogum...
-
Žvejybos uosto rajone teko stabdyti darbus: nepagelbėjo net skambutis policijai
Žvejybos uosto rajone rangovai buvo priversti stabdyti darbus dėl gyventojų paliktų automobilių. Paaiškėjo, kad statybininkams nepagelbėjo net skambutis policijai. ...
-
„Mano būsto“ taurės siekia aštuonios komandos
Klaipėdos krepšinio mėgėjai, praeitą sezoną dalyvavę „Bendruomenių“ turnyruose, šiemet kovoja „Mano būsto“ taurės varžybose. ...
-
Senamiestyje pajudėjo viešbučio statybos
Po septynerių metų atkaklios kovos su vietos biurokratais senamiestyje, Tomo gatvėje, viešbutį ketinantys statyti verslininkai pagaliau gavo statybos leidimą. Šioje vietoje, kur dar visai neseniai archeologų kadaise išraustose ir pal...
-
Virš jūros – atominis debesis?
Tarp Klaipėdos ir Palangos sekmadienio popietę užfiksuotas įspūdingos formos debesis. Danguje pasirodė atominės bombos sprogimo metu susiformuojančio grybo formos debesis. ...