Pirtininkai kilo į kovą dėl paskutinės viešosios pirties Pereiti į pagrindinį turinį

Pirtininkai kilo į kovą dėl paskutinės viešosios pirties

2017-01-15 14:35

Kol Skulptūrų parke vyko žuvusių 1923 m. Klaipėdos sukilimo ceremonija, netoliese protesto akciją surengė pirtininkai. Klaipėdiečiai siekia, kad būtų išsaugota viešoji miesto pirtis.

Plakatais apsiginklavę pirtininkai vidurdienį protestą surengė pakeliui prie paminklo, skirto 1923 m. dalyviams. Tuo metu čia vyko žuvusių sukilimo dalyvių pagerbimo ceremonija, į kurią rinkosi ir miesto valdžios atstovai.

„Piketuojame, nes norime išsaugoti paskutinę miesto pirtį, kuri yra kultūros ir sveikatos šaltinis. Miesto valdžia ją nori privatizuoti ir uždaryti. Matyt, kažkam prireikė sklypo, kuris yra auksinėje vietoje“, – tvirtino vienas iš piketo organizatorių.

„Nesulaukėme jokios reakcijos“

Š. Jagminas pabrėžė, kad iš karto protesto akcijų nepuolė rengti. Pirmiausia miesto valdžios atstovams buvo įteikti 1 tūkst. 700 žmonių, kurie pasisako už viešosios miesto pirties išsaugojimą.

Praėjo valdžios atstovai, bet prie mūsų nesustojo.

„Nesulaukėme jokios reakcijos. Tad nieko kito mums nebeliko kaip tik piketuoti. Kai kurie piktinosi, kad protesto akciją surengėme šią dieną, tačiau norėjome atkreipti dėmesį į problemą. Praėjo valdžios atstovai, bet prie mūsų nesustojo“, – pasakojo pirtininkas.

Be to, Š. Jagminas atkreipė dėmesį, kad piketui laisvadienį pasirinko, nes dauguma žmonių dirba ir paprastą dieną negalėtų prisijungti.

Skulptūrų parko pašonėje būriavosi ne tik nesankcionuotų piketo dalyviai, bet ir juos palaikantys klaipėdiečiai. Tvarką prižiūrėjo policijos pareigūnai.

„Pirtis – kultūros židinys“

Š. Jagminas prisiminė, kad kažkada miestas turėjo aštuonias viešąsias pirtis. Dabar yra likusi tik viena. Dėl to taip kovojama už jos išsaugojimą.

Miesto viešoji pirtis – savotiškas kultūros centras.

„Miesto viešoji pirtis – savotiškas kultūros centras. Čia ateina įvairaus amžiaus, socialinio sluoksnio žmonių. Renkasi ir sportininkai, ir treneriai, ir profesoriai. Susitinki, pabendrauji. Nuo seno pirtis yra kultūros židinys. Esame indėnai – turime rezervatą, bet iš jo mus nori išvaryti“, – pabrėžė vienas iš protesto akcijos organizatorių.

Pikete dalyvavę klaipėdiečiai sutiko, kad yra privačių pirčių, tačiau pabrėžė, kad tai nėra tas pats.

„Tai yra bendravimas, atsipalaidavimas. Būna, kad žmonės išeina į privačias pirtis, bet po pusmečio grįžta. Sako, kad pasiilgo bendravimo. Nusibodo kaitintis vienam“, – teigė pirtininkai.

Visos įmonės „Vildmina“, kuri valdo viešąją miesto pirtį, akcijos priklauso miesto savivaldybei. Miesto valdžia svarsto kelis pirties perspektyvų variantus. Tarp jų – dalinis arba pilnas akcijų paketo pardavimas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų