Nepagrįstų ugniagesių iškvietimų – šimtai: geriau jau paskambinti, negu dvejoti Pereiti į pagrindinį turinį

Nepagrįstų ugniagesių iškvietimų – šimtai: geriau jau paskambinti, negu dvejoti

2025-07-16 13:00

Šiemet Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai net 298 kartus vyko pagal nepagrįstus iškvietimus – dėl neva gaisro, keisto kitų asmenų elgesio, esą išsiliejusių teršalų ir kitokių dalykų. Vis dėlto tokie iškvietimai nėra koks nors pažeidimas.

Situacijos: ugniagesiams atvykus į iškvietimą, realios pagalbos prireikia ne visada. Aurelija Maslauskienė

Ne melagingi kvietimai

Pernai Klaipėdos apskrityje buvo 663, o 2023-aisiais dar daugiau – net 703 nepagrįsti iškvietimai.

Būtent Klaipėdoje tokių iškvietimų šįmet fiksuota 126, pernai per tą patį laikotarpį – 173.

„Nepagrįsti iškvietimai – tai atvejai, kurių metu nepasitvirtina pranešėjo nurodoma informacija, tačiau jie nėra traktuojami kaip melagingi pranešimai. Nuvykę ugniagesiai įvertina situaciją, nustato, jog pavojaus nei žmonėms, nei turtui nėra“, – pasakojo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Maslauskienė.

Aurelija Maslauskienė

„Tai nėra piktybiniai atvejai“

Specialistė pasidalijo pasikartojančiomis situacijomis. Viena jų – pranešėjas paskambina dėl gaisro palėpėje arba kitame pastate, nes mato dūmus. Atvykę ugniagesiai nustato, jog dėl kaitrios saulės nuo stogo konstrukcijų kyla garai, nustatoma, jog pastate atliekami statybos, remonto darbai arba apskritai dūmai kyla iš šalia esančio namo dūmtraukio.

Taip pat būta pranešimų apie bute, viešbutyje ar name užsidariusį asmenį, kuris neva ilgai neatidaro durų, nebendrauja su artimaisiais, bet atvykus ugniagesiams asmuo pats atidarė duris.

Kita istorija – žmogus jautė dujų kvapą, tačiau ugniagesiams patikrinus dujų nuotėkio požymių nenustatyta.

Geriau jau paskambinti, negu dvejoti.

Būta iškvietimų ir dėl praeivių keisto elgesio – pranešta apie galbūt į vandenį norintį šokti žmogų, o ugniagesiams atvykus, asmuo buvo pasišalinęs iš įvykio vietos.

Informuota ir apie iš automobilio išsiliejusius teršalus, bet nustatyta, jog tai vanduo arba apskritai jokių skysčių vietoje nerasta.

„Ir tokių gyvenimiškų situacijų būna labai skirtingų. Būtina pabrėžti, jog tai nėra piktybiniai atvejai, dėl kurių yra melagingai iškviečiamos spec. tarnybos. Visada sakome, jog geriau paskambinti 112, negu delsti, nes kylantį incidentą labai svarbu identifikuoti ir likviduoti kuo anksčiau. Žinoma, yra labai plona linija tarp tikrai galimos pavojingos situacijos ir bereikalingo tarnybų iškvietimo, tačiau jeigu žmogus nėra įsitikinęs, geriau jau paskambinti, negu dvejoti, nerimauti“, – neabejojo A. Maslauskienė.

Pasak jos, pasitvirtinus informacijai, pavyzdžiui, gaisrui, kiekviena minutė – labai svarbi. Tad pilietiškas požiūris ir pranešimas apie galimą pavojų yra sveikintinas.

Nori ir tyčia trukdyti

Anot A. Maslauskienės, daug blogiau, jei asmenys tyčia siekia sutrukdyti tarnybų darbą.

„Melagingi iškvietimai kelia grėsmę tiek tarnybų efektyvumui, tiek visuomenės saugumui. Už tai gresia administracinė atsakomybė ar net laisvės apribojimas“, – priminė A. Maslauskienė.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos informacijos analizės skyriaus duomenimis, 2025 m. nuo sausio 1 d. iki liepos 14 d. dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo, specialiųjų tarnybų iškvietimo žinant, kad pagalba nereikalinga (Administracinių nusižengimų kodekso 493 str.), Klaipėdoje surašyti septyni administracinio nusižengimo protokolai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų