Neįtikima: vaisiai uostamiestyje – už kelis centus

Kur Klaipėdoje galima nusipirkti centus kainuojančių egzotinių vaisių ir daržovių? Neįtikėtina, tačiau uostamiestyje yra tokių vietų, kur kilogramas abrikosų gali kainuoti tik 19 centų.

Kainos šokiruoja

Uostamiestyje įsikūrusioje parduotuvėlėje, kaip skelbiama, mandarinų kilogramas kainuoja 29 centus.

Raudonos sveriamos vynuogės – tik 49 centus. Už vieną mangą prašoma devynių, už avokadą – tiek pat centų.

Per pastaruosius mėnesius visi maisto produktai pabrango tiek, kad kai kurių kainos jau šokiruoja.

Į viršų šovė ir daržovių kainos. Lyginant su pernai, net sezoninės daržovės smarkiai pabrango.

Todėl gyventojai priversti tapti akcijų medžiotojais.

Labai žemų daržovių ir vaisių kainų parduotuvės uostamiestyje taip pat itin populiarios. Tokių prekyviečių adresais dalijasi karo pabėgėliai ukrainiečiai, kuriems sunku išgyventi be pajamų.

"Neįtikėtina, kad yra tokių vietų. O kainos tokios, kokių niekur nematėme", – stebėjosi iš Ukrainos į Klaipėdą su mažamečiais vaikais persikėlusi moteris.

Pagrindinį maisto krepšelį galima čia rasti. Mes suprantame, kad brangesnės prekės mūsų klientai neįpirks.

Prekei – antras šansas

Paaiškėjo, kad mieste veikia dvi įmonės "Sodų sodas" parduotuvėlės, kuriose už keliolika centų galima įsigyti egzotinių vaisių.

Klaipėdietė Monika Žadvydaitė tikino, kad didelio pelno iš centus kainuojančių produktų prekybos kažin ar galima tikėtis.

"Tačiau taip mes kovojame su maisto švaistymu. Šiais laikais daug įmonių atsisako į prekybą tiekti kai kurių daržovių ar vaisių, nors jie dar yra tinkami vartoti, tik galbūt nukentėję vizualiai. Išorėje gali būti minimalus defektas. Mes stengiamės duoti tokiai prekei antrą šansą", – patikino M.Žadvydaitė.

Direktorė pripažino, kad prekybos vietose klientų netrūksta.

"Turime dvi parduotuves. Viena jų – vienos turgavietės teritorijoje, kita – Vingio gatvėje. Iš to, kad mūsų feisbuko paskyra sulaukė 30 tūkst. patiktukų, galiu tvirtinti, kad esame populiarūs", – džiaugėsi prekeivė.

Per dieną – penkios tonos

Tokių kainų daugybė klaipėdiečių nėra matę. Tačiau kai kurie klientai atviravo, kad neis pirkti nukainotų vaisių, nes jie esą gali būti sugedę.

"Jei klientas įsigijo nekokybišką prekę, pinigus grąžiname arba siūlome pirkti kitų prekių su nuolaida", – patikino prekybininkė.

Vis dėlto vizualiai gal ir prastesnės išvaizdos, tačiau skoniu niekuo nenusileidžiančios prekės yra labai populiarios tarp klaipėdiečių.

"Mes per dieną išparduodame gal net penkias tonas vaisių ir daržovių. Mažiausia apimtis – pora tonų per dieną. Perka tiek dideliais kiekiais, tiek mažesniais", – pasakojo klaipėdietė.

Žmonės ypač perka avokadus, kurių vienetas prekybos centre kainuoja eurą, o čia galima nusipirkti už devynis centus.

"Agurkų pas mus galima įsigyti po 1,19 euro. Prekiaujame paprikomis, cukinijomis, svogūnais, kopūstais. Pagrindinį maisto krepšelį galima čia rasti. Mes suprantame, kad brangesnės prekės mūsų klientai neįpirks", – teigė M.Žadvydaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

turgus valdo

turgus valdo portretas
perku turguje, moku brangiau, bet visada galiu paragauti ir įsitikinti, kad ne už š... pinigus moku.

Švaistytojai yra maksima iki rimi tik už pilna kaina

Švaistytojai yra maksima iki rimi tik už pilna kaina portretas
Maxima iki rimi uz pilna kaina tokius pardavineja, nera pas juos pirmos rusies vaisiu darzoviu visi 2 rušies, na gal lietuviski agurkai pomidorai kitaip, todel nusmurge suvyte apelsinai macimoj po 99 cnt/kg, slyvos akmenines, persikai tresniu dydžio ir akmeniniai, vynuoges rugščios

Ramass

Ramass    portretas
Dažniausiai ten gali nusipirkti tik puvenas. Nesakau , kad taip visada būna , bet kai parduotuvė buvo BFF patalpose , tokių puvėsių į salę netiekdavo.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių