Miegoti – nuo 18 valandos
Klaipėdos nakvynės namų vadovė Alma Kontrimaitė pasakojo, kad šią žiemą teko vieną naktį sutalpinti net 62 atvykėlius, nors patalpose yra vos 59 vietos.
„Mes turime 53 stacionarias lovas, tačiau papildomai esame nusipirkę dar ir sulankstomų. Vienu metu yra tekę sutalpinti net 62 paslaugos atvykusius žmones, nors oficialiai mes teturime 59 vietas“, – teigė A. Kontrimaitė.
Nakvynės namų teikiamų paslaugų spektras prasiplėtė.
„Dirbame su smurtautojais, su neblaiviais asmenimis, nuo 18 val. teikiame nakvynės paslaugą, anksčiau tokia paslauga buvo teikiama nuo 20 val. Mes patys siūlėme paankstinti laiką, kad benamių mažiau būtų pramogų ir prekybos centruose“, – patikino A. Kontrimaitė.
Alma Kontrimaitė / Vytauto Liaudanskio nuotr.
Praustis nenori
Nakvynės namų tikslas – padėti miesto gyventojams benamystės atvejais ar ropšiantis iš gilių asmeninių krizių dugno.
„Teikiame krizių įveikimo pagalbą, vykstame į vietą, reaguojame į pranešimus. Atvykę į jau žinomas vietas, kur gali gyventi tam tikri asmenys, džiaugiamės bent jau tuo, kad galime padėti jiems susitvarkyti būtinus reikalus, pavyzdžiui, prasitęsti dokumentų galiojimą, susitvarkyti prašymus socialinėms išmokoms. Kartais socialinės darbuotojus parsiveža žmones, kurie norėtų nusiprausti“, – tikino įstaigos vadovė.
Tačiau šios įstaigos lankytojai praustis ne visada mėgsta. Jei dalis jų pasinaudoja galimybe nueiti į dušą, tai kita dalis tik galvas krato, išgirdę, kad darbuotojai ragina praustis.
Laikinai nakvynei naktį iš šeštadienio į sekmadienį į nakvynės namus pasibeldė 53 asmenys.
Ne visada atvykstančiųjų srautą lemia šalti orai.
„Ne visada atvykstančiųjų srautą lemia šalti orai. Net nežinau, kas tai nulemia“, – stebėjosi įstaigos direktorė.
Patalpose stengiamasi, kad atvykstantieji nesineštų jokių papildomų daiktų.
„Atvykstantys atsinešdavo daiktus ir juos palikdavo. Po to mums tekdavo išvežti visą mantą automobiliais. Nusprendėme, kad tiek, kiek su savimi atsinešė žmogus, visa tai ir pasiimtų išeidamas. Tai yra laikina nakvynė. Valytojai daug paprasčiau sutvarkyti ir dezinfekuoti“, – pastebėjo A. Kontrimaitė.
Viršutinėje gatvėje esančiose patalpose nakvynę gauna tik vyrai. O Šilutės plente esančiose patalpose nakvoja moterys ir vyrai, tik skirtinguose kambariuose.
Vytauto Liaudanskio nuotr.
Atgabena policija
Laikino apnakvindinimo paslauga teikiama iki 12 mėnesių, tada vertinama situacija dėl būtinų poreikių.
53 – tiek asmenų į nakvynės namus pasibeldė naktį iš šeštadienio į sekmadienį.
Tas pačias vietas nakvynės namuose su benamiais tenka dalintis ir tiems asmenims, kurie patenka dėl smurto namuose atvejų.
„Dažniausiai tai yra vyrai, juos atveža policija su orderiu. Bet esame turėję ir pora moterų. Jie ilgai neužsibūna, dažniausiai susiranda kur gyventi pas gimines ar draugus. Jiems suteikta galimybė 15 parų naudotis paslauga. Bet mes dar priimame ir neblaivius asmenis, kuriuos taip pat atgabena policija“, – paaiškino A. Kontrimaitė.
(be temos)