Moliūgas – šėtono simbolis?

Budelkiemio gatvės namo laiptinėje iš skaptuoto moliūgo kažkas pavogė į jį įdėtą elektroninę žvakę. Dėl to kilo arši diskusija, vieni svarstė, galbūt žvakė buvo išimta saugumo sumetimais. Kiti tikino, jog teisingai kažkas pasielgė, nes moliūgas yra satanizmo simbolis, o Helovinas – nelietuviška šventė, tad jos švęsti apskritai nederėtų.

Anonimu norėjęs išlikti asmuo savo istorija pasidalijo vienoje feisbuko grupėje ir įkėlė moliūgo nuotraukas prieš ir po įvykio.

„Sveiki visi, ypač Budelkiemio g. 4 namo gyventojai, mano vaikas šiais metais nusprendė papuošti laiptinę prieš šventę, išleido savo pinigėlius moliūgui ir elektroninei žvakutei. Na, ir, kaip matote iš nuotraukų, toks grožis buvo lygiai vieną dieną, nes kažkam taip reikėjo žvakutės. Čia visi kalba apie politikus ir seimūnus, tai jūs ne ką geresni. Man gėda, kad šalia manęs yra tokių žmonių“, – rašė anonimas.

Įrašas sulaukė per pusšimčio komentarų. Žmonės pasiskirstė į dvi grupes – už ir prieš ne tik moliūgo atsiradimą, bet ir Helovino kaip šventės puoselėjimą.

„Aišku, gaila vaiko. Vaikas nekaltas, kad suaugusieji jį moko švęsti tokias „šventes“. Sumaniau eiti pasivaikščioti į parką. Žiūriu, parkas užtvertas juodu skuduru, įėjimas, atrodo, dešimt eurų. Pažiūriu pro suplyšusį skudurą: ogi ten tarp moliūgų – velniai ir šmėklos. Paskui neverkime, kai vaikai susirgs psichinėmis ligomis (panikos priepuoliais, bipoliniais sutrikimais). Tokių susirgimų pastaruoju metu tarp jaunimo daugėja“, – akcentavo vienas komentavusiųjų.

Dalis kaimynų teigia nenorintys puošti laiptinių ar kitaip puoselėti aplinkos, kadangi yra daugybė tokių, kurie mieliau naikina grožį, o ne jį kuria.

„Nuo kada moliūgas tapo satanizmo simboliu? Jeigu žmogus yra toks dievobaimingas, tai turėtų žinoti, kad krikščionybė gerais darbais ir Kristaus mokymu pasiekė daugiau negu kryžiaus žygiais ir inkvizicija“, – ginčijosi kitas.

„Žmonės žiaurūs. Atsimenu, prieš porą metų pastatėme besmegenį prie eglutės kieme prie daugiabučio. Statėme kartu su šeima, buvo taip linksma, atsinešėme iš namų morką, uždėjome šaliką ir kepurę. Spėkite, kiek laiko pastovėjo? Nė valandos, atėjo du berniukai ir viską išspardė, o baisiausia tai, kad su jais buvo ir suaugęs žmogus“, – istorija pasidalijo viena moteris.

Dėl šios priežasties dalis kaimynų teigia nenorintys puošti laiptinių ar kitaip puoselėti aplinkos, kadangi yra daugybė tokių, kurie mieliau naikina grožį, o ne jį kuria.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Morka

Morka portretas
O tai vyrai su sukniomis sutanomis- irgi setono simbolis

Anonimas

Anonimas portretas
Ilgės, tai lietuvių pagonių šventė. Turime gerbti save ir nustoti kopijuoti kitas kultūras. Keltų pagonys taip pat šventė metų pabaigą, tačiau mes neįsigilinę kokia jų dievybių poziciją ir ką jie garbino tamsą ar šviesą. Mūsų kita graži šventė siejama su atgimimu, tai Užgavėnės. Tačiau daugelis tradicijų sugriebta iš paskutinio šimtmečio, žydukai čigonai ir t.t., kai turėtume pažvelgti gerokai giliau į praeitį.

Archer

Archer portretas
Na o kuo blogai Šėtonas... ? Linksmybės, vakanalijos... O pas Dievą gi pragaras, paklusimas, susilaikymas... Numirt vienaip ar kitaip reikės.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių