D. Holliday buvo karo lakūnas, diplomatas, pirmasis Jungtinės Karalystės karo atašė Lietuvoje, o pastaruosius kelis nepriklausomybės dešimtmečius – Lapių gyventojas.
Vargu, ar kas galėjo įtarti, kad šeštadienio Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų pranešime apie nelaimę miške, šalia Lapių kaimo, lakoniškai pasakojama apie šio garbingo 83 metų vyro žūtį.
Pasirodo, penktadienį, 15.50 val., artimieji rado jį negyvą. Jis žuvo prispaustas užvirtusio medžio.
Skaudi užuomina apie tai atskleidė šią tiesą vyriškio įdukros Liudovikos įraše socialiniuose tinkluose.
Ji rašė, kad tą vasario 14-ąją kalbėjo su D. Holliday, kurį vadino tėčiu. Tada jis pasakojo, koks yra laimingas gyvendamas tokioje gražioje vietoje. Tai buvo puiki saulėta diena pjauti šakas.
D. Holliday pirmą kartą į Lietuvą atvyko 1992-aisiais, kaip Jungtinės Karalystės karo atašė, po poros metų jis išėjo į pensiją ir apsisprendė likti mūsų šalyje.
Žmogus išėjo prie greta esančio piliakalnio darbuotis ir negrįžo pietų. Sunerimę namiškiai išskubėjo ieškoti vyro ir netrukus grįžo su siaubinga žinia jo žmonai Miglei.
Sunku apie netikėtą D. Holliday žūtį pranešti ir Anglijoje gyvenantiems trims sūnums.
Pareigūnai dar aiškinsis šios nelaimės aplinkybes, bet tai jau nieko nepakeis, žmonos Miglės gyvenimas staiga pasikeitė negrįžtamai. Pastaruoju metu vyras slaugė sunkiai sergančią sutuoktinę.
D. Holliday pirmą kartą į Lietuvą atvyko 1992-aisiais, kaip Jungtinės Karalystės karo atašė Lietuvoje, po poros metų jis išėjo į pensiją ir apsisprendė likti mūsų šalyje su savo mylimąja. Brangi jam tapo ne tik Miglė ir jos dukra, bet ir Lapiai, kuriuose šeima įsikūrė, ir visa Lietuva.
Gyvendamas čia jis ne tik kūrė savo naują būtį, bet ir ėmėsi burti vietos bendruomenę, noriai priimdavo savo sodyboje kruizinių laivų keleivius, pasakodavo jiems apie gyvenimą mūsų šalyje, rodė gražiąsias Lietuvos puses.
Bendraudamas su dienraščio „Klaipėda“ žurnalistais D. Holliday atviravo apie savo tarnybą, kai jis buvo karo pilotas ir Šaltojo karo metais pilotuodavo lėktuvą su atomine bomba. Jo taikiniais galėjo tapti tada dar sovietų okupuotose Baltijos šalyse įrengtos atominių raketų saugyklos.
Buvęs lakūnas ne kartą pabrėžė – kokia laimė, kad tokios užduoties jam nereikėjo vykdyti.
Gyvendamas Klaipėdos krašte D. Holliday puikiai pažino Lietuvos stipriąsias ir silpnąsias puses, išmoko mūsų kalbos, pažino žmones ir tikėjo šviesia pamiltos šalies ateitimi.
Likimo nepasirinksi, dabar atėjo metas atsisveikinti su šiuo šviesiu žmogumi. Ketvirtadienį nuo 12 val. tai galima padaryti Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje.
(be temos)
(be temos)