Koronavirusas Klaipėdoje: galime atsikvėpti?

Uostamiestyje nuo gegužės pradžios nuo COVID-19 nemirė nė vienas pacientas, nuo šios ligos ligoninėje gydomų žmonių skaičius pastarąsias kelias savaites neviršija dešimties. Klaipėdoje šiuo metu šia liga serga per šimtas žmonių – gerokai mažiau nei Vilniuje ir Kaune.

"Dėl pacientų, sergančių COVID-19 liga, ženklaus sumažėjimo ligoninės informacija nebus teikiama", – įrašyta Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) tinklalapyje. Ši ligoninė beveik pustrečių metų buvo priešakinėse kovos linijose su šia liga.

Prieš savaitę, gegužės 9 d. duomenimis, KUL iš viso gydyti 5 sergantys COVID-19 pacientai, iš jų – 2 paskiepyti.

Vienas pacientas gydytas Reanimacijos skyriuje, jam taikyta dirbtinė plaučių ventiliacija.

KUL atstovė patikino, kad trečiadienį įstaigoje nuo COVID-19 buvo gydomi 7 pacientai, iš jų vienas – Reanimacijos skyriuje.

Nuo gegužės 1 d. Klaipėdoje nuo COVID-19 nemirė nė vienas pacientas.

Antradienio duomenimis, uostamiestyje per parą užfiksuoti vos 6 susirgimai, Kaune – 20, o Vilniuje – 66.

Klaipėdoje COVID-19 šiuo metu serga 106 žmonės, Vilniuje – 952, o Kaune – 468.

Šiuose dviejuose Lietuvos didmiesčiuose kol kas serga daugiausia žmonių – po 123 atvejus 100 tūkst. gyventojų, o Klaipėdoje – tik 36 atvejai.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Klaipėdos mieste užfiksuoti 73 194 COVID-19 susirgimai, mirė 411 žmonių, dar 1 073 mirtys siejamos su COVID-19.

Klaipėdos sveikatos biuro vadovė Jūratė Grubliauskienė tvirtino, kad po gegužės 1 d., kai buvo atšaukta epidemiologinė padėtis, didesnių pokyčių dėl užkrato mieste nematyti.

Esą mokyklose sveikatos specialistai greituosius testus turi ir, kai vaikui pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomai, prieš išleidžiant apsirgusį moksleivį namo, jam pasiūlomas testas, kurį vaikas gali pasidaryti mokykloje arba namuose.

"Jokių žymių tendencijų, kalbant apie COVID-19, dėl ko reikėtų sunerimti, tikrai nepastebėta. Be to, ir gydomų ligoninėje pacientų skaičius yra vienas rodiklių, kokia padėtis dėl šios ligos mieste. Matome, kad situacija tikrai gerėja", – teigė J.Grubliauskienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kai tik atšils,

Kai tik atšils, portretas
atvažiuos pas mus ir vilniečiai, ir kauniečiai. Ir vėl turėsime didesnius skaičius.

Anonimas

Anonimas portretas
tai dabar reikia spalvotoju prezidenta rinkti todel nera coronos

jo

jo portretas
sala azu džiazu guzu
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių