Anot asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ pirmininkės Ingritos Riterienės, gaidys pasirinktas neatsitiktinai, tai esą susiję su tuo, kad Švėkšna šiemet paskelbta Mažąja Lietuvos kultūros sostine.
„Tad pagrindinė idėja buvo įamžinti šį sostinės simbolį. Vyrai tris dienas virino metalą, darė karkasą. Triūso buvo daug. Paskui rinkosi moterys. Visi susinešėme žolynus, kas ką turime, ir iš jų darėme puokšteles, po to jas tvirtinome prie karkaso. Tai buvo penkių dienų rimtas, įtemptas darbas. Iš viso dirbo apie 20 žmonių“, – pasakojo I. Riterienė.
Ši instaliacija – 5,45 m aukščio ir 7,1 m ilgio. Ją švėkšniškiai pagamino savo rankomis.
„Kad visiems būtų patogiau, jį darėme mano namuose. Po to reikėjo kažkaip atvežti. Seniūnija padėjo, nes jį reikėjo ir papuošti, iš viso jis – 5,45 m aukščio, tad nėra paprasta pasiekti. Džiaugiuosi, kad žmonės susinešė visokių augalėlių, kad dirbo, kas kiek galėjo. Žmonės tikrai įdėjo daug širdies“, – tikino I. Riterienė.
Gaidys Knygnešių skverelyje liks iki Atvelykio. Pasak „Švėkšniškių sambūrio“ pirmininkės, galbūt miesto svečiai jį dar išvys per rudenį čia vyksiančią jau tradicija tapusią Moliūgų šventę.
„Jeigu viskas bus gerai, gaidelis turėtų sugrįžti į Moliūgų šventę. Tiesiog reikėtų geriau pagalvoti, kaip jį pritvirtinti. Reikės dar šiek tiek padirbėti prie jo, nes daryti karkasą tik dėl kelių savaičių būtų buvę neprasminga“, – tikino I. Riterienė.
Džiaugiuosi, kad žmonės susinešė visokių augalėlių, kad dirbo, kas kiek galėjo. Žmonės tikrai įdėjo daug širdies.
Pasigrožėti statoma nauja miesto puošmena pirmadienį sustojo daugelis praeivių. Dalis jų šia informacija jau spėjo pasidalinti ir socialiniuose tinkluose.
„Pirmadienį mums dirbant visi stojo ir stojo. Mačiau, ir Gargždai pasidalijo filmuota medžiaga. Žmonės tikrai labai domisi ir domisi, kodėl gaidelis. Nelabai žino, ką reiškia šis kultūros sostinės simbolis. Po atlaidų visada būdavo svarbu pirkti gaidelio ledinukų-saldainių, būtent šis saldainis čia ir vaizduojamas, tai tarsi nostalgija tam saldainiui. Dar viena versija yra, kad gaidys yra kaip aušros, gamtos atsibudimo skelbėjas“, – pasakojo I. Riterienė.
Naujausi komentarai