Klaipėdos valdžia žada ieškoti alternatyvų nepastatytam požeminiam garažui prie teatro

Klaipėdos tarybai šią savaitę tvirtinant trejų metų strateginį planą politikai kritikavo administraciją dėl centre nepastatyto požeminio garažo ir įpareigojo imtis darbų Danės gatvėje didinant automobilių vietų skaičių.

Šių stovėjimo vietų reikia kelerius metus rekonstruojamam Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui.

Įpareigojimas priimtas savivaldybei taip ir neįgyvendinus požeminio garažo po Atgimimo aikšte projekto, nes šis buvo koreguojamas ir įgyvendinimas užtruko. Savivaldybė pagal anksčiau pasirašytą sutartį su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru įsipareigojo įrengti 116 vietų automobiliams.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcija turėtų būti baigta metų pabaigoje, o požeminio garažo statybos nėra prasidėjusios.

„700 vietų pagrindinėje salėje, 186 mažoje salėje, 14 vietų neįgaliesiems – kur realiai turės parkuoti asmenys, apie 1000 žmonių kartu su kolektyvais atvykę į renginį?“ – tarybos posėdyje kalbėjo liberalė Alina Velykienė.

Taryba nusprendė, kad esant tokioms aplinkybėms pilnai turi būti įgyvendintas jau parengtas techninis projektas dėl Danės gatvės, čia padidinant automobilių vietų skaičių.

Aiškinsis, ar parkingas būtinas

Kaip BNS sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, administracija ketina kreiptis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybų inspekciją, kad išsiaiškintų, ar parkavimo vietos gali tapti kliūtimi teatro veiklai.

„Yra vienas įpareigojimas įgyvendinti projektą, kitas įpareigojimas kreiptis į inspekciją, ar muzikinį teatrą galima priduoti nedarant šio projekto. Nėra galutinių sprendimų, kiek reikėtų vietų, kad teatras būtų priduotas be Atgimimo aikštės parkingo“, – sakė G. Neniškis.

Kaip BNS informavo Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, automobilių stovėjimo vietos yra būtinos norint įteisinti pastatą.

„Savivaldybė yra įsipareigojusi įrengti 116 vietų, sutartis galiojanti. Mes tikrai tikime, kad savivaldybė tą įsipareigojimą įvykdys. Turėjome darbinį pasitarimą ne taip seniai, detaliai aptarėme situaciją“, – informavo teatras.

„Mūsų akimis, tikrai ta situacija nėra labai sudėtinga. Požeminio parkingo nespės pastatyti, akivaizdu, bet yra gretima Danės gatvė, laikinomis priemonėmis galima nesudėtingai parkavimą užtikrinti“, – teigiama atsakyme.

Anot įstaigos, į teatrą atvykę svečiai automobilius galėtų pastatyti gretimose gatvėse. Statybų reglamentas numato, kad jos turėtų būti 300 metrų spinduliu.

Teatro rekonstrukcija turėtų būti baigta šių metų pabaigoje, tačiau šiemet spektaklių dar neplanuojama rodyti.

Procesus tikisi pradėti šiemet

Anot G. Neniškio, savivaldybė ketino situaciją spręsti kol kas ieškodama automobilių stovėjimo vietų alternatyvų aplinkinėse gatvėse netoli teatro. Norėta projektą Danės gatvėje įgyvendinti vėliau ir be medžių kirtimo, be to, jį įgyvendinus esą atsirastų tik iki aštuonių papildomų vietų. Politikų spendimu, projektas yra paruoštas ir turi būti įgyvendinamas.

„Darant parkingą po Atgimimo aikšte kris dar daugiau medžių. Jūsų argumentas neįtikinantis. (...) Muzikinis teatras galėtų pradėti veikti su parkavimo vietomis, o ne su mistiniu parkingu po Atgimimo aikšte“, – sakė tarybos narė Nina Puteikienė.

Ketvirtadienį vykusiame tarybos posėdyje politikai negailėjo kritikos G. Neniškiui, kuris tapęs administracijos vadovu ėmėsi Atgimimo aikštės požeminio garažo techninio projekto korekcijų. Esą jei ne jos, šis garažas jau stovėtų.

Kaip BNS sakė administracijos vadovas, projektas pakoreguotas ir jame vietų padidinta maždaug du kartus, o vienos vietos įrengimo kaina sumažinta trečdaliu.

G. Neniškio teigimu, pagal ankstesnį projektą vienos vietos įrengimas būtų atsiėjęs apie 20 tūkst. eurų, pagal naują projektą siektų apie 12 tūkst. eurų. Požeminio garažo projektas gali atsieiti apie 20 mln. eurų.

Artimiausiu metu minėtas techninis projektas bus atiduotas ekspertizei. Jei vertinimas bus teigiamas, tikimasi, kad dar šiemet bus galima pradėti archeologinius kasinėjimus, ieškoti rangovo. NAUJAUSI KOMENTARAI

Kad nereikėtų kirsti medžių

Kad nereikėtų kirsti medžių portretas
Elementaru, Danės g. prie teatro padaryti vienpusį judėjimą ir vieną dabartinio judėjimo juostą skirti papildomam parkavimui. Tokį patį parkavimą reikėtų padaryti ir kitoje sankryžos pusėje link merjos/žvejo paminklo.

klp

klp portretas
gerai,kad puteikienės daugiau nematysime miesto valdyme.Jei ne ji,tai ir požeminė aikštelė būtų ir senamiestis gražesnis

O jeigu?

O jeigu? portretas
O jeigu pastačius daugiaukštį garažą vietoje buvusio telekomo? Pinigų maišai nori požeminio garažo atgimimo aikštėje. Pagal dabar galiojančias Lietuvoje "taisykles" bus taip, kaip nori pinigų maišai.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Iš naujo skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas
  Iš naujo skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pakartotinai skelbia konkursą Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo pareigoms eiti, penktadienį pranešė ministerija. ...

 • Klaipėdos rajone sudaryta valdančioji koalicija
  Klaipėdos rajone sudaryta valdančioji koalicija

  Klaipėdos rajone paskelbta, kas sudarys valdančiąją koaliciją. Rinkimus rajone laimėjus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, prie valdančiosios daugumos jungiasi dabartiniai koalicijos partneriai socialdemokratai ir Tautos ir teisingumo sąjun...

  6
 • Praeities slėpiniai sugulė į knygą
  Praeities slėpiniai sugulė į knygą

  Ankstyvojo istorijos laikotarpio Klaipėdos gyvenimas buvo išties didingas. Jo tyrinėtojas žinomas archeologas Gintautas Zabiela su kolegų komanda išleido knygą „Atrasti praeitį. Išsaugoti ateičiai“. Tai – leidinys ...

 • Pagerbė pirmąją Klaipėdos tarybą
  Pagerbė pirmąją Klaipėdos tarybą

  Klaipėdos savivaldybės posėdžių salės fojė papuošė milžiniška fotografija, kurioje įamžinta pirmoji Klaipėdos miesto taryba. Pirmosios tarybos deputatų klubo prašymu kadenciją baigiantis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas...

  2
 • Uostamiestyje vėl nuodijami šunys
  Uostamiestyje vėl nuodijami šunys

  Žvejybos uosto rajono gyventojai pasidalijo perspėjimu apie neva specialiai nuodijamus šunis. Esą jau nukentėjo du keturkojai. ...

  24
 • Atvyko portugalų jūrų pėstininkai
  Atvyko portugalų jūrų pėstininkai

  Į Lietuvą atvyko Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų pamaina pagal NATO sutartas priemones, skirtas stiprinti atgrasymą ir atremti Aljanso valstybėms kylančias grėsmes. ...

  5
 • Mirė skulptorė V. Skirgailaitė
  Mirė skulptorė V. Skirgailaitė

  Eidama 87-uosius metus trečiadienį mirė skulptorė Violeta Skirgailaitė, ketvirtadienį pranešė Lietuvos dailininkų sąjunga. ...

  1
 • Teisme sprendžiant, ar „Neptūnas“ turės grąžinti 250 tūkst. eurų, politikai skyrė dar lėšų
  Teisme sprendžiant, ar „Neptūnas“ turės grąžinti 250 tūkst. eurų, politikai skyrė dar lėšų

  Prokuratūrai teisme reikalaujant naikinti ankstesnį Klaipėdos tarybos sprendimą krepšinio klubui „Neptūnas“ skirti 250 tūkstančių eurų, ketvirtadienį politikai pritarė dar kartą tokia pat suma padidinti šios viešosi...

  1
 • Senelių globos namų projektas Melnragėje – vėžlio žingsniu
  Senelių globos namų projektas Melnragėje – vėžlio žingsniu

  Senelių globos namai Melnragėje turėjo būti baigti prieš pusantrų metų, 2021-ųjų rudenį, tačiau tik šiemet planuojama parengti techninį projektą ir pradėti viešųjų pirkimų procedūras rangos darbams. Sumanymą teko sustabdy...

  2
 • Iššūkis sutelkė tautines bendruomenes
  Iššūkis sutelkė tautines bendruomenes

  Daugiau nei metus trunkantis karas Ukrainoje išginė iš tėvynės tūkstančius žmonių, kurių dalis saugią užuovėją rado ir mūsų mieste. Klaipėdoje veikiančio Tautinių kultūrų centro vadovė Jelena Butkevičienė neslepia, jog tai, ...

Daugiau straipsnių