Klaipėdos universitete – akademinių metų pradžia: žada pažerti staigmenų

 • Teksto dydis:

Šiandien Klaipėdos universiteto (KU) miestelio aikštėje vyko akademinių metų pradžios šventė. Naujus studijų metus pasitiko studentai, dėstytojai ir visa universiteto bei miesto bendruomenė. Šie akademiniai metai ypatingi: juos universitetas pradeda įsitvirtinęs ne tik kaip Europos universitetų aljanso narys, bet ir minėdamas 30 metų jubiliejų.

Akademinių metų pradžios švente KU oficialiai pradėjo švęsti 30 metų jubiliejų.

Vakar vyko diskusija, susijusi su 30-ia universiteto metų. Apie tai, kaip universitetas keitėsi nuo 1991 m. iki dabar, kokią svarbą jis šiuo metu turi Klaipėdos miesto kultūrai, ekonomikai, pramonei, apžvelgė KU Senato pirmininkas prof. dr. Vaidutis Laurėnas, istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis bei du žymūs universiteto alumnai: Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys ir buvęs universiteto tarybos pirmininkas bei bendrovės "Vakarų laivų gamykla" vadovas Arnoldas Šileika.

Nors šiuos studijų metus KU pasitinka neįprastomis sąlygomis, tačiau ir visi ateinantys metai bus išskirtiniai.

Šią dieną pradedame švęsti ir universiteto 30-mečio jubiliejų. Jei kalbėtume apie žmogų, 30-metis – jaunas, produktyvus, veiklus, smalsus, trokštantis potyrių. Universitetas šiame amžiuje taip pat išgyvena panašų laikotarpį.

30-mečio proga universitetas žada daug staigmenų. KU kartu su partneriais sukūrė 30 unikalių patirčių, auginančių asmenybes, ugdančių kūrybiškumą, remiančių ambicingus užmojus ir tikslus, skatinančių bendruomeniškumą.

Patirčių sąraše: mokslinės veiklos, stažuotė Europos universitete, apsilankymas vėjo malūnų bokšte, laivų konstravimas, pažintis su delfinais, pasirodymas krepšinio rungtynėse su KU "Leader Dance" šokių kolektyvu ir t. t.

"Lietuvos nepriklausomybės vienmetis Klaipėdos universitetas per beveik 30 metų veiklos tapo gerai žinomas Lietuvoje, o jo mokslo, studijų, taip pat kultūrinės bei sportinės veiklos laimėjimai – pripažįstami užsienyje. Rugsėjo 14 d. – pirmoji Europos universiteto EU CONEXUS akademinių metų pradžia. Šią dieną pradedame švęsti ir universiteto 30-mečio jubiliejų. Jei kalbėtume apie žmogų, 30-metis – jaunas, produktyvus, veiklus, smalsus, trokštantis potyrių. Universitetas šiame amžiuje taip pat išgyvena panašų laikotarpį", – sakė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Šventėje įteiktos Klaipėdos savivaldybės paskirtos premijos KU absolventams, kurių baigiamieji darbai buvo pripažinti aktualiais ir turinčiais pritaikomąjį pobūdį miestui.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Taip pat pasveikinti Lietuvos Respublikos Prezidento Jono Žemaičio vardinę stipendiją pelnęs Mechanikos inžinerijos studijų programos trečio kurso studentas Arturas Koltunovas ir Alfonso Žalio labdaros fondo premiją laimėjusi Baltijos šalių istorijos magistrantūros antro kurso studentė Akvilė Poškienė.

Renginyje koncertavo operos solistas, KU alumnas Mindaugas Rojus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių