Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos savivaldybė – moteriška

2024-01-31 07:29

Klaipėdos savivaldybės administracijoje dirba 413 moterų ir 60 vyrų. Vis dėlto vadovaujamas pareigas užimančių vyrų procentas kur kas didesnis nei moterų.

Proporcijos: Klaipėdos savivaldybės administracijoje didžiąją darbuotojų dalį sudaro moterys, čia dirbančių vyrų – vos 14,5 proc.
Proporcijos: Klaipėdos savivaldybės administracijoje didžiąją darbuotojų dalį sudaro moterys, čia dirbančių vyrų – vos 14,5 proc. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Miesto savivaldybė – itin moteriška, nes didžioji darbuotojų dalis yra moterys, vyrai čia sudaro vos 14,5 proc. darbuotojų.

Anot Klaipėdos savivaldybės Personalo skyriaus vadovės Ingos Gelžinytės-Litinskienės, tai iš dalies lemia per laiką susiklosčiusi darbo specifika.

„Vienos priežasties nėra. Galbūt savivaldybė negali konkuruoti su gamybos įmonėmis, kurios vyrams moka kur kas didesnius atlyginimus, todėl jų pas mus mažiau. Tikimės, kad situacija keisis. Džiaugiamės, jei konkurse į kurias nors pareigas pretenduoja lygiai vyrų, lygiai moterų“, – sakė I. Gelžinytė-Litinskienė.

2023 m. rugpjūčio duomenimis, jauniausia savivaldybės darbuotoja buvo 24-erių, 15 darbuotojų (du vyrai ir 13 moterų) – vyresni nei 65 metų.

Vidutinis savivaldybės darbuotojų amžius yra 47 metai.

Mažiausiai savivaldybės darbuotojų yra 25–29 metų amžiaus – 1 vyras ir 11 moterų, 30–39 m. amžiaus darbuotojų jau daugiau – 7 vyrai ir 119 moterų, 40–54 metų savivaldybės darbuotojų yra 29 vyrai ir 179 moterys, o tarp 55–64 metų amžiaus darbuotojų yra 21 vyras ir 90 moterų.

Vadovaujamas pareigas užima 36 moterys (8,7 proc. nuo bendro moterų skaičiaus), 13 vyrų (26,7 proc. nuo bendro moterų skaičiaus).

Beje, savivaldybėje dirbančių vyrų algos dažnu atveju didesnės nei moterų, tačiau, anot I. Gelžinytės-Litinskienės, atlyginimo dydis su lytimi tikrai nesusijęs.

„Analizuodami, kodėl vyrų ir moterų, užimančių tas pačias pareigas, algų dydis skiriasi, pastebėjome, kad, pavyzdžiui, Viešosios tvarkos skyriuje dirbantys specialistai vyrai gauna didesnes algas. Bet dažniausiai jie būna atėję iš kitų valstybės tarnybų, turintys solidų darbo stažą, kuris iš dalies ir lemia priedą. Stebime ir padalinių vadovų algas, kad nebūtų indikacijų, jog vieno ar kito alga didesnė dėl to, kad tai yra vyras ar moteris. Stengiamės nesudaryti išskirtinių sąlygų lyties atžvilgiu vienai ar kitai darbuotojų grupei“, – tikino I. Gelžinytė-Litinskienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų