"Klaipėdos nafta" – geidžiamas kąsnis Pereiti į pagrindinį turinį

"Klaipėdos nafta" – geidžiamas kąsnis

2009-05-27 15:58
Dalybos: dėl "Klaipėdos naftos" valdymo varžosi Energetikos ir Susisiekimo ministerijos.
Dalybos: dėl "Klaipėdos naftos" valdymo varžosi Energetikos ir Susisiekimo ministerijos. / Nerijaus Jankausko nuotr.

Vienu strateginių šalies objektų vis dar laikoma įmonė "Klaipėdos nafta" gyvena ant permainų slenksčio. Šios bendrovės nepasidalija kelios ministerijos, o įmonės vadovo vietos – keli kandidatai.

Gali privatizuoti?

Ūkio ministras Dainius Kreivys jau pasirašė Vyriausybės nutarimo projektą dėl kai kurių įmonių perdavimo Energetikos ministerijai. Tarp šių įmonių – ir "Klaipėdos nafta", kuriai vadovauti norėtų ir Susisiekimo ministerija.

"Įvyko Energetikos ir Ūkio ministerijų funkcijų padalijimas, jau patikslinti ministerijų nuostatai. Mes esame paruošę nutarimo projektą, kuriuo visa eilė valstybės įmonių, tiek bendrovių, kur patikėjimo teise mes valdome valstybės akcijas, siūloma perduoti Energetikos ministerijai. Šiuo metu yra pereinamasis laikotarpis. Dalį įmonių svarstoma privatizuoti", – aiškino Ūkio ministerijos valstybės sekretorius G.Miškinis.

Jo teigimu, Energetikos ministerijai yra perduodamos valstybinės įmonės – "Energetikos agentūra", "Ignalinos atominė elektrinė", "Lietuvos naftos produktų agentūra", "Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūra". Energetikos ministerijai siūloma perduoti patikėjimo teise valdyti ir akcines bendroves: "Geoterma", "Lietuvos elektrinė", "Lietuvos energija", "Gamtinių dujų terminalas" ir "Klaipėdos nafta".

Nori ir E.Masiulis

Tačiau bendrovės "Klaipėdos nafta" valdymo siekia ne tik dešiniųjų vadovaujama Energetikos ministerija, bet ir koalicijos partnerių Liberalų sąjūdžio valdoma Susisiekimo ministerija.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis prieš porą mėnesių raštu kreipėsi dėl šios įmonės perdavimo jo ministerijai.

"Ši įmonė, mūsų manymu, yra daugiau krovos kompanija, nei energetikos įmonė. Jei "Klaipėdos nafta" būtų perduota mūsų ministerijai, žinybiškumo ir biurokratinio susirašinėjimo būtų mažiau. Tačiau šis Ūkio ministerijos siūlymas perduoti įmonę Energetikos ministerijai, dar bus svarstomas Vyriausybės strateginiame komitete, todėl mūsų prašyta papildyti argumentus", – sakė Susisiekimo ministro patarėja Rūta Diržanauskaitė.

Lems partinė priklausomybė

Nuo to, kokiai ministerijai galiausiai bus perduota uostamiesčio įmonė, priklausys ir būsimojo įmonės vadovo kandidatūra. Teigiama, kad jų yra jau ne viena.

Šaltinių teigimu, praėjusią savaitę premjeras Andrius Kubilius kalbėjosi su vienu iš kandidatų į "Klaipėdos naftos" vadovo vietą Rimvydu Marcinkumi. Bendrovės "Vakarų laivynas" direktorius R.Marcinkus dienraščiui nesutiko pakomentuoti, apie ką šnekučiavosi su Vyriausybės vadovu. R.Marcinkus, vos išgirdęs klausimą, ėmė nervintis.

"Ne, ne, ne, niekur niekas nebuvo. Dar niekas neaišku", – gynėsi R.Marcinkus ir padėjo ragelį.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariui paskambinus dar kartą, kandidatas karštligiškai ragelį metė antrąkart.

R.Marcinkus praeityje buvo ilgametis "Klaipėdos medienos" darbuotojas, kurį laiką ėjęs technikos ir personalo direktoriaus pareigas, vėliau perėjo vadovauti baldinių ruošinių įmonei "Klaistock". Po to R.Marcinkus vadovavo uosto krovos bendrovei "Transfosa", metus dirbo bendrovėje "Hostilia". Dar metus klaipėdietis vadovavo bendrovei "Dilikas".

J.Aušra atostogauja

Anksčiau viešai buvo minimas dar vienas kandidatas į šias pareigas, taip pat konservatorius – šioje įmonėje dirbęs, automobilių serviso vadovas Genius Vygantas.

Iki birželio pradžios atostogaujantį šiemet 69-erių metų sulauksiantį "Klaipėdos naftos" vadovą Jurgį Aušrą pavaduojantis gamybos direktorius Gediminas Vitkauskas neslėpė įmonėje tvyrančios pokyčių nuojautos: "Kol aš čia dirbu, pasikeitė aštuoni direktoriai. Keičiasi valdžios, keičiasi ir vadovai".

J.Aušrą į dabartines pareigas skyrė buvęs ūkio ministras socialdemokratas Petras Čėsna.

G.Vitkauskas mano, kad sprendimas perduoti įmonę kitai ministerijai būtų logiškas, tačiau reikėtų apsispręsti, kas yra svarbiau.

"Svarbu, kokiam veiksniui suteiksi svarbą – ar Lietuvos aprūpinimui naftos produktais, ar į "Klaipėdos naftą" žvelgsi tik kaip į naftos produktų transporto koridoriaus galutinį punktą", – į apmąstymus, kuriai ministerijai – Energetikos ar Susisiekimo – priklausyti geriau, leidosi G.Vitkauskas.

Gediminas Vitkauskas: Kol aš čia dirbu, pasikeitė aštuoni direktoriai. Keičiasi valdžios, keičiasi ir vadovai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų