Klaipėdoje startuos senamiesčio gatvių atnaujinimo darbai

 • Teksto dydis:

Klaipėda ruošiasi senamiesčio gatvių atnaujinimo startui – per pusantrų metų numatoma sutvarkyti net penkias akmenimis grįstas gatveles – Žvejų, Teatro, Daržų, Sukilėlių ir Vežėjų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių atnaujinimas. Pokyčiai numatomi Didžiojoje Vandens ir Aukštojoje gatvėse.

Pirmieji darbai startuos jau šios vasaros pabaigoje, tačiau Savivaldybės administracija dar inicijuos susitikimą su rangovais dėl darbų eiliškumo bei aptars galimus eismo ribojimus, kad senamiestis nebūtų uždarytas aklinai. Atsižvelgus į vasaros sezono ypatumus, gatvių atnaujinimo startas suplanuotas jau pasitinkant rudenį – siekiama, kad darbai neturėtų ženklesnės įtakos lauko kavinių ir kitų verslo subjektų veiklai.

„Kelias iki senamiesčio gatvių atnaujinimo starto lengvas nebuvo. Darbai vyks ypač jautrioje teritorijoje, kurioje daug paveldosauginių ribojimų, teritorijos svarbios tiek senamiesčio gyventojams, tiek miestiečių ir miesto svečių laisvalaikiui, tiek verslui, atsigaunančiam po karantino. Darbai planuojami taip, kad kuo mažiau trukdytume aktyvaus turistinio sezono metu, leistume gyventojams džiaugtis vasara, o verslui dirbti ir užsidirbti, pokyčiai aptarti ir su verslininkų atstovais. Tačiau turime visi suprasti, kad be laikinų nepatogumų jokie didesni darbai negali būti atlikti, tad prašau šiek tiek kantrybės, kad jau netolimoje ateityje visi galėtume vaikščioti po atnaujintas, jaukias ir patogias senamiesčio gatveles“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Anot mero, reikia pasidžiaugti ir tuo, kad šių projektų derinimo procesuose aktyviai dalyvavo ir pats Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, nes ne visada optimalius sprendimus operatyviai pavykdavo rasti Klaipėdoje.

„Tačiau galutinis rezultatas džiugina ir įkvepia, kad sveiko ir racionalaus proto dedamosios išlieka tokiuose svarbiuose, jautriuose ir labai reikalinguose procesuose“ – sako V. Grubliauskas.

Senamiesčio gatvelėse bus atnaujintas grindinys, šaligatviai, įrengtas naujas apšvietimas, lietaus nuotekų sistema.

„Atliekant darbus bus vadovaujamasi darnaus judumo principais, tad tokių dalykų, kaip sudėtingas judėjimas vaikiškais, neįgaliųjų vežimėliais ar dviračiais, neturėtų likti. Dalyje senamiesčio problemą sprendėme naikindami stačius bortelius ir įrengdami nuožulnias nuovažas, tačiau šiuo atveju tai bus ne atskirų fragmentų tvarkymas, o didesnės apimties darbai, visą infrastruktūrą sutvarkant kompleksiškai. Prie darnaus judumo prisidės ir sprendimas apšvietimo lempas, kur tik įmanoma, tvirtinti prie pastatų sienų, taip išvengiant stulpų ant šaligatvių, kurie ir taip siauri. Atnaujindami gatveles, kartu spręsime ir problemą, kai po lietaus ima tvinti kai kurių gatvių ruožai – įgyvendinant projektą bus sutvarkyta ir lietaus nuotekų sistema“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Vežėjų, Daržų, Teatro ir Sukilėlių gatves atnaujins viešųjų pirkimų konkursus laimėjusi bendrovė VVARFF. Darbai numatomi šiuose ruožuose: Vežėjų g. (nuo Turgaus ga. iki Daržų g.), Daržų g. (nuo Pilies g. iki Aukštosios g.), Teatro (visa g.), Sukilėlių (visa g.).

Žvejų gatvę (nuo Tiltų g. iki Pilies g.) atnaujins bendrovė „Kavesta“.

Bendra visų gatvių atnaujinimo sutarčių vertė – 2,7 mln. eurų. Darbų atlikimo terminas, priklausomai nuo ruožo – 12-14 mėn.

Taip pat bus tvarkoma tarp Sukilėlių, Daržų ir Aukštosios gatvių esanti teritorija prie pastato Daržų g. 18, kuriame yra įsikūręs Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas. Čia bus atnaujinamos dangos, apšvietimas. Darbus taip pat atliks bendrovė „Kavesta“. Startas numatomas rugpjūčio antroje pusėje. Sutarties vertė 360 tūkst. eurų.

Dar dviejų senamiesčio gatvių – Didžiosios Vandens (nuo Aukštosios g. iki Tiltų g.) ir Aukštosios (nuo Daržų g. iki Didžiosios Vandens g.) – gatvių sutvarkymo techniniai darbo projektai šiuo metu derinami. Pabaigus procedūras, darbus tikimasi pradėti kitais metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jūs bl

Jūs bl portretas
patį senamiestį restauruokit o tai jau baisu žiūrėt.Kaip valdžiai negėda prieš turistus?O dar nori kad čia kruizai atplauktų

Kl

Kl portretas
Uostamestyje nėra gatvelių, čia visos furos plentai

Diedas

Diedas portretas
Nu jo...WARF jau "atnaujino" Rumpiškes kvartalą
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių