Klaipėdoje – kandidatų į Seimą rekordas Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje – kandidatų į Seimą rekordas

2012-09-16 05:00
Klaipėdoje – kandidatų į Seimą  rekordas
Klaipėdoje – kandidatų į Seimą rekordas / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Į vieną iš keturių Seimo nario mandatų, kuriuos politikams tiesiogiai gali suteikti klaipėdiečiai, pretenduoja po 13–14 kandidatų. Į jų gretas vis dar taikosi ir iš rinkimų kovos bent laikinai pašalinta parlamentarė Asta Baukutė.

Istorijoje – naujas įrašas

Vyriausioji rinkimų komisija vakar paskelbė visų į Seimą bandysiančių prasibrauti kandidatų sąrašus – ir daugiamandatėje, ir vienmandatėse apygardose.

Rinkimuose dalyvaus 17 partijų ir viena koalicija, sudaryta iš keturių partijų. Jos šią savaitę traukė burtus, kurie lėmė, koks partijos numeris bus rinkimų biuletenyje.

Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė ir kandidatų sąrašus vienmandatėse apygardose. Klaipėdoje jose laimę bandys 54 politikai – tai rekordas, nes iki šiol vykusiuose rinkimuose į Seimą uostamiesčio vienmandatėse apygardose dalyvaudavo mažiau politikų. Po 13 kandidatų varžysis Danės ir Baltijos apygardose, po 14 – Marių ir Pajūrio, kuriai priklauso ir Palangos bei Neringos rinkėjai, apygardose.

Prieš ketverius metus vykusiuose Seimo rinkimuose vienmandatėse Klaipėdos apygardose varžėsi 49 kandidatai. Populiariausia tuomet buvo Baltijos apygarda, kurioje susirungė net 15 politikų, mažiausiai jų varžėsi Danės apygardoje – 10.

Spalio 14 dieną vyksiančiuose Seimo rinkimuose uostamiesčio vienmandatėse apygardose varžysis ne tik partijų nariai, bet ir nepartiniai kandidatai. Tokių yra trys – Baltijos apygardoje kandidatuoja Šarūnas Navickis, Marių – Ligita Girskienė ir Gediminas Pocius. Į nepriklausomų kandidatų sąrašą Vyriausioji rinkimų komisija įrašė ir konservatorių Naglį Puteikį. Jį Danės vienmandatėje apygardoje iškėlė partija, tačiau politikas pasišovė ir surinko daugiau nei tūkstantį gyventojų parašų.

Skųsis teismui

Savarankiškai į Seimą patekti Baltijos vienmandatėje apygardoje bandė ir parlamentarė A.Baukutė. Ji Baltijos apygardos rinkimų komisijai pristatė 1 tūkst. 374 gyventojų parašus, tačiau prievaizdai 360 parašus pripažino negaliojančiais.

Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė A.Baukutės kandidate neregistruoti, nes esą rado dar daugiau parašų, kurie yra negaliojantys – galimai suklastoti. Rinkimų prievaizdai A.Baukutę žadėjo apskųsti teisėsaugai.

„Aišku, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą neregistruoti manęs kandidate skųsiu teismui. Klaipėdos rinkimų komisijos sprendimas mano atžvilgiu buvo teigiamas, o Vilniui neįtikau. Manau, kad kažkas tiesiog išsigando manęs kaip konkurentės. Kaip gali ekspertė aiškinti, kad gyventojų pavardės ir parašai buvo įrašyti mano ranka, jei vėliau prisipažino, kad mano rašysenos nėra mačiusi. Šiandien kalbėjausi su advokatu ir jau ruošiame teismui dokumentus“, – vakar teigė A.Baukutė.

Skundą Vyriausiajam administraciniam teismui ji turi paduoti vėliausiai penktadienį. Teismas yra įpareigotas skundą išnagrinėti per 48 valandas, net jei tai būtų ir poilsio dienos.

Sąrašai gali trumpėti

A.Baukutė ne tik siekia būti įregistruota savarankiška kandidate, bet nori atsidurti ir Kristinos Brazauskienės vadovaujamos Demokratinės darbo ir vienybės partijos sąraše. Pirmadienį Vyriausioji rinkimų komisija turėtų svarstyti prašymą minėtos partijos sąraše vietoje iš jo pasitraukusios politikės įrašyti A.Baukutę.

„Tokį žingsnį paaiškinčiau kaip komplimentą man, kad partija gina nepriklausomus kandidatus, pasiūlė man būti jos sąraše“, – teigė parlamentarė. K.Brazauskienė BNS tvirtino, jog būti įtraukta į partijos rinkimų sąrašą pasiprašė pati A.Baukutė.

Ji plačiau sprendimo šlietis prie partijos nekomentuoja, kol jos nėra sąraše.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojos Lauros Gumuliauskienės teigimu, vakar paskelbti kandidatų daugiamandatėje ir vienmandatėse apygardose sąrašai dar gali būti koreguojami, tačiau – tik trumpinami.

„Sąrašai gali sutrumpėti, jei savo dokumentus atsiims patys kandidatai, o tokių pasitaiko nemažai ir jie priežasčių nenurodo, nes neprivalo“, – teigė L.Gumuliauskienė.

Vyriausioji rinkimų komisija taip pat dar laukia informacijos iš Informatikos ir ryšių departamento apie kandidatų teistumus ir neatliktas bausmes.

„Jei kurie nors kandidatai bus nuslėpę, kad anksčiau buvo teisti ar nėra įvykdę skirtos bausmės, juos iš sąrašų pašalinsime“, – tvirtino L.Gumuliauskienė.

Ji vylėsi, kad informacija apie kandidatų biografijos detales komisiją pasieks iki kitos savaitės pabaigos.

Politikai savo paraiškas dalyvauti rinkimuose vėliausiai gali atsiimti iki jų likus 28 dienoms.

 

Rinkimuose dalyvausiančios partijos

Nr. 1. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

Nr. 2. Respublikonų partija

Nr. 3. Darbo partija

Nr. 4. Demokratinė darbo ir vienybės partija

Nr. 5. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

Nr. 6. „Drąsos kelias“ politinė partija

Nr. 7. Lietuvos lenkų rinkimų akcija

Nr. 8. Lietuvos socialdemokratų partija

Nr. 9. Partija „Tvarka ir teisingumas“

Nr. 10. Koalicija „Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ (Lietuvos centro partijos, Lietuvos socialdemokratų sąjungos, Tautininkų sąjungos ir Tautos vienybės sąjungos koalicija);

Nr. 11. Krikščionių partija

Nr. 12. Lietuvos žmonių partija

Nr. 13. Socialistinis liaudies frontas

Nr. 14. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Nr. 15. Partija „Jaunoji Lietuva“

Nr. 16. Liberalų ir centro sąjunga

Nr. 17. Emigrantų partija

Nr. 18. Politinė partija „Sąjunga Taip“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų