- Greta Namentkevič
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Prasidėjus šiltajam sezonui į gatves išrieda elektriniai paspirtukai, dviračiai ar kitos dviratės transporto priemonės, tačiau kartais ir jų vairuotojai nusprendžia pasinaudoti viešuoju transportu. Toks sprendimas patinka ne visiems, o ir miestas tokiems atvejams turi numatęs savo taisykles.
Keleiviai nenori net matyti
Paspirtukų vairuotojai neretai nori naudotis autobusais ir kartu su savimi vežtis ir savo transporto priemonę.
Kaip teigė įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis, sulaukiama nemažai prašymų leisti vežtis paspirtukus autobusais, tačiau ir prieštarų šiuo klausimu netrūksta.
„Gyventojai prašo jokiu būdu neleisti vykti viešuoju transportu su paspirtukais, nes jau yra buvę atvejų, kai susižalojama dėl autobuse esančio paspirtuko ir keleiviams net prireikė medikų pagalbos“, – pasakojo G. Neniškis.
Pasak direktoriaus, paspirtukais vadinamos įvairaus dydžio dviratės transporto priemonės, nuo mažo mechaninio vaikiško iki galingo elektrinio, tad nepatikslinus, apie kokį kalbama, gali įsivelti ir painiavos.
Turi atitikti reikalavimus
Susisiekimo ministro įsakymu patvirtintose Keleivių ir bagažo vežimo taisyklėse nustatyta, kad paspirtuką galima vežtis tik tais atvejais, kai jis atitinka rankiniam bagažui keliamus reikalavimus.
Kaip teigė direktorius, paspirtuko matmenys turi būti ne didesni kaip 60×40×20 cm arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm.
Taip pat paspirtukas turi būti švarus, vežamas daiktas negali turėti smailų, pjaunančių ar galinčių sutepti autobuso apmušalus ar keleivių drabužius, detalių.
„Suteikiame autobuso vairuotojui teisę priimti sprendimą, ar paspirtukas atitinka šiuos reikalavimus“, – pabrėžė G. Neniškis.
Jeigu yra neišvengiama būtinybė vežtis papildomą mobilumo priemonę, tuomet ji turėtų būti įpakuota į specialų dėklą arba turi būti kitaip izoliuotos nešvarios, smailos, galinčios sužeisti, įpjauti dalys.
Rengia naujas taisykles
G. Neniškis užsiminė, kad kartais diskutuojant paspirtukai prilyginami kūdikių ar neįgaliųjų vežimėliams, tad esą ir šie turėtų būti vežami pagal tokias pačias taisykles, tačiau viešojo transporto įmonės nuomonė skiriasi.
„Mes tokį argumentą laikome nekorektišku, kadangi kūdikių ar neįgaliųjų vežimėlių naudotojai dažnai neturi alternatyvos viešajam transportui. Tuo metu paspirtukas, pirmiausia – galingas elektrinis, skirtas juo važiuoti, o ne jį vežti“, – pabrėžė direktorius.
Šiuo metu uostamiesčio savivaldybė rengia Klaipėdos miesto keleivių ir bagažo vežimo taisyklių pakeitimus, kur detaliau reglamentuos tiek paspirtukų, tiek dviračių vežimą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Karinės jūrų pajėgos NATO misijai Baltijos jūroje skyrė du laivus
Karinės jūrų pajėgos NATO kritinės infrastruktūros apsaugos operacijai Baltijos jūroje skyrė du laivus, jie trečiadienį išplaukė į jūrą, BNS nurodė Lietuvos kariuomenė. ...
-
Uostamiestis mini Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 102-ąsias metines1
Sausio 15-ąją uostamiestyje, Skulptūrų parke, prie paminklo „Už Laisvę žuvusiems“, tradiciškai buvo paminėtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 102-osios metinės. Jų metu buvo prisiminti svarbūs 1923-iųjų istorin...
-
Vaikų „linksmybės“: sniego gniūžtėmis – į automobilius
Vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje buvo pastebėti du vaikai, į mašinas mėtantys sniego gniūžtes. Vyriškiui išlipus jų sudrausminti vos neįvyko nelaimė – vienas nepilnametis atsitrenkė į važiuo...
-
Olando Kepurės skardis – lankomiausias objektas
Aplinkosaugininkai pripažįsta, kad Olando Kepurės skardis – vienas lankomiausių šalies objektų. ...
-
Dėl vaizdo kameros Jūrininkų prospekte – sumaištis: kam šita „akytė“?
Jūrininkų prospekte esančio daugiabučio namo pirmojo aukšto balkone įrengta vaizdo stebėjimo kamera. Klaipėdiečiai svarsto, ką buto gyventojas stebi – vaikų žaidimų aikštelę, teritoriją po balkonu, o gal tiesiog praeivius? ...
-
Pristatytas Klaipėdos veiklos plano projektas 2025–2027 m.: kasmet prireiks per 500 mln. eurų
Klaipėdos gyventojams pristatytas 2025–2027 metų Strateginio veiklos plano projektas. Planuojama, kad programoms įgyvendinti kasmet prireiks po daugiau kaip 500 mln. eurų. ...
-
Klaipėdoje priedangų skaičius tebeauga
Klaipėdoje daugėja priedangų – jų skaičius šiuo metu siekia 90. Pavojaus atveju jose pasislėpti galėtų apie 31 tūkst. žmonių. Nuolatos ieškoma ir kitų galimų naujų priedangų vietų. O gyventojams skaitomos paskaitos civilin...
-
Tragiško likimo majorui Oksui skirs knygą1
Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės šiandien bus minimos ne tik uostamiestyje, bet ir Kaune, kur bus pagerbtas ir vienas pagrindinių šios kovinės operacijos vadų – Juozas Tomkus, slapyvardžiu Oksas. Ši trag...
-
Naujovė bažnyčioje – mišios anglų kalba5
Nuo šiol kartą per mėnesį Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje mišios vyks anglų kalba. Jos bus skirtos uostamiestyje ir aplink jį gyvenantiems užsieniečiams. Tikimasi, kad tai padės integruotis ir įsitraukti į bendruomen...
-
Klaipėdoje minimos krašto prijungimo prie Lietuvos 102-osios metinės
Klaipėdoje trečiadienį minimos šio krašto prijungimo prie Lietuvos 102-osios metinės. ...