Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje gyvenamieji namai virsta biurais

2014-03-20 09:03

Šiaurinėje miesto dalyje privačių namų kvartaluose įsikūrę klaipėdiečiai griebiasi už galvų – gyvenamieji rajonai virsta biurų ir įvairių įmonėlių kontorų Meka.

Klaipėdoje gyvenamieji namai virsta biurais
Klaipėdoje gyvenamieji namai virsta biurais / Vytauto Petriko nuotr.

Šiaurinėje miesto dalyje privačių namų kvartaluose įsikūrę klaipėdiečiai griebiasi už galvų – gyvenamieji rajonai virsta biurų ir įvairių įmonėlių kontorų Meka.

Kvartalas dūsta nuo mašinų

Dienomis gyventojai dūsta nuo automobilių srautų, o siaurose privačių namų kvartalo gatvelėse nusidriekia didžiulės kelkraštyje sustatytų automobilių eilės.

"Situacija tikrai ne iš maloniųjų. Net ir nežinia, kas turėtų rūpintis tvarka tokiuose kvartaluose? Privatūs namai išnuomojami įstaigoms, įmonėms, kuriose dieną verda darbas", – pasakojo Miško kvartalo gyventoja.

Moteris jau kurį laiką stebi, kaip į nuosavuose namuose įsikūrusius biurus suvažiuoja darbuotojai.

"Kas rytą apie 7.30 val. prie tokių namų išsirikiuoja 5–6 mašinos. Dažniausiai tokie nuomojami namai kiemų neturi, savoje teritorijoje šie nuomininkai automobilių neturi kur laikyti. Tad palieka juos gatvėje. Visas kvartalas užgriozdintas. Šie automobiliai išvažiuoja tik vakare", – tikino moteris.

Siauroje gatvelėje tarnautojai mašinas palieka svetimų namų įvažose, užstato gyventojų vartus, automobiliai paliekami prie sankryžų, siauruose posūkiuose.

"Atvažiuoji prie savo namo, negali net į kiemą įvažiuoti. Gal reikėtų pasiūlyti miesto valdžiai, kad apmokestintų automobilių stovėjimą tokiose vietose, tegul pastato stovos skaitiklius, gal bent nauda miesto biudžetui bus?" – pasiūlė gyventoja.

Moters teigimu, Miško kvartalo gyventojai mėgino kalbėtis su atvykėliais vairuotojais, tačiau diskusijomis tvarkos vietiniams nepavyko pasiekti.

Tegul keičia paskirtį

Klaipėdos savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius tikino, kad iš tiesų šiame kvartale vyrauja vienbučiai gyvenamieji namai, o juos reikia naudoti pagal paskirtį.

"Biurams turi būti naudojamos administracinės paskirties patalpos, o ne gyvenamosios paskirties namai. Reikėtų pasidomėti, ar visas pastatas naudojamas kaip administracinės patalpos? Gal tik pusė namo naudojama kitai paskirčiai", – paaiškino G.Pocius.

Namų savininkams, pasak G.Pociaus, privalu kreiptis į savivaldybę ir ji turėtų pakeisti pastato paskirtį.

"Tačiau procedūra užtrunka, o kaimynams nuo to tikrai nebus geriau. Čia yra mentaliteto ir kelių eismo taisyklių paisymo problema. Patalpų paskirties keitimo būdu mentaliteto nepakeisi", – rėžė G.Pocius.

Pasiūlymus – valdžiai

Specialistas gyventojams patarė kviesti policiją, jei jų įvažas užstoja svetimi automobiliai.

"Jei mašina trukdo eismui arba kelyje nebelieka vienos eismo juostos pravažiuoti, tikrai galima kreiptis į pareigūnus, tai jų kompetencijos klausimas", – siūlė G.Pocius.

Klaipėdos kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis tikino, kad vien baudomis problemos neišspręs.

"Reikia žiūrėti, kur yra problema. Jei žmogui užstatė vartus, tada taip, atvažiuos policija ir išsiaiškins, kam priklauso mašina, jei ne – automobilis bus nutemptas priverstinai. Tačiau problemą reikia spręsti dialogu. O jei ir tai nepadės, tuomet galima kreiptis į savivaldybės Saugaus eismo komisiją" , – aiškino R.Šideikis.

Saugaus eismo komisija gali pasiūlyti kitą eismo judėjimo schemą kvartale, galima siūlyti pastatyti kelio ženklus ir uždrausti automobilių stovėjimą tam tikromis valandomis.

Specialistai spėja, kad gyvenamųjų namų savininkai, išnuomodami tokias patalpas įmonėms, stengiasi sumažinti būsto išlaikymo kainas arba sprendžia kitas savo nekilnojamojo turto problemas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų