Ąžuolyno giraitės sutvarkymas – pabaigos link

 • Teksto dydis:

Sparčiai keičiasi tarp Kauno ir Paryžiaus Komunos gatvių esantis parkas – Ąžuolyno giraitė. Pernai vasarą startavusius darbus planuojama baigti dar šiemet. Nors darbų dar liko, erdvės neatpažįstamos jau dabar.

"Ąžuolų giraitė – didžiulė čia esančio gyvenamojo kvartalo vertybė. Nors prieš 40 m. įrengtas parkas ir iki šiol buvo mylimas gyventojų, tikimės, įgyvendinus projektą, ši erdvė taps dar jaukesnė bei populiaresnė. Parke formuojamos skirtingos funkcinės zonos, skirtos tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisvalaikiui", – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Įgyvendinant projektą siekiama išsaugoti parko privalumus ir kartu sukurti patrauklias erdves įvairių pomėgių gyventojams.

Viso projekto įgyvendinimo vertė – 2,59 mln. eurų, papildomų darbų – 65 tūkst. eurų.

"Parko privalumai – dideli medžiai, žaluma, atvira erdvė prie tvenkinio, teritorija skirta pėstiesiems, arti gyvenamųjų namų. Tačiau parką reikėjo atnaujinti, nes buvo nusidėvėjusi takelių danga, takų struktūra – chaotiška, apleistos želdynų grupės, nebuvo įvairaus amžiaus žmonių grupėms skirtų žaidimų ir pramogų aikštelių, nesuformuota tvenkinio zona, trūko aikštelės vietos bendruomenės renginiams, dviračių takų", – vardijo Klaipėdos savivaldybės administracijos vyr. patarėja Inga Kubilienė.

Jau atnaujintas Ąžuolyno žiedas su pasyvaus bei aktyvaus poilsio aikštelėmis, sutvarkyta aplinka išsaugant natūralią gamtą, pasodinti augalai, suformuotas kraštovaizdis.

Tvarkoma pasyvaus poilsio zona vakarinėje parko dalyje šalia tvenkinio, pasirūpinta tvenkiniu, įrengtas apšvietimas, terasa prie tvenkinio, smėlio tinklinio aikštelė.

Prie aktyvaus laisvalaikio zonos baigiamos įrengti vaikų sporto – riedutininkų ir daugiafunkcės  aikštelės, įrengta šunų vedžiojimo vieta.

Klaipėdos savivaldybės nuotr.

Visos funkcinės zonos pagrindiniais ir šalutiniais takais sujungtos į vientisą sistemą, paklota trinkelių danga, pėsčiųjų takai pritaikyti neįgaliesiems. Paklotas pirmas asfalto dangos sluoksnis pėsčiųjų ir dviračių takuose, netrukus  atsiras ir viršutinis sluoksnis.

Vykdant darbus gauta nemažai gyventojų prašymų, kad būtų atnaujinti ir tie takai, kurie yra ne parko teritorijos ribose, bet veda gyvenamųjų namų link. Atsižvelgiant į tai, papildomai nutiesti 5 pėsčiųjų takai, įrengtas lietaus surinkimo šulinys bei baigiama įrengti nauja vaikų žaidimo aikštelė ties Kauno 9A namu.

Viso projekto įgyvendinimo vertė – 2,59 mln. eurų, papildomų darbų – 65 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zmogus Zmogui

Zmogus Zmogui portretas
Visi geria. O kas negeria tai... Prasigerusia tauta lengviau valdyti

Anonimas

Anonimas portretas
Tikrai grazu ir valio, bet.. Ipusejus darbams, jau pradejo lysti visokie brokai.. Vietoje zemiu suveze kazkoki moli, tai kur zole (arciau tvenkinio) bus pelkynas 100%. Aktyvaus laisvalaikio aiksteleje, palijus bus baseinas. Dirbu statybu sektoriuje ir gyvenu salia parko, cia tik pastebejimai praejus pro sali. Nera ko stebetis kai statybininkai per pietus pleckeles maximoje perka, tokie ir darbai.

Gyventoja

Gyventoja portretas
Viskas labai gražu, tačiau naujai įrenginėjamai vaikų žaidimų aikštelei drenažas taip ir neatliktas, akivaizdu, kad kaip ir prieš tai eilę metų, vaikai žaisdami braidys po šlapią teritoriją..
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių