Klaipėda atsisveikino su režisieriumi P. Gaidžiu

Trečiadienį amžinojo poilsio iš Klaipėdos dramos teatro išlydėtas legendinis uostamiesčio režisierius Povilas Gaidys. Velionis buvo pašarvotas didžiosios teatro salės scenoje, į kurią atsisveikinti su savo mokytoju lipo artistai – buvę jo mokiniai ir kolegos.

Klaipėdos dramos teatro salė buvo pilna žmonių, visi jie atėjo ne į spektaklį, o atsisveikinti su iškiliu klaipėdiečiu – P.Gaidžiu, kuris mirė sekmadienio rytą. Gegužę jam suėjo 85-eri.

Velionis buvo pašarvotas didžiosios teatro salės scenoje, kuri skendėjo baltuose gėlių žieduose. Į sceną lipo artistai ir kolegos.

Su garsiu kūrėju atsisveikinti ėjo daugybė klaipėdiečių, didžioji salė buvo pilna žmonių.

„Pabaigęs savo gyvenimo kelią, kuriame išdalijo save kaip duoną, jis grįžta namo. Dėkokime Dievui už Povilą, dėkokime už jo kūrybą, už jo atsidavimą, už gyvenimą“, – atsisveikinant su režisieriumi susirinkusiuosius pakvietė maldai Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonas Mindaugas Šlaustas.

Tada scenos uždanga užsitraukė, tarsi simbolizuodama baigtą režisieriaus gyvenimo spektaklį, o likusieji salėje, kaip ir dera pagerbiant teatro žmogų, plojo atsistoję.

Į paskutinę kelionę P.Gaidys buvo išlydėtas iš teatro, kuriame dirbo ir kūrė beveik 60 metų, nuo 1963-iųjų, tad – daugiau nei pusę paties teatro gyvavimo laiko.

P.Gaidys studijavo Vilniaus konservatorijos Aktoriaus meistriškumo katedroje, vėliau mokėsi Maskvos A.Lunačiarskio teatro meno institute, Režisūros fakultete.

Vėliau, 1963–1998 metais, dirbo aktoriumi ir režisieriumi Klaipėdos dramos teatre, po to trejus metus jam vadovavo.

2001–2016 metais P.Gaidys ėjo teatro meno vadovo pareigas.

Režisierius yra sukūręs daugiau kaip 80 spektaklių, kino filmuose jis vaidino nuo 1969 m.

1971–1995 metais P.Gaidys dėstė Lietuvos muzikos akademijoje Klaipėdos fakultetuose, o nuo 1995 metų – Klaipėdos universitete.

P.Gaidys 1979 metais buvo apdovanotas LSSR valstybine premija, 2002 metais jam įteiktas Gedimino ordino Karininko kryžius, o 2014 metais – Auksinis scenos kryžius.

Režisierius palaidotas Lėbartų kapinėse.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Dikas

Dikas portretas
Padorus zmones,karstuose laidojami.Nepadruos-deginami.

Ops

Ops portretas
O šiais laikais dar karstuose laiduoja? Kam?

Anonimas

Anonimas portretas
Tebūnie lengva...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių