Kauno gatvės kvartale – kokybiška erdvė poilsiui

  • Teksto dydis:

Klaipėdoje pradedamas rengti dar vienos viešosios erdvės atnaujinimo techninis projektas. Ketinama sutvarkyti Kauno gatvės gyvenamajame kvartale esantį parką, kuris driekiasi teritorijoje tarp Kauno, Paryžiaus Komunos gatvių, Šilutės plento ir Taikos prospekto.

Parko centre esanti ąžuolų giraitė tituluojama viena didžiausių kvartalo vertybių. Ši vieta ir dabar mėgstama gyventojų, tačiau ateityje ji taps dar patrauklesnė. Išsaugant pagrindinius parko privalumus bus sukurta kokybiška erdvė poilsiui ir aktyviam laisvalaikiui. Projektuotojai visuomenei jau pristatė pirmines savo vizijas.

Projekto akcentu taptų „Ąžuolyno žiedas“ – pagrindinis parko takas, sujungiantis mikrorajono gyvenamuosius kvartalus, parko funkcines zonas, traukos objektus, tokius, kaip Rumpiškės dvaras, gimnazijos, stadionas, prekybos centras, Vaidilos aikštė. Takas būtų „papildomas“ stotelėmis – savo unikalų charakterį turinčiomis poilsio zonomis. Takas yra planuojamas pakankamai platus – 6 metrų, tam, kad juo tuo pačiu metu patogiai naudotis galėtų ir vaikščiojantys pėstute, ir riedučiais ar dviračiais važinėjantys gyventojai. Parką turėtų puošti gėlynai, o prie jų galėtų būti įrengiami suoleliai ar šachmatų stalai. Parke gyventojai rastų ir žaidimų bei sporto zonų, o pagrindiniame take galėtų būti nurodytas viso tako ir atskirų atkarpų ilgis, taip jį paverčiant patrauklesniu bėgioti mėgstantiems gyventojams. Viena iš aktyviųjų zonų būtų skirta šunų vedžiojimo aikštelei įrengti.

Parko zona prie tvenkinio būtų renginių ir poilsio erdvė. Manoma, kad teritorija prie vandens ir Rumpiškės dvaro prieigos taps pagrindine gyventojų susibūrimo vieta, vasaromis čia bus malonu pailsėti ir prigulus ant pievos. Tvenkinį siūloma apželdinti sukuriant natūralios gamtos atmosferą, prie vandens būtų įrengta paplūdimio zona bei zona terasoms, pavėsinėms ir lauko kavinei su tualetu.

Parko dalis, tankiai apaugusi medžiais, yra tikroji Ąžuolų giraitė, kurioje siūloma įrengti tarp ąžuolų vingiuojantį medinį pažintinį taką, o prie jo būtų galima pastatyti informacinius stendus, pristatančius giraitės augmenijos įvairovę, vietos istoriją, taip pat stendus, siūlančius pratimus ir užduotis gyventojams, kaip miške atsipalaiduoti ir pajausti gamtą.

Funkcines zonas sujungtų pagrindinis takas-žiedas bei kiti pėsčiųjų takai. Takų tinklas būtų kuriamas rekonstruojant esamus ir tiesiant naujus takus. Prie takų bus projektuojamas apšvietimas, parenkamos modernaus dizaino šviestuvų atramos.

Medžiai bus išsaugomi, šalinti ketinama tik menkaverčius, sergančius ar per tankiai suaugusius medžius ir krūmus.

Projektavimo ir projekto vykdymo sutarties vertė – 47 tūkst. eurų. Techniniam projektui parengti skirti 9 mėnesiai. Iš karto po to planuojamas rangos darbų pirkimas. Darbus parke ketinama pradėti 2018 metų pavasarį ir užbaigti iki 2019 metų rugsėjo mėnesio. Numatomas biudžetas rangos darbams ir paslaugoms – 1,45 mln. eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

andrius

andrius portretas
gerai but kd klaipedos pieno tvenkini ir parka sutvarkytu ir

gyventoja

gyventoja portretas
puikus projektas, bet pirmiau is parko reikia isvaryti girtuoklius, baisu kas darosi kiekviena diena
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių