Miesto želdiniai kenčia ir nuo karščio, ir nuo kenkėjų. Jau nurudavo kai kurių medžių lapai, šaligatviai ištepti amarų lipčiumi. Pastarosiomis dienomis želdinių prižiūrėtojai nebespėja laistyti gėlynų.
Gatvėse jau nurudavo kai kurių medžių lapai. Po plačiašakiais jau matosi ir amarų lipčiaus dėmės.
Įmonės, kuri rūpinasi miesto želdiniais, direktorius Gediminas Valašinas tvirtino, kad šiemet šių kenkėjų labai daug. Medžius puola ir miltligė – liga, kai pabalsta lapai.
„Žiema buvo švelni, tai kenkėjų labai daug. Amarai jau puola medžius, tačiau dar ne masiškai. Šie kenkėjai graužia lapus ir išskiria lipčių, kuris teka ant šaligatvių“, – pasakojo vadovas,
Prieš kelerius metus amarų uostamiestyje buvo labai daug. Dėl jų išskiriamo lipčiaus lipo visi šaligatviai, buvo sudėtinga jais vaikščioti.
Pasak G.Valašino, sunku pasakyti, ar taip gali nutikti ir šiemet.
„Jei sausi ir karšti orai laikysis toliau, visko gali būti. Jei kaitrą keis lietus, amarų sumažės. Labai sunku kažką prognozuoti. Juk birželio pabaigoje niekas negalvojo, kad vasara ateis. Nuo 15 laipsnių šilumos staiga termometro stulpeliai šoko iki 30 laipsnių karščio. Dėl to medžiai vis silpsta, o kenkėjai juos puola dar stipriau“, – teigė vadovas.
G.Valašino nuomone, medžius reikėtų purkšti nuo kenkėjų. Tačiau mieste tai padaryti sudėtinga. Reikia purkšti iš viršaus, o chemikalai gali kristi ant praeivių, gyvūnų. Nuo kenkėjų purškiamos tik rožės.
Vyraujant karštiems orams, prižiūrėtojams dažnai tenka laistyti gėlynus. Darbininkai pluša paryčiais – apie 3–4 val., nes dieną laistyti gėlių negalima. Per parą ant gėlynų išpilama apie 30 kubinių metrų vandens.
„Kartais žmonės stebisi, kad palijo, o mes laistome gėlynus. Tačiau dažniausiai sušlampa tik asfaltas. Vanduo žolės, vienmečių gėlių šaknis dar pasiekia, nes jos paviršiuje. Tačiau rožių, krūmų, medžių šaknų nepasiekia. Stebime situaciją ir laistome tai, ką reikia“, – tvirtino vadovas.
Anot G.Valašino, daugelyje vietų yra lietaus kanalizacija, į kurią greitai subėga paviršinis vanduo, jis net nespėja susigerti į žemę.
„Jei nepalaistysi, augalai išdegs. Jų atsodinimas kainuos žymiai brangiau nei laistymas. Ypač labai greitai išdžiūva pastatomos vazos, gėlių kompozicija „Laivelis“. Palaistai ir vėl sausa. Tad juos turime laistyti kasdien“, – pabrėžė vadovas.
Naujausi komentarai