Kampinio namo įkaitai: adreso nežino nei gyventojai, nei tarnybos

Gyventi kampiniame name gali būti ne taip paprasta. Dešimtmečius tame pačiame bute praleidę žmonės nebesusigaudo, kur jie yra – Manto gatvės 46-ajame, Lietuvininkų aikštės 1-ajame ar 3-iajame name. Keičiantis adresams, šie klaipėdiečiai tapo nepasiekiami daugybei tarnybų, kurių duomenų bazėje nevienodai nurodyta jų gyvenamoji vieta.

Pasijuto lyg būtų išnykę

Radmila Aluzienė daugybę metų gyvena tame pačiame name ir bute, kuris nuo neatmenamų laikų turėjo vieną adresą – Pergalės, o vėliau – Lietuvininkų aikštė 1.

Prieš metus patekus į teismų karuselę, moteris turėjo daug bėdų, nes teismo dokumentai jos nepasiekė.

Supratusi, kad išsiųsti popieriai nukeliauja į niekur, klaipėdietė prašė teismą jų nesiųsti, ateidavo pasiimti pati. Teismo darbuotojos tikino, kad dokumentai jai neįteikti, nes nurodytu adresu ji negyvena. Moteris turėjo įrodinėti, kad ji yra ji ir kad pagrįstai reikalauja to, kas jai priklauso.

„Galiu tik įtarti, kur nukeliavo mano popieriai. Neseniai laukiau registruoto laiško, tačiau pranešimas apie jį taip ir neįkrito į mano pašto dėžutę. Nuėjau į paštą ieškoti ir išgirdau, jog laiškas grąžintas siuntėjui neradus tokio adreso. Mane tikino, kad neseniai pradėjusi dirbti laiškanešė tiesiog nerado įėjimo į mūsų laiptinę“, – pasakojo R.Aluzienė.

Pernai moteris pradėjo pasigesti sąskaitų už kai kuriuos komunalinius patarnavimus.

Šių metų balandį jos sūnus užėjo pas draugą į gretimą namą ir pastebėjo už pašto dėžučių užkištus purvinus mėlynus lapus. Vaikas pasidomėjo, kas nepasiima sąskaitų, ir nustebo pamatęs savo mamos pavardę. Pranešimas apie mokestį čia gulėjo nuo praėjusių metų lapkričio.

Nesulaukusi sąskaitų, R.Aluzienė pasakojo už paslaugas mokėdavusi „iš akies“, o vėliau gavusi pranešimą, kad yra įsiskolinusi.

„Pasijutau, lyg būčiau išnykusi, dingusi“, – pasakojo apie savo pojūčius klaipėdietė.

Nežino, kur įėjimas

„Iškart nesupratau, kodėl visa mūsų korespondencija kažkur klaidžioja. Stebino ir aiškinimas, kad laiškanešė neranda įėjimo į mūsų laiptinę, kuri yra tiesiai prieš autobusų stotelę. Visada rasdavo, o pastaruosius metus neberanda, – piktinosi namo senbuvė. – Savo laiškus randame kiemo pusėje esančios laiptinės pašto dėžutėse.“

Tikroji tokios painiavos priežastis paaiškėjo neseniai, kai namo gyventojai pastebėjo, kad vietoje daugybę metų rašyto adreso Lietuvininkų g. 1 ant jiems siunčiamų sąskaitų atsirado nematytas adresas – Herkaus Manto g. 46.

Vakar R.Aluzienės dukra buvo pas draugę, į kurios namus patenkama per to paties namo kieme esančią kampinę laiptinę, ir parnešė ten rastas sąskaitas už komunalinių atliekų išvežimą bei sunaudotą vandenį.

Dvi R.Aluzienės sąskaitos buvo išsiųstos skirtingais adresais ir nukeliavo laiptinę, kur ši moteris negyvena.

Vienas butas – trys adresai

Panašių bėdų yra patyrusi ir tame pačiame name gyvenanti Asta Dirgėlienė.

Moteris buvo su banku sudariusi debetinę sutartį nuskaičiuoti mokesčius už patarnavimus. Prieš kiek laiko ji pastebėjo, kad sąskaita dvigubai išaugo, ir pamanė, jog suklydo banko darbuotojai.

Aiškindamasi klaidą, moteris sužinojo, kad apie padidėjusius mokesčius gyventojai turėjo būti informuoti, tačiau paštu išsiųsto rašto Lietuvininkų aikštės 1-ojo namo gyventojai negavo.

„Supratau, kad buvo pakeistas mūsų namo adresas. Tačiau apie tai nežinome ne tik mes, bet ir daugybė valdiškų institucijų. Bendrovėje „Danės būstas“ mano butas registruotas adresu Lietuvininkų aikštė 1-2D, „Klaipėdos vanduo“ mums siunčia sąskaitas adresu Lietuvininkų aikštė 1-2A, o „Klaipėdos butai“ – Herkaus Manto g. 46-2. Todėl gyvename visiškoje painiavoje“, – aiškino A.Dirgėlienė.

Laiptinėje – skirtingi adresai

Namas tarsi apima visą kvartalą ir prasideda Herkaus Manto gatvėje, tęsiasi Lietuvininkų aikšte ir baigiasi Šaulių gatvėje.

A.Dirgėlienės buto langai nukreipti į aikštę, jos kaimynės R.Aluzienės – į kiemą, tačiau nė viena kaimynių nemato Herkaus Manto gatvės.

Moteris pasakojo nustebusi, kad pagal naują tvarką tos pačios laiptinės gyventojai gyvena skirtingose gatvėse, o nuo seno buvusio Lietuvininkų aikštės 1-ojo namo visai neliko. Aikštė prasideda trečiuoju namu.

Visiškai toks pat namas priešais. Jį klaipėdiečiai gerai žino dėl vaistinės. Šis pastatas turi dvi lenteles, žyminčias kampinį namą. Pagal jas Lietuvininkų aikštė turi antrąjį namą, nors pastatas pažymėtas ir Herkaus Manto gatvės 44-uoju numeriu.

Dar keisčiau, kad apie tokius pokyčius gyventojai nesulaukė jokios informacijos, nors pakeitimai padaryti 2010 metų pabaigoje.

Žada rasti išeitį

Neseniai gyventojams kilo problemų dėl užlietų kaimynų bei stogo remonto. Teko kreiptis į namą administruojančią bendrovę „Danės būstas“.

Šios bendrovės pastatų administravimo vadybininkas Gražvydas Kasmauskis teigė pats neseniai išnarpliojęs šią painiavą, kai prieš kelias dienas Registrų centre gavo pažymą apie tai, kad kampinis namas nebegali būti žymimas Lietuvininkų aikštės 1-uoju numeriu. Dabar tai Herkaus Manto 46-asis namas.

Pakeitimas įvyko, kai buvo naikinami dvigubi kampinių namų adresai.

Gegužės 30 dieną namo gyventojai kviečiami į susirinkimą, kurio metu, be kitų problemų, bus kalbama ir apie pasikeitusius adresus.

„Tikiuosi, kad gyventojai išvardys visus nesusipratimus ir nepatogumus, kuriuos patiria dėl naujo adreso. Tikiuosi išsiaiškinti ir padėti šias bėdas spręsti. Registrų centre gavau pažymą apie visus tame name gyvenančius žmones ir veikiančias įmones, tad supažindinsiu juos su naujaisiais adresais“, – patikino G.Kasmauskis.

Vadybininkas pasakojo lankydamasis pas gyventojus pats supratęs, kokioje painiavoje jie yra įstrigę.

Asmeniškai neinformavo

Apie tai, kad dar 2010 metų spalio mėnesį pakeisti kampinių namų adresai, savivaldybės Geodezijos ir GIS skyriaus vedėjas Vytautas Nausėda tikina buvę pranešta viename miesto laikraštyje.

Kokiu nors kitu būdu skleisti šią kiekvienam tokio namo gyventojui svarbią žinią valdininkų niekas neįpareigojo ir pinigų neskyrė.

„Tokių adresų mieste buvo daugiau nei 700. Yra vienintelė registro duomenų bazė, kuria visi turėtų naudotis. Todėl nežinau, kodėl apie pasikeitusius adresus nežino paslaugas teikiančios įmonės. Teismas ir kitos įstaigos turi adresų registre tikslintis, kam siunčia laiškus. Mes buvome įpareigoti panaikinti dvigubus adresus, paliekant tik pagrindinės gatvės adresą. Mums tam darbui nebuvo duota nė lito“, – aiškino V.Nausėda.

Jis minėjo dar vieną pastatą, dabar žymimą S.Šimkaus gatvės 12-uoju numeriu, nors iš tiesų namas tęsiasi ne tik šia gatve, bet ir M.Mažvydo alėja bei Herkaus Manto gatve.

„Taip yra todėl, kad namas pastatytas pagal vieningą projektą ir butai sunumeruoti iš eilės. Kadangi tai yra vienas namas, tai ir adresas jam vienas. Kodėl Lietuvininkų aikštėje esantis namas turi ne vieną adresą, pasakyti sudėtinga. Anksčiau jis buvo žymimas kaip kampinis dviem adresais, atskirtais brūkšneliu. Paliktas pirmasis. Tai buvo Vyriausybės nutarimas, mus įpareigojo išleisti savivaldybės direktorės įsakymą pakeisti adresą iš dvigubo į žymimą viena gatve ir numeriu. Tą darbą padarėme iki 2010 metų gruodžio 1 dienos“, – paaiškino valdininkas.

Nusiskundimų dėl panašių nesusipratimų V.Nausėdos vadovaujamo skyriaus darbuotojai teigė negaunantys. Būta tik skundų dėl painiavos „Baltijos“ sodų bendrijoje, kurios gyventojų korespondencija nukeliauja į Baltijos prospektą.


Šiame straipsnyje: daugiabutisnamas

NAUJAUSI KOMENTARAI

rimas

rimas portretas
Cia reikia dekot musu valdziai, kuri savo kvailais sprendimais viska visada suvelia taip, kad tik zmonems butu blogai. Kuo blogiau tuo geriau, jie taip visada daro. O atsakomybes jokios. Stiprybes gyventojams atsidurus tokioj situacijoj.

ruta

ruta portretas
Hmmm, matai uz savo darba, dar reikia papildomai apmoketi! Geda, kiek valandu prasedi tusciai kabinete, galetu pakelti savo uzpakalius ir nuvaziuoti iki vietos, kad isitikinti, kas kam priklauso, kad nebutu tokiu baisiu nepatogumu zmonems, Geda!!!

ina

ina portretas
O mes dar tuos ASILUS is musu mokesciu moketoju pinigu islaikome.Geda!!!!
VISI KOMENTARAI 7

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių