Posakis, kad lietuvį labiausiai džiugina degantis kaimynų tvartas, – ne iš piršto laužtas. Tačiau kai žmonės gyvena daugiabučiuose, su kaimynais kovoja ne degindami ūkinius pastatus, o rašydami skundus. Ruduo ir žiema – tai laikas, kai jie pasipila tarsi iš gausybės rago.
Erzina batų kaukšėjimas
Atšalus orams, kai žmonės daugiau laiko praleidžia namuose, jie ypač dažnai ima konfliktuoti. Skundais užverčiama ne tik policija, bet ir savivaldybė.
Gyventojų pyktį kelia remonto darbai, skalijantys šunys, garsiai leidžiama muzika, kuri kartais neišjungiama net ir visą parą.
Neretai triukšmadariai nepaiso kaimynų prašymų elgtis tyliau, tad į pagalbą tenka kviesti policiją.
Bandydami pamokyti triukšmadarius, klaipėdiečiai griebiasi įprastų metodų: šaukštu barbena į radiatorių arba patys išjungia triukšmadarių elektros skaitiklius.
Tačiau kai kurie kapituliuoja. J.Janonio gatvės gyventojai Liudmilai Punai dėl kaimynų keliamo triukšmo net teko savo miegamąjį perkelti į virtuvę.
Pasitaiko ir ypač jautrių žmonių. „Nesuprantu, kodėl buto viršuje savininkė nuo pat ankstyvo ryto vaikšto aukštakulniais. Neįmanoma išsimiegoti. Reikės jai padovanoti šlepetes“, – žadėjo gyventoja.
Klaipėdos policijos Viešosios tvarkos biuro viršininkas Andrius Leliuga tvirtino, jog daugiausiai nusiskundimų sulaukiama dėl triukšmo nuo 22 val.
Remontas butuose darbo dienomis gali būti atliekamas nuo 9 iki 21.30 val., šeštadieniais – nuo 10 iki 16 val. Sekmadieniais tokie darbai draudžiami.
Žadėjo nušauti šunį
Dažnai daugiabučių gyventojų pyktį kelia ir kaimynų auginami gyvūnai. Klaipėdiečiai piktinasi, kad šunys ir katės pridergia laiptines, kelia triukšmą.
Klaipėdos savivaldybės Sanitarijos kontrolės skyrius neseniai sulaukė skundo iš vieno Mogiliovo gatvės gyventojo. Vyras piktinosi, jog virš jo gyvenanti moteris laiko šunį, kuris nuolat loja.
Pasak klaipėdiečio, jis dirba saugos tarnyboje ir autobuso vairuotoju, labai pavargsta, o grįžęs namo dėl gyvūno keliamo triukšmo negali išsimiegoti.
Vyras grasino, jog jei situacija nesikeis, jis nušaus šunį. Sanitarijos kontrolės skyriaus specialistai buvo nuvykę išsiaiškinti.
„Moters nebuvo namie. Kol buvome vyro bute, lojimo negirdėjome. Šuo lojo tik kai skambinome į duris. Kalbėjome su namo bendrijos pirmininke. Ši sakė problemos nematanti. Pirmininkė tvirtino, jog vyras net specialiai padaužo į lubas norėdamas paerzinti šunį“, – teigė Sanitarinės kontrolės skyriaus vedėja Nina Gendvilienė.
Laiptinėje rūko "žolę"
Nesantaiką kelia ir rūkymas laiptinėse.
Statybininkų prospekto daugiaaukštyje gyvenanti Sandra tvirtino nežinanti kur kreiptis dėl nuolat laiptinėje rūkančių įtartinų 23–25 metų amžiaus vaikinų, iš kurių du gyvena tame pačiame name.
„Dūmų pilna patalpa. Baisiausia, kad jie rūko ne tik tabaką, o ir "žolę". Kaip turi jaustis šeimos, auginančios vaikus?“ – klausė gyventoja.
Moteris piktinosi, jog du vyresnio amžiaus kaimynai rūko net važiuodami liftu.
"Atsidaro durys, o iš jo veržiasi dūmų kamuoliai. Nesu nusiteikusi prieš rūkančius, tačiau taip elgtis negalima. Įdomu, ar policija yra nubaudusi bent vieną laiptinėje rūkantį asmenį?“ – klausė klaipėdietė.
Sandra tvirtino, jog dėl laiptinėje rūkančių kaimynų žadėjo kreiptis į policiją, tačiau pabijojo.
„Tie vaikinai ir jų draugai įtartini. Sužinos, kas įskundė, palauks ir užpuls“, – baiminosi mergina.
Pyko dėl bijūno lapo
Nesantaika įsiplieskia ir dėl smulkmenų. Viena klaipėdietė pasakojo, jog buvo apšaukta, kai langus keitę darbininkai senus rėmus išmetė ir taip nulaužė darželyje augusio bijūno lapą.
„Negi aiškinsiu, kaip meistrams dirbti? Kaimynė ilgai nesisveikino po šio įvykio“, – teigė moteris.
Kaimynai įtariai žiūri ir į naujakurius.
Į seną namą, kuriame gyventojai gerai pažinojo vieni kitus, atsikraustė jauna šeima. Senbuvių ji neliko nepastebėta.
Jie kreipėsi į apylinkės inspektorių, kad išsiaiškintų, ar šie nėra banditai. Senbuviams įtarimą kėlė tai, kad šeima turėjo du automobilius, didelį šunį, o svarbiausia – nesisveikino su kaimynais.
Pareigūnui teko patarti naujakuriams sveikintis.
Išaiškinti rūkančius keblu
Daugiabučių namų gyventojų ramybę turi užtikrinti policija, krūvą taisyklių yra patvirtinusi ir savivaldybė. Tačiau nesutarimus žmonės vis tiek turi spręsti patys.
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis teigė, jog kontroliuoti rūkorius laiptinėse turi jo vadovaujamas skyrius, tačiau nustatyti rūkymo faktą sunku.
„Kaip galima pagauti laiptinėje rūkantį žmogų? Dirbu miesto centre, o paskambina iš Laukininkų gatvės. Kol nuvažiuoji, išsiaiškini durų kodą, tas žmogus seniai bus surūkęs cigaretę. Be to, toks pažeidėjas mums gali meluoti savo vardą, pavardę, o mes patikrinti negalime. Nebent gyventojai tai pasakytų ir pateiktų rūkymą laiptinėje įrodančią nuotrauką“, – pabrėžė vedėjas.
M.Poimanskis neslėpė, jog kontroliuoti triukšmo jis negali, nes daugiausiai nusiskundimų kaip tik ir būna po jo skyriaus darbo valandų. Gyventojams dėl tokių problemų jis patarė kreiptis į policiją.
Klaipėdos policijos Viešosios tvarkos biuro viršininkas A.Leliuga tvirtino, jog dėl tokių problemų gyventojai gali kreiptis į policiją, tačiau pabrėžė, kad iškvietimai dėl triukšmo, rūkymo laiptinėse, gyvūnų yra trečiojo lygio.
Jei tuo metu bus gautas signalas apie rimtesnį nusikaltimą – plėšimą, muštynes, pirmiausiai važiuos pagal šį iškvietimą.
„Gyventojai gali ne tik kviesti policiją, bet ir rašyti skundą apylinkės inspektoriui. Jis atliks tyrimą. Bijoti nieko nereikia. Telefonu apie pažeidimą galima pranešti ir anonimiškai“, – aiškino pareigūnas.
Pabėgo į kitą miestą
Tačiau pagalbos ieškantiems gyventojams gali atsirūgti. Neretai nubausti kaimynai griebiasi keršto. Jie ne tik nesisveikina, bet ir iškoneveikia, apspjaudo ar net padega pagalbos ieškojusio kaimyno buto duris.
Prieš kelerius metus triukšmadarius norėjusiai pamokyti klaipėdietei teko palikti gimtąjį miestą. Vienu aukštu žemiau gyvenę vaikinai nuolat linksmindavosi naktimis, garsiai leisdavo muziką.
Moteris ne kartą kreipėsi policiją. Atvykus pareigūnams, vaikinai aprimdavo, bet triukšmingą vakarėlį netrukus vėl tęsdavo.
Nuolat nuobaudas gavę triukšmadariai ėmė aiškintis, kas juos skundžia. Sužinoję jie ėmė terorizuoti moterį. Toliau naktimis garsiai leisdavo muziką ir grasindavo kaimynei, kad ši negyvens.
Išsigandusi moteris ne tik persikraustė į naują butą, bet ir į kitą miestą.
Galima gyventi ir be šunų
Pasak Sanitarinės kontrolės skyriaus vedėjos N.Gendvilienės, tarnybos taip pat tampa nesutariančių kaimynų įrankiu: „Blogiausia, kad žmonės nusiperka butus, jaučiasi šeimininkais, bet pamiršta bendrą sieną su kaimynu. Ir prasideda: kas ką nugalės“.
Vedėja pabrėžė, jog daugiabučių namų gyventojai patys gali parengti ir patvirtinti visiems priimtinas vidaus tvarkos taisykles, bet iniciatyvos niekas nesiima.
Jomis galima uždrausti net gyvūnų auginimą daugiabutyje. Taisyklių patvirtinimui reikia 51 proc. butų savininkų sutikimo.
Policijos pareigūnai Klaipėdoje šiemet nubaudė: Už rūkymą bendrojo naudojimo patalpose – 30 Už viešosios rimties trikdymą – 328 Gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus – 74 Numatytos nuobaudos: Bendrojo naudojimo patalpų naudojimo taisyklių pažeidimas – įspėjimas arba bauda nuo 100 iki 2000 litų. Už lindynių laikymą – 100 iki 500 litų arba administracinis areštas iki 30 parų Už rūkymą bendrojo naudojimo patalpose – įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 litų. Už viešosios rimties trikdymą – įspėjimas arba bauda iki 1000 litų. Už gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus – įspėjimas arba bauda iki 2000 litų su gyvūnų konfiskavimu arba be jo. |
---|
Naujausi komentarai