- Milda Skiriutė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
„Gyvename kaip gete“. Taip kalba visiškai apleisto Minijos gatvės 149 namo gyventojai. Tačiau jų pagalbos šauksmas – lyg šauksmas tyruose.
Vanduo laša mėnesį
Minijos gatvės 149 namo gyventojams trūko kantrybė dėl aplaidaus namą administruojančios įmonės „Marių valdos“ darbo. Klaipėdiečiai ne tik ne vienerius metus negauna ataskaitos, kaip buvo panaudoti iš jų surinkti pinigai, bet ir jau mėnesį nesulaukia, kol bus sutaisytas rūsyje prakiuręs vamzdis.
„Karštas vanduo laša, o mes už jį turime mokėti didžiausius pinigus. Nors apie prakiurusį vamzdį pranešėme namų valdoms, remontuoti jo niekas neatvažiavo“, – pasakojo daugiabučio gyventojos Marija Jegorova ir Margarita Varnienė.
Moterys teigė, jog vamzdynai name nėra keisti 50 metų, nuo jo pastatymo. Jie visi supuvę, neizoliuoti.
„Keletą kartų atvažiavo remontuoti, bet tik tiek. Dar šiukšlių, visokių porolonų paliko, kad žiurkės veistųsi. Nesuprantu, už ką mokame valdoms. Niekas niekuo nesirūpina“, – piktinosi gyventojai.
M.Varnienės manymu, dauguma namo, kuriame yra 32 butai, gyventojų sutiktų keisti vamzdžius.
„Kad sužinotumei atsakymą, reikia klausti. Nemanau, kad kiltų problemų dėl vamzdžių keitimo. 51 proc. žmonių tikrai sutiktų, kad gyventume švariau ir geriau“, – dėstė gyventoja.
Rūsyje esanti pastato elektros skydinė, vandens sklendės prieinamos visiems.
Moterų nuomone, taip būti negali. Dėl tokios netvarkos į nemalonią situaciją buvo pakliuvę visi namo gyventojai. Prieš pusmetį susipykus kaimynams, vienas jų nuėjo į rūsį ir savavališkai užsuko sklendę. Visas namas liko be vandens.
„Kas ką nori, tas tą daro. Nėra jokios apsaugos – plombos ar spynos“, – piktinosi M.Varnienė.
Kiemo duobėse – fekalijos
Gyventojus piktina tai, kad, nors mokama už bendrai sunaudotą elektrą, prie laiptinių nėra šviestuvų. Nepavydėtina ir balkonų būklė. Kai kurios metalinės konstrukcijos vos laikosi.
„Neaišku, kas turi remontuoti balkonus. Nėra apibrėžta, kam jie priklauso“, – tvirtino M.Varnienė.
Su nerimu Minijos g. 149 namo gyventojai laukia šalčių pabaigos. Pastato kieme žiojėja didelės duobės. Pasak gyventojų, jos, užsikimšus kanalizacijai, prisipildo fekalinių vandenų.
„Ypač ši problema paaštrėja lyjant. Dėl dvoko negalime prasiverti langų. Baisiausia, kad tai kelia pavojų mūsų ir kieme žaidžiančių vaikų sveikatai“, – nerimavo M.Varnienė.
Vaikai nevengia landžioti ir namo kieme nuo sovietinių laikų stūksančiame požeminės slėptuvės iškyšulyje. Ilgą laiką ant jų nebuvo uždėta grotų, tad mažieji čia įlįsdavo be didelio vargo.
„Pranešėme namų valdoms. Jų darbuotojai žadėjo po dviejų savaičių uždėti grotas, bet nesulaukėme. Kaimynas pats užtaisė angą. Nesuprantame, kam iš viso čia reikalingas šis statinys?“ – stebėjosi moterys.
Nori savivaldybės dėmesio
Apie problemas, su kuriomis susiduria, gyventojai ne kartą telefonu informavo įmonę „Marių valdos“. O praėjusių metų pabaigoje jas išdėstė ir raštu. Jį pasirašė 20 namo gyventojų.
Bendrovė „Marių valdos“ raštą gavo gruodžio 17 dieną, tačiau klaipėdiečiai atsakymo nesulaukė iki šiol. Gyventojams keista, kad namą administruojanti įmonė vengia bendrauti.
„Per penkerius metus nesulaukėme nė vienos ataskaitos, neįvyko nė vieno susirinkimo. Ateina sąskaitos – sumokame, o nieko nežinome. Vienintelė funkcija, kurią atlieka namų valda, – mokesčių surinkimas. Laiptinėje net skelbimų lentos nėra pakabinta“, – piktinosi moterys.
Minijos g. 149 namo gyventojų nuomone, susidariusia situacija turėtų domėtis ir savivaldybės darbuotojai.
„Galėtų bent kartą pasižiūrėti. Susidaro įspūdis, kad jeigu čia Žvejybos uosto rajonas, tai čia visko gali būti, svarbiausia, kad kitose vietose būtų tvarka“, – piktinosi žmonės.
Direktorius rašto nematė
Vakar įmonės „Marių valdos“ vadovas, sužinojęs apie Minijos g. 149 namo gyventojų raštą, pavaldiniams nurodė nedelsiant į jį atsakyti.
Pasak įmonės „City Service“, kuriai priklauso „Marių valdos“, atstovo Viliaus Mackonio, taip atsitiko, nes gruodį „Marių valdų“ vadovas atostogavo, o jo pavaldiniai neparodė pakankamo savarankiškumo. Jis pabrėžė, kad į gyventojų raštus privalu atsakyti.
„Sunku pasakyti, kodėl gyventojai nepastebėjo ataskaitos. Pernai jos buvo išplatintos visuose mūsų įmonių prižiūrimuose daugiabučiuose. Tačiau žmonės visą informaciją gali gauti „Marių valdose“. Pradėtos ruošti ataskaitos už praėjusius metus. Netrukus jos bus iškabintos“, – pasakojo V.Mackonis.
Artimiausiu metu bus pasirūpinta ir sklendžių bei elektros skydinių apsauga. Bus įrengti užraktai.
„Apie sugadintus užraktus reikia skubiai informuoti administratorių. Jis negali budėti prie skydinių ir saugoti spynų nuo susipykusių kaimynų, bet gali ištaisyti tai, kas sugadinta“, – pabrėžė atstovas.
Minijos g. 149 namo šildymo ir karšto vandens sistemas prižiūri „Klaipėdos energija“. Pasak V.Mackonio, šiai įmonei dėl nepatenkinamos priežiūros „Marių valdos“ jau siuntė pretenzijas. Dabar jos vėl bus siunčiamos.
„Kadangi tai ne pirmas kartas, kai įmonė „Klaipėdos energija“ nereaguoja į pretenzijas, bus skelbiamas naujas konkursas prižiūrėtojui parinkti. Apie jo rezultatus gyventojus informuosime susirinkime. Jo metu bus aptartas ir balkonų remonto klausimas. Jų aptvėrimu turi rūpintis patys savininkai“, – planavo V.Mackonis.
Netrukus žadama organizuoti susirinkimą su gyventojais. Jame bus apsispręsta dėl vamzdyno keitimo.
„Šiame rajone esančių namų amžius panašus. Jei gyventojai patys parodytų iniciatyvą, surinktų parašus pageidaudami atlikti vienus ar kitus darbus, procesas vyktų greičiau ir sklandžiau“, – tvirtino V.Mackonis.
Ne valdininkų darbas
Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos skyrius, kuriam pagal nuostatus atsiskaito namų administratoriai, nesiima griežtos jų kontrolės.
„Jei gyventojams kyla kokie nors neaiškumai, gauname skundą, paprašome administratoriaus dokumentacijos ir nagrinėjame, ar vadovautasi nuostatais. Tokia yra kontrolė“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Egidijus Ramanauskas.
Valdininko teigimu, namų administratoriai tinkamai atlieka savo funkcijas. Pasak jo, dažniausiai sulaukiama skundų, jog valdos atlieka darbus, o gyventojai nesutinka su jų kaina. Tačiau, E.Ramanausko teigimu, nebuvo nė vieno atvejo, kad administratorius netinkamai pasamdytų įmonę.
„Kartais nuvažiuojame į įvykio vietą. Jei buvo suremontuotas stogas, tai užlipęs nelabai ką matysi. Gyventojai ir šiuo atveju gali kreiptis į mus. Pažiūrėsime, kas ten yra“, – tvirtino savivaldybės atstovas.
Blogiausiu atveju, anot valdininko, gyventojai turi teisę atsisakyti administratoriaus ir įkurti bendriją arba sudaryti jungtinės veiklos sutartį. Tuo atveju, kai gyventojai patys nepasirenka namo administratoriaus, jis skiriamas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.
„Važinėti po namus, žiūrėti, kaip dirba administratoriai, – ne savivaldybės funkcija. Gavę skundus, peržiūrime dokumentaciją, važiuojame į vietą. Vertinti namo būklę – ne mūsų darbas“, – teigė E.Ramanauskas.
Pernai „Marių valdos“ atliko remonto darbus:
Stogo – 32 namuose
Kanalizacijos – 11 namų
Vandentiekio vamzdyno – 4 namuose
Elektros sistemos – 13 namų.
Šiemet „Marių valdos“ planuoja remontuoti:
Stogą – 20 namų
Sienas – 30 namų
Vamzdynus – 15 namų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Į Teatro aikštę atkeliavo Kalėdų pranašas – eglutė
Trečiadienio rytą į Teatro aikštę atkeliavo svarbiausias Kalėdų elementas – eglutė, pranešė miesto savivaldybė. ...
-
Klaipėdoje bus atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai
Ateinančiais metais Klaipėdoje bus pradėti pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo atnaujinimo darbai Smiltelės ir Minijos gatvių atkarpose, pranešė savivaldybė. ...
-
Žvejybos uosto rajone teko stabdyti darbus: nepagelbėjo net skambutis policijai
Žvejybos uosto rajone rangovai buvo priversti stabdyti darbus dėl gyventojų paliktų automobilių. Paaiškėjo, kad statybininkams nepagelbėjo net skambutis policijai. ...
-
„Mano būsto“ taurės siekia aštuonios komandos
Klaipėdos krepšinio mėgėjai, praeitą sezoną dalyvavę „Bendruomenių“ turnyruose, šiemet kovoja „Mano būsto“ taurės varžybose. ...
-
Senamiestyje pajudėjo viešbučio statybos
Po septynerių metų atkaklios kovos su vietos biurokratais senamiestyje, Tomo gatvėje, viešbutį ketinantys statyti verslininkai pagaliau gavo statybos leidimą. Šioje vietoje, kur dar visai neseniai archeologų kadaise išraustose ir pal...
-
Virš jūros – atominis debesis?
Tarp Klaipėdos ir Palangos sekmadienio popietę užfiksuotas įspūdingos formos debesis. Danguje pasirodė atominės bombos sprogimo metu susiformuojančio grybo formos debesis. ...
-
Klaipėdoje – Kalėdų eglutės įžiebimas: šventę stebėti galės visi
Lapkričio 30-ąją uostamiestyje sužibs šventinio stebuklo laukimo simbolis. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Teatro aikštę, kur vyks šventinis koncertas ir bus įžiebta pagrindinė uostamiesčio eglė bei atverta ledo ...
-
Siuntų patikra – tik kilus įtarimų
Vienas būdų į mūsų šalį atgabenti draudžiamus dalykus – atsisiųsti juos siuntiniais. Nors pareigūnai neretai randa tokių neteisėtų siuntinių, kiek jų pasiekia adresatus, atsakyti niekas negali. ...
-
Ko Lietuvos švietimo sistema galėtų pasimokyti iš tarptautinio bakalaureato programos?
Kodėl Lietuvoje verta mokytis pagal tarptautinę programą? Kokios jos stipriosios pusės lyginant su lietuviška nacionaline švietimo programa, kokias galimybes ji padidina? Į šiuos klausimus atsakė Lietuvoje apsilankę tarptautinio bak...
-
„Klaipėdos vanduo“ informuoja: naktį iš ketvirtadienio į penktadienį vyks vandentiekio darbai
„Klaipėdos vanduo“ informuoja, kad naktį iš lapkričio 28 d. į 29 d., t. y. iš ketvirtadienio į penktadienį, nuo 22 val. iki 6 val. bus vykdomi vandentiekio modernizavimo darbai. Dėl jų galimi laikini geriamojo vandens kokybės...