Europoje – auksinės „Okinavos“ pergalės

Prieš kelias dienas Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykusiame jaunimo kiokušin karatė Europos čempionate, kuriame rungėsi sportininkai iš 22 Senojo žemyno šalių, klaipėdiečiai pelnė įspūdingą kraitį medalių.

Pirmąjį auksą U16 amžiaus grupėje komandinėje kata rungtyje iškovojo Nikas Kvasys, Tautvydas Rutė ir Arsenij Djakov.

Nugalėję dvi komandas iš Lenkijos ir Ukrainos, jie tapo užtikrintais Europos komandinės kata rungties čempionais.

Asmeninėse kata rungtyse "Okinavos" sportininkai pelnė 2 aukso ir vieną sidabro apdovanojimą.

U20 amžiaus grupėje nugalėjęs praėjusių metų Europos čempioną ir įveikęs varžovus iš Rumunijos ir Bulgarijos, Matas Sasnauskas tapo užtikrintu Europos čempionu.

U16 amžiaus grupėje po įnirtingų trijų kovų finale susitiko du "Okinavos" sporto klubo auklėtiniai.

4:1 teisėjų sprendimu, Europos čempionu tapo N.Kvasys, o Europos vicečempionu – T.Rutė.

Trečiojoje kumitė (kovos) rungtyje – nepakartojamas N.Kvasio pasirodymas.

Tai pirmas kartas karatė kiokušin istorijoje, kai Europos jaunučių čempionate vienas sportininkas iškovojo net 3 aukso medalius iš 3 skirtingų rungčių.

Beje, šiemet šis sportininkas buvo nominuotas tarp TOP 100 geriausiųjų jaunųjų sporto žvaigždžių.

Europos čempionate teisėjavo ir sporto klubo "Okinava" mokytoja Kristina Basova. Tai buvo pirmas sykis, kai ji teisėjavo tokio aukšto lygio varžybose.