Dėl tuoktuvių prie jūros – mūšis

Mėgstamiausia pajūrio gyventojų tuoktuvių vieta tampantis Olando Kepurės skardis netrukus virs tarsi mūšio lauku. Mat nuo liepos 10-osios čia galės tuoktis kas tik panorėjęs. Tačiau pokylių organizatoriai jau dabar tikina, kad jiems tenka nueiti kryžiaus kelius, kol įveikia biurokratinę suderinimų sistemą, o ateityje už tai gali tekti susimokėti.

Mėgstamiausia pajūrio gyventojų tuoktuvių vieta tampantis Olando Kepurės skardis netrukus virs tarsi mūšio lauku. Mat nuo liepos 10-osios čia galės tuoktis kas tik panorėjęs. Tačiau pokylių organizatoriai jau dabar tikina, kad jiems tenka nueiti kryžiaus kelius, kol įveikia biurokratinę suderinimų sistemą, o ateityje už tai gali tekti susimokėti.

Vargina leidimų sistema

Vestuvių planuotojai pamena atvejį, kai kilo aistros dėl tuo pačiu metu į Klaipėdos rajone esančią Olando Kepurę tuoktuvių ceremonijos atvykusių dviejų vestuvininkų pulkų.

"Kartais net bandome atkalbėti jaunuosius nuo idėjos tuoktis šioje vietoje. Siūlome kitus variantus. Bėda ta, kad valstybinės institucijos reikalauja daugybės suderinimų ir leidimų", – pasakojo vestuvių planuotoja Dailė Docienė.

Klaipėdos rajono savivaldybė tik ką parengė leidimų sistemą, tačiau ji, pasak renginių organizatorių, atsiduoda absurdišku biurokratizmu.

"Norint surengti vestuves ant Olando Kepurės skardžio, pirmiausia reikia kreiptis į Gargždų metrikacijos skyrių. Tada tenka rašyti prašymą Kretingalės seniūnijai dėl leidimo rengti ceremoniją. Šioji, patvirtinusi, kad neprieštarauja tuoktuvėms, raštą siunčia Pajūrio regioninio parko direkcijai. Ši taip pat duoda sutikimą, parašydama, kad neprieštarauja. Po to raštas keliauja atgal į Metrikacijos skyrių", – pasakojo klaipėdietė D.Docienė.

Leidimas privačiam renginiui

Pasak pašnekovės, kol rankiojami parašai, gaištamas laikas.

"Tai nebūtų bėda, jei leidimų sistema ceremonijoms būtų paprastesnė. Dėl privalomos vieno sutuoktinių registracijos poros nuspręsdavo santuoką įregistruoti kitų savivaldybių teritorijoje, o pajūryje surengdavo tik šventę. Tam tereikėjo gauti Pajūrio regioninio parko direkcijos leidimą fotosesijai. Bet nuo šiol reikės gauti Klaipėdos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus leidimą. Nuvykau jo gauti ir išgirdau nuostabos pilną klausimą – viešas ar privatus tai renginys? Jei tai ne viešas renginys, kokių dar leidimų reikia?" – stebėjosi D.Docienė

Pažeidinėja taisykles

Vasarą pliažuose vestuvininkams pokylių rengėjai net nerekomenduoja rengti tuoktuvių, nes pajūrį okupuoja besideginantys poilsiautojai.

"Todėl belieka Olando Kepurės skardis. O čia koją kiša leidimų sistema ir tai, kad ceremonijai tinka tik dvi vietos", – pastebėjo D.Docienė.

Renginių organizatoriams leidimų privačiai šventei reikėtų tik dėl to, kad nebūtų nubausti už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

"Juk ceremonijai reikalingos įrangos nusinešti neįmanoma, tenka važiuoti per mišką automobiliu apie kilometrą. Vienas fotografas nespėja mokėti baudų už ženklo pažeidinėjimą. Todėl mėginame apsidrausti ir vargstame dėl leidimų", – tikino D.Docienė.

Mokestis – 100 eurų?

Moteris pasakojo, kad pajūryje vestuves suruošti nėra taip paprasta. Trūksta net biotualetų, jie yra už pusės kilometro.

"Kaltinimai, kad vestuvininkai palieka šiukšlių ir dėl to vertėtų įvesti rinkliavą, nėra teisingi. Atvykę prieš ceremoniją valandą renkame visoje teritorijoje poilsiautojų paliktas šiukšles, niekas nenorėtų tarp jų tuoktis. Po šventės dar valandą tvarkome aplinką, išsinešame savo mantą", – prisiminė klaipėdietė.

Savivaldybės užmojis tokiems renginiams išduoti tik valandą galiojantį leidimą taip pat stebina vestuvių planuotoją.

"Neįmanoma spėti tokios šventės suruošti per vieną valandą", – pastebėjo specialistė.

Siūlymas įvesti apie 100 eurų mokestį vestuvininkams D.Docienės neatgraso.

"Gal būtų ir protingas sprendimas. Tai sureguliuotų srautus, sumažėtų norinčiųjų. Gal geriau būtų imti mokestį už valandas nei už ceremonijos dalyvių skaičių", – nuomonę išsakė renginių organizatorė.

Kunigui neleido tuokti

Panašu, kad biurokratizmo viršūnė buvo pasiekta tuomet, kai nebuvo leista tuoktuvių ceremonijos atlikti baptistų kunigui.

"Kretingalės seniūnija patikino, kad neturi dėl ko prieštarauti, nes jie nesikiša į Bažnyčios veiklą. Tačiau Pajūrio regioninis parkas neleido suderinti ceremonijos, nes nebuvo seniūnijos sutikimo. Buvo paaiškinta, kad tuoktuvių ceremonijas gali atlikti tik Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai. Esą toks įsakymas. O apie kunigus nekalbama. Nusprendėme, kad bus lengviau perrašyti prašymą dėl fotosesijos nei dėl tuoktuvių ceremonijos", – pasakojo D.Docienė.

Ji tikino patekusi į biurokratines girnas ir nuskubėjo į Klaipėdos rajono savivaldybės Kultūros skyrių leidimo privačiam renginiui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

jau juokas nebeima...

jau juokas nebeima... portretas
viskas vyksta Klaipėdos pašonėj, kai kurie miestiečiai netgi nenutuokia, kad čia jau nebe miestas..., va toje vietoje anekdotai ir prasideda, kai keliais rūpinasi rajono valdžia, kuriai savi marškiniai arčiau kūno, o ką jau bekalbėt apie vestuves, anot rajono valdžios, ant kažkokios "Olando kepurės", jiems labiau patiktų tuoktuvės jų rajono centre ir nėr čia ko išsigalvot, kažkokias kepures :D

mmm

mmm portretas
Jo tuokiasi gal ir nedaug ,bet pasifotkint atvaziuoja visi iki vieno kas tuokiasi klaipedos rajone vasara kaip konvejeris ten sukasi vestuvininkai.Ir tikrai visokiu pasitaiko kur gamtinius reikalus belekur atlieka ir siukslina.

KLB

KLB portretas
Lai tuokiasi ant tos kepures,tik imti mokesti tikrai reikia.Ji butu galima panaudoti griuvantiems skardziams ir paciai Olando kepurei tvarkyti.Neduok Dieve koki karta vestuvininkai su visa palyda nugarmes i jura.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių