Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl tilto į Kuršių neriją bus diskutuojama su aplinkosaugininkais

2014-01-09 13:31
Dėl tilto į Kuršių neriją bus diskutuojama su aplinkosaugininkais
Dėl tilto į Kuršių neriją bus diskutuojama su aplinkosaugininkais / Vytauto Petriko fotomontažas

Diskutuojant dėl tilto per Kuršių marias, bus įsiklausyta į aplinkosaugininkų nuomonę. Pastarieji tilto idėjai kol kas nepritaria, nes Kuršių nerija yra UNESCO saugoma teritorija.

Specialios darbo grupės vadovas susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius BNS sakė, kad aplinkosaugininkų poziciją ketinama išklausyti sausio pabaigoje.

„Šiandien diskutavome dėl tilto, apsikeitėme nuomonėmis, bet galiausiai nusprendėme, kad į kitą posėdį Vilniuje atvyks aplinkosaugininkai ir išdėstys savo matymą, kadangi yra klausimai dėl UNESCO. Norime išgirsti jų nuomonę“, - BNS po darbo grupės posėdžio Klaipėdoje sakė V.Kondratovičius.

Pasak jo, natūralu, kad aplinkosaugininkai nepritaria tilto idėjai.

„Tačiau mes ir nesakome, kad tiltas vienintelė išeitis. Tikimės, kad aplinkosaugininkai pateiks savo vertinimus, ar apskritai įmanoma tiltą statyti, ar geriau daryti kitą perkėlą“, - aiškino viceministras.

Darbo grupė ketvirtadienį Klaipėdoje svarstė tilto į Kuršių neriją statybos galimybes bei bendrovės „Smiltynės perkėla“ iškėlimo iš uosto alternatyvas. Šiuos klausimus darbo grupė turėtų baigti svarstyti iki kovo mėnesio.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigė esantis už diskusijas dėl tilto, tačiau pačios idėjos kol kas nevertina.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Rūta Baškytė labai neigiamai vertino vėl pradėtas diskusijas dėl tilto į Kuršių neriją statybos. Anot R.Baškytės, nesilaikant ankstesnių susitarimų bei sprendimų, mažėja visuomenės pasitikėjimas valstybinėmis institucijomis.

Lietuvos nuolatinės atstovybės prie UNESCO ambasadoriaus Arūno Gelūno nuomone, pastačius tiltą, Kuršių nerija rizikuotų patekti į Pavojuje esančio pasaulio paveldo sąrašą.

98 kilometrų ilgio Kuršių nerijos pusiasalis nusidriekęs Lietuvos ir Rusijos teritorijose. Nuo 2000-ųjų metų Kuršių nerija yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Darbo grupėje dirba Susisiekimo, Aplinkos ministerijų, Klaipėdos ir Neringos savivaldybių, Smiltynės perkėlos, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos, Automobilių kelių direkcijos ir uosto direkcijos atstovai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų