Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl šunų išmatų – gyventojų pyktis: nori uždrausti savo kieme vedžioti šunis

2021-01-13 11:30

Malūnininkų gatvės gyventojai jaučia apmaudą – į jų renovuoto daugiabučio kiemą žmonės iš aplinkinių namų atveda savo augintinius atlikti gamtinių reikalų. Klaipėdiečiai už savo pinigus pasigamino įspėjamuosius ženklus, tačiau miesto valdžia kieme jų neleidžia įsmeigti.

Švara: Malūnininkų gatvės gyventojai nori uždrausti savo kieme vedžioti šunis. Švara: Malūnininkų gatvės gyventojai nori uždrausti savo kieme vedžioti šunis. Švara: Malūnininkų gatvės gyventojai nori uždrausti savo kieme vedžioti šunis.

Neapsikentė netvarkos

Daugiabučių namų bendrijos "Malūnas" narių vardu savivaldybei raštą teikęs Žydrūnas Vičinskas sakė, kad neseniai jų name įgyvendintas renovacijos projektas.

"Matyt, atsiradus naujai ir gražiai sutvarkytai erdvei, ji privilioja aplinkinius gyventojus. Žmonės vaikščiodami atsiveda ir šunis, kurie atlieka gamtinius reikalus prie mūsų gyvenamojo namo. Deja, vis dar daug kaimynų nesurenka jiems priklausančių augintinių išmatų, kaip to Lietuvoje reikalauja gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklės. Tai ne tik nešvaru, bet ir pavojinga žmonių sveikatai, nes naminių gyvūnų išmatose, joms senstant, yrant, veisiasi įvairūs mikroskopiniai parazitai, kurie, patekę į žmogaus organizmą, pavyzdžiui, netyčia užmynus, jau nekalbant, kad ten vaikai kartais žaidžia, gali sukelti įvairių rimtų negalavimų. Na, o jei kas nors iš namo bendrijos sugalvoja trimeriu nupjauti ten augančią labai skurdžią žolę, pirma reikia surinkti gerą maišiuką išmatų. Egzistuoja problema", – dėstė žmogus.

Tai tas pats, kas daugiabučio kieme įsmeigti ženklą savo privačiam automobiliui.

Ženklai – prevencijai

Žmonės patys pagamino ženklus, kurie įspėtų gyvūnų mylėtojus, kad po svetimo namo langais šunims negalima leisti tuštintis.

"Pasvarstę nusprendėme, kad tai galėtų būti įspėjamojo pobūdžio ženklai, todėl sumaketavome ir pasigaminome du. Juose parašyta "Šunims draudžiama". Ženklai pagaminti iš aliuminio kompozito plokštės, todėl puikiai tinka lauko sąlygoms, greitai nenubluks. Suprantama, tai yra tik vizualinis įspėjimas, bet galbūt jis vis dėlto atkreips žmonių dėmesį ir privers susimąstyti, kad čia teršti nereikėtų. Tai gali būti gera prevencinė priemonė, priverčianti pagalvoti ir nešiukšlinti", – tikino gyventojas.

Vis dėlto klaipėdiečiai nusprendė pasidomėti, ar jų idėja nesikirs su mieste galiojančiomis taisyklėmis.

"Ar galime taip elgtis, ar tai neprieštaraus bendrajai miesto tvarkai?" – klausė gyventojai.

Savivaldybės atstovai atsakė, kad bet kur lentelių ir ženklų smaigstyti negalima.

"Gyvūnai laikomi pagal galiojantį Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą, Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašą, patvirtintą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu, ir Gyvūnų laikymo Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamojoje vietovėje taisykles, patvirtintas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Minėti teisės aktai reglamentuoja, kur draudžiama vedžioti šunis, privalomą ekskrementų surinkimą. Ženklai viešose teritorijose įrengiami tik savivaldybės sprendimu", – rašoma klaipėdiečiams.

Taisyklių teks laikytis

Klaipėdos miesto savivaldybės Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis paaiškino, kad tik savivaldybė gali imtis kokių nors draudimų, priešingu atveju, anot jo, kiekvienas kiemas sugalvos savo vidaus taisykles.

Marius Poimanskis / Redakcijos archyvo nuotr.

"Tai tas pats, kas daugiabučio kieme įsmeigti ženklą savo privačiam automobiliui. Paprastai tariant, jei žemės sklypas yra privatus, jame galima įrengti ženklus, kokius tik savininkas geidžia. Tačiau, jei daugiabutis tokio priskirto sklypo neturi, teks vadovautis bendrai priimtomis taisyklėmis. Žinoma, kad keturkojų savininkai privalo surinkti išmatas. O šiuo metu savivaldybė yra patvirtinusi kelias teritorijas, kur tikrai draudžiama vedžioti šunis. Tai Skulptūrų parkas, miesto paplūdimiai, kapinės. Visur kitur žmogus, net ir su šunimi, turi teisę eiti. Tik turi laikytis bendrai priimtų taisyklių", – paaiškino M.Poimanskis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų