Deklaruojant pajamas – rūpesčiai dėl mašinų

Pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruoti susiruošusi klaipėdietė nustebo, kad iki šiol vis dar į informacinę sistemą nesukelti duomenys apie pernai parduotas transporto priemones.

Ką veikė "Regitra"?

"Visi pamena, kokiu košmaru daugeliui vairuotojų virto automobilio registracijos procesas "Regitroje". Žmonės pernai po kelis mėnesius laukė eilėse, kad galėtų įregistruoti teisėtai įsigytą savo daiktą. Ir dar pasitaikė atvejų, kai piliečiai tik pasityčiojimu iš gyventojų vadino situacijas, susiklosčiusias "Regitroje". Tad kam reikėjo šių pokyčių, naujos informacinės sistemos, jei po metų VMI vis dar neturi visų šalies piliečių pernai registruotų automobilių duomenų? Ką visą tą laiką veikė "Regitra"?" – retoriškai klausė klaipėdietė.

Pajamų deklaraciją klaipėdietė pateikia kasmet. Šį kartą ji taip pat pateikė deklaraciją VMI.

Tačiau šįsyk jai dar teks ją tikrinti ir galbūt papildyti, jei parduotos transporto priemonės duomenys vis dar nebus pasiekę VMI informacinės sistemos.

Ką visą tą laiką veikė "Regitra"?

Pajamas deklaravo tūkstančiai

Klaipėdos apskrities VMI informavo, kad pajamų deklaracijas jau yra pateikę per 31,5 tūkst. klaipėdiečių.

Klaipėdos apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė akcentavo, kad į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) sukelta 2,3 mln. paruoštų deklaracijų, iš kurių tereikia pateikti 1,8 mln. (78 proc.).

"Kaip ir įprastai, rekomenduojame pateikti deklaracijas tik atidžiai jas peržiūrėjus, ar įmonės ir kiti tretieji asmenys apie jus pateikė visus ir ar teisingus duomenis", – paaiškino specialistė.

Tai padaryti galima EDS atsidarius deklaravimo pirmąjį langą ir pasirinkus skiltį "Peržiūrėti 2021 metų pažymos kortelę", kurioje gyventojai mato, pavyzdžiui, informaciją apie pajamas iš darbdavių, informaciją apie mokslo, draudimo ir kitas išlaidas, taip pat – kokie duomenys yra gauti ir sukelti į deklaraciją apie parduotą turtą, įskaitant transporto priemones.

Mokesčiai: VMI sistemoje iki šiol nėra sukelti visi "Regitroje" esantys pernai parduotų automobilių duomenys. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Laukia kovo pabaigos

"Pastaroji informacija pasipildo nuolat. Iki šios dienos duomenys apie įsigytas ir parduotas transporto priemones yra perkelti į 55 tūkst. gyventojų preliminariąsias deklaracijas", – tikino L.Mačernienė.

Tačiau visi duomenys bus perkelti iki kovo pabaigos.

"Kas duomenų apie automobilio įsigijimą ir pardavimą nėra išsisaugojęs ir laukia, kol jie bus sukelti, kad deklaruoti būtų paprasčiau, verta palūkėti iki šio mėnesio pabaigos. O jei gyventojas turi šiuos duomenis, jis gali savarankiškai įrašyti ir pateikti deklaraciją", – tikino L.Mačernienė.

Kaip atkreipė dėmesį "Regitros" atstovė Emilija Bardauskienė, "viena "Regitros" funkcijų yra teikti savo registruose ir sistemose kaupiamus duomenis suinteresuotoms institucijoms. Taigi, visus duomenis apie automobilių pirkimo-pardavimo sandorius, kurie yra užfiksuoti Transporto priemonių savininkų apskaitos informacinėje sistemoje, perduodame kontroliuojančioms institucijoms, įskaitant ir VMI."

Kas duomenų apie automobilio įsigijimą ir pardavimą nėra išsisaugojęs ir laukia, kol jie bus sukelti, kad deklaruoti būtų paprasčiau, verta palūkėti iki šio mėnesio pabaigos.

Deklaraciją galima patikslinti

L.Mačernienė priminė: jei deklaracija buvo pateikta, o gyventojas abejoja, ar visi duomenys joje yra teisingi, nerimauti nereikėtų – prireikus bus galima patikslinti deklaraciją,

Mokesčių inspekcija gyventojui paprastai atsiunčia pranešimą, kuriame nurodo patikslinimo priežastį.

VMI specialistai pastebi, kokios dažniausios klaidos pasitaiko deklaracijose – deklaruojamos ne visos pajamos iš individualios veiklos, pavyzdžiui, jei buvo vykdoma veikla su verslo liudijimu, tai į deklaraciją turi būti įrašomos visos šios veiklos pajamos, neatimant išlaidų.

Taip pat pamirštama deklaruoti nekilnojamojo turto nuomos pajamas už išnuomotą butą, namą ar žemę.

Neretai tokias pajamas deklaruojantieji nurodo, kad nuo gautų pajamų yra išskaičiuotas pajamų mokestis, nors pajamų mokestį jie turi susimokėti patys.

Daro nemažai klaidų

Gyventojai kartais deklaruoja ir įmokas už studijas, nors jas jau yra deklaravęs kitas šeimos narys.

Taip pat deklaruojamos gyvybės draudimo išlaidos, kai naudos gavėjai yra pilnamečiai vaikai, anūkai ar kiti asmenys, tokias išlaidas deklaruoti gali tik įmokų mokėtojai, kai naudos gavėjai yra patys įmokų mokėtojai arba jų sutuoktiniai, arba jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai, globotiniai).

Gyvybės draudimo išmokos deklaruojamos prie neapmokestinamųjų pajamų, nors jos dažnais atvejais yra apmokestinamos.

Norintieji susigrąžinti dalį sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio už įsigytas automobilio, būsto remonto paslaugas deklaruoja ne tik šias išlaidas, bet ir išlaidas už remontui panaudotas prekes (pavyzdžiui, automobilio detales).

Būna ir taip, kad neteisingai deklaruojamos automobilio, nekilnojamojo turto išlaidos, deklaruojama neteisinga įsigijimo kaina.NAUJAUSI KOMENTARAI

Visai žmonės be fantazijos

Visai žmonės be fantazijos portretas
Patobulinti sunku? Priklijavai ragų ant kapoto ir sakai: įvyko gamtos klaida, čia vietinis briedis užsuko į kiemą, o mašinois - nu, niaaa, gyvenime neturėjau.

Tik ką forminau Regitroje

Tik ką forminau Regitroje portretas
naują lengvo auto priekabą. Pasakysiu tiesiai - pridirbta absurdų. Pildant dokumentus internetu, ten tiek pridirbta nesamonių, jog protu sunku suvokti, kaip galima iki to dasiprotėti. Gaila buvo žiūrėti į pareigūną forminusi dokus. Vargšas prakaitu apsipylęs, drebančiom rankom krapštėsi ilgai ir nuobodžiai kol užpildė formas. Įsivaizduoju kiek vargs ateities kartos kol išmėš visą tą Regitros mėšlą.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių