Nors prasidėjo antrasis kalendorinės žiemos mėnuo, dėl pakankamai šiltų orų ir vis neiškrentančio sniego Klaipėdoje vis dar aptinkama gyvybingų erkių.
Specialistų teigimu, pavojų žmonių sveikatai keliančių kraujasiurbių aktyvumo periodas kasmet vis ilgėja.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Ina Kuznecova informavo, kad paskutiniojo patikrinimo metu, kuris vyko gruodžio mėnesį, stacionariose stotelėse Girulių ir Melnragės miškuose buvo rasta nemiegančių erkių.
„Žinoma, kraujasiurbių aktyvumas nėra didelis ir pavojingos jos daug mažiau nei vasarą. Šiais metais erkės nemiegos tol, kol nepasnigs. Jų gyvybingumas visada siejamas su oro sąlygomis“, – kalbėjo I.Kuznecova.
Jos teigimu, uostamiestyje gruodžio mėnesį Laimo liga užsikrėtė trys asmenys. Erkinio encefalito atvejų užfiksuota nebuvo.
Pasak jos, šiais metais kiek kitokiu nei įprasta metu buvo užfiksuoti erkių aktyvumo padidėjimo periodai.
„Pirmasis erkių pikas pastebėtas ne pavasarį, o vasarą, o antrasis – besibaigiant vasarai. Nuo tradicinio grafiko buvo nutolta dėl užsitęsusio pavasario ir vėliau nei paprastai nutirpusio sniego“, – teigė skyriaus vedėjo pavaduotoja.
Jos duomenimis, laimei, uostamiestyje nebuvo užfiksuota mirties atvejų nuo kraujasiurbių platinamų ligų.
„Džiaugiamės, kad ne tik šiais, bet ir keletą pastarųjų metų mirčių išvengti pavyko. Vienintelis skaudus įvykis atsitiko prieš kelis metus Klaipėdos rajone. Pastebime, kad žmonės nenumoja ranka į skiepus. Tiesa, dažniau skiepijasi Klaipėdos, o ne apskrities gyventojai, kuriems, rodos, vakcinacija turėtų būti aktualesnė. Turbūt tai lemia didesnis informacijos prieinamumas ir geresnis pragyvenimo lygis, nes skiepai yra mokami“, – sakė I.Kuznecova.
Nuo 2012 m. sausio 1 iki 2013 m. spalio 31 d. Laimo liga susirgo 241 Klaipėdos apskrities gyventojas. Klaipėdos mieste šiuo laikotarpiu užsikrėtusiųjų skaičius siekė 87 atvejus.
Naujausi komentarai