Paauglių apiplėšta ir paskutinių pinigų netekusi klaipėdietė antrą smūgį gavo iš antstolio. Jis pareikalavo už savo paslaugas sumokėti tokią sumą, kad praėjo noras ką nors išsiieškoti iš nusikaltėlių.
Skolinosi vaistams
Klaipėdietė Zinaida Ždanova buvo apiplėšta dar pernai rugsėjį. Ji vidurdienį ėjo iš parduotuvės, kai ją užpuolė du jauni vaikinai.
Vienas jų iš už nugaros senolei griebė už gerklės ir ėmė smaugti, o kitas tuo metu rausėsi rankinėje, kurios moteris nepaleido iš rankų.
Plėšikui pavyko surasti piniginę ir ištraukti joje buvusius 89 litus bei pasą.
„Tai buvo paskutiniai mano pinigai, o iki pensijos dar buvo likusios kelios savaitės. Todėl pinigų turėjau skolintis net vaistams, kurių reikėjo atsigauti nuo šoko“, – prisiminusi įvykį ašarojo Z.Ždanova.
Ji taip pat privalėjo gauti naują pasą ir už tai pakloti 82 litus, todėl iš viso moteris patyrė 171 lito turtinę žalą.
Pinigų nesiruošė grąžinti
Po kelių savaičių plėšikai buvo sulaikyti. Paaiškėjo, kad senolę nuskriaudė „Smiltelės“ globos namų auklėtiniai, kuriems po 16 metų.
Beveik metus vyko teismai – nuo jaunų nusikaltėlių buvo nukentėję keliolika pensininkų.
Klaipėdos miesto apylinkės teismas plėšikams skyrė bausmes ir įpareigojo nukentėjusiesiems atlyginti turtinę žalą.
„Tačiau jie niekur nedirba, todėl akivaizdžiai iš mūsų tyčiojosi, kad pinigų negrąžins“, – širdo klaipėdietė.
Pareikalavo 122 litų
Gavusi iš teismo baudžiamosios bylos vykdomuosius raštus, ji nužingsniavo pas antstolį, kad šis pradėtų pinigų išieškojimo procedūrą.
Pensininkė buvo šokiruota sužinojusi, jog antstoliui už tai, kad jis iš nusikaltėlių išieškotų 171 litą, pati turi sumokėti 122 litus. Antstolis paaiškino, jog tokia kaina yra todėl, kad plėšikai du, o žalos išieškojimas iš vieno kainuoja 61 litą.
„Nesąmonė! Tegul antstolis pinigus už savo paslaugas išsiieško iš tų nusikaltėlių, o ne iš manęs. Kur garantija, kad aš sumokėsiu, o jis išieškos tą 171 litą“, – pyko Z.Ždanova.
Ji svarstė, jog tokia tvarka, kai antstoliai pinigų reikalauja avansu, tik skatina nusikalstamumą. Mat nusikaltėliai jaučiasi nebaudžiami, nes ne visi žmonės iškart gali susimokėti, kad iš nenaudėlių būtų išieškoti pinigai.
Antstoliai vadovaujasi savo "šventu raštu", kuris vadinasi Sprendimų vykdymo instrukcija. Joje parašytos sąlygos, kaip pateikti vykdomąjį raštą, kas, kaip ir už ką moka. Žinoma, žmogui reikia pasiskaičiuoti šansus skolai ar patirtos turtinės žalos kompensacijai atgauti, nes nei antstolis neturi pagrindo nemokamai dirbti, nei žmogus nebus labai laimingas, jei sumokės startinę kainą ir nieko neatgaus. Vykdymo išlaidų mokėjimo klausimas yra sprendžiamas pagal minėtą instrukciją, čia – ne antstolio užgaida. Antstolis gali, jei asmuo yra socialiai pažeidžiamas, atleisti jį nuo dalies vykdymo išlaidų mokėjimo. Bet ta galimybė priklauso nuo to, kiek antstolis turi apyvartinių lėšų. Juk negali būti visiems geras, o paskui neturėti pinigų sumokėti darbuotojams atlyginimus. Išieškojimo procesas negali vykti nemokamai. Jei klaipėdietė antstoliui sumokėtų tuos 122 litus, antstolis pradėtų išieškojimą, visas išlaidas turėtų padengti skolininkai. Jų problema yra ta, kad jie patys nesumokėjo skolos, o antstolis turi dirbti. Mokestis antstoliams
|
---|
Daugiau skaitykite trečiadienio dienraštyje.
Papildyta:
Į tokią nepavydėtiną situaciją kaip Z.Ždanova gali patekti šimtai klaipėdiečių, nes tiek jų kasmet nukenčia nuo plėšikų.
Policijos duomenis, per šiuos metus iki lapkričio 1 dienos uostamiestyje buvo apiplėšti 346 žmonės. Pernai per tą patį laikotarpį Klaipėdoje užregistruoti 437 plėšimo atvejai.
Kituose didžiuosiuose miestuose plėšikai siautėja dar labiau. Kaune šių metų sausio-spalio mėnesiais įvykdyti 408 plėšimai, o pernai per tą patį laikotarpį – 521.
Vilniuje šiemet iki lapkričio 1-osios nuo plėšikų nukentėjo 999 žmonės, pernai per dešimt mėnesių – 1231 piliečiai.
Naujausi komentarai