Tarptautinei vaikų gynimo dienai – džiazuojančio choro koncertas

 • Teksto dydis:

Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtą džiazo muzikos programą paruošė Klaipėdos choras „Aukuras“, kuriam šį kartą diriguos jaunosios kartos dirigentė Dovilė Kirdaitė. Kartu muzikuos džiazo vokalo profesionalė Raimonda Narsajeva, pianistas Mindaugas Putna, o koncertą ves Jonė Girdzijauskaitė. Koncertas „Pasitinkam vasarą džiazo ritmu“ Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė vyks gegužės 31 d., trečiadienį, 12 ir 18.30 val.

Klaipėdos choro „Aukuras“ meno vadovas Tomas Ambrozaitis naują visai šeimai skirtą programą patikėjo parengti dirigentei Dovilei Kirdaitei, kuri yra šio kolektyvo chormeisterė.

Ji choro dirigentės profesiją įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, mokslus tęsė Briuselio karališkojoje konservatorijoje, stažavosi garsiausiame Briuselio operos teatre „La Monnaie De Munt“.

Dar studijuodama ji dainavo choruose „Jauna muzika“, „Brevis“, „Draugiški projektai“, vadovavimo patirties sėmėsi chore „Ugnelė“.

Dirigentė atskleidžia, ko gali tikėtis klausytojai: „Koncertas bus nepaprastai gražus savo tekstų gilumu ir jautrumu, o muzikinė programos dalis kupina netikėtumų. Galime atskleisti, kad žiūrovai taps kūrinių dalimi ir bus kviečiami prisijungti dainuoti ir ploti ritmus kartu.“

Greta improvizacijų nuskambės kūriniai, kuriuos parašė kompozitoriai Anders Edenroth, Billy Steinberg, George David Weiss ir kiti.

„Kūriniai nustebins savo ritmais ir spalvomis, kurias padės kurti ne tik žiūrovai, nuostabaus balso solistė R. Narsajeva, bet ir puikus džiazo pianistas M. Putna“, – teigė D. Kirdaitė.

Džiazo vokalistė R. Narsajeva atvirauja, kad studijuodama Klaipėdoje turėjo svajonę padainuoti su choru „Aukuras“.

„Sugrįžimas į savo muzikinį lopšį kupinas sentimentų ir gražių jausmų. Į programą norėjosi sudėti prasmingiausius žodžius, švelniausius jausmus ir, žinoma, žmonių draugystę“, – pasakojo koncerto atlikėja.

Įvairių džiazo konkursų laureatė taip pat yra miuziklų „Eglė žalčių karalienė“ ir „(ne)Laimingi žmonės“ meno vadovė, jos balsas skamba muzikos albumuose, kuriuos įrašė su krikščioniška šlovinimo grupe „Iš arčiau“ ir pasaulinio garso atlikėja Sheila Ray Charles.

Savo veikloje dainininkė praktikuoja Bobby Mc Ferrino įkvėptus publiką įtraukiančius dainų ratus: „Taip nešu žinią, kad muzika gydo, džiugina ir ją gali atlikti kiekvienas.“

Klaipėdos choras „Aukuras“, įkurtas 1993 metais, praėjusį rudenį pradėjo naują kūrybinės veiklos etapą – choro meno vadovu tapo T. Ambrozaitis. Jis teigė, kad ankstesnių programų panoramoje choras turėjo nemažai patirties atlikdamas džiazines kompozicijas arba aranžuotes chorui.

„Šiame koncerte ne tik mėgausimės muzikos klausymu ir atlikimu, bet ir kiekvienas mūsų tapsime muzikos kūrėjais,“ – apie vasarą kviesiantį džiazuojančio choro renginį visai šeimai pasakojo R. Narsajeva.NAUJAUSI KOMENTARAI

Senukas

Senukas portretas
Juoda apranga laidotuves primena, vaikams gasdinti
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių