Šventės proga – unikali paroda klaipėdiečiams

Šilumos, vaiskių spalvų ir nuoširdaus bendravimo išsiilgusiems klaipėdiečiams Vasario 16-osios proga dailininkas Vidmantas Vaitkevičius iš Vilniaus atgabeno savo Lietuvos miestų architektūros paveikslų parodą. Darbus, kurie eksponuojami Klaipėdos tautinių kultūrų centre, taip pat parodos atidarymą, bus galima pamatyti virtualiai jau artėjantį pirmadienį.

Klaipėdiečiai neliko nuošalyje

Klaipėdos tautinių kultūrų centro salė nušvito spalvomis. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga čia pakviestas dailininkas V.Vaitkevičius iš Vilniaus, kuris atsivežė įspūdingą savo darbų kolekciją.

Joje – išskirtiniai Lietuvos miestų architektūros šedevrai, taip pat – ir Klaipėdos vaizdai.

Gyvas įspūdis, pamačius ant šilko ir drobės tapytus paveikslus, –  neišdildomas. Vis dėlto aplinkybės aplankyti parodos gyvai neleidžia dėl nepasibaigusio karantino.

Svečias: pasaulio pilietis, dailininkas V.Vaitkevičius savo Lietuvos architektūros paveikslų parodą Vasario 16-osios proga atvežė į Klaipėdos tautinių kultūrų centrą.

Klaipėdos tautinių kultūrų centro vadovė Jelena Butkevičienė rado išeitį. Kol Klaipėdoje viešėjo pats svečias, buvo susuktas nedidelis filmukas, kurį ketinama demonstruoti virtualiai šį pirmadienį.

Gyvas įspūdis, pamačius ant šilko ir drobės tapytus paveikslus, –  neišdildomas. Vis dėlto aplinkybės aplankyti parodos gyvai neleidžia dėl nepasibaigusio karantino.

Bent jau taip bus kompensuota galimybė klaipėdiečiams išvysti šią parodą.

„Kai Kultūros ministerija 2021-uosius paskelbė Lietuvai pagražinti draugijos metais, mes irgi negalėjome likti nuošalyje, irgi norėjome prisidėti prie organizuojamų veiklų. Tad sumanėme pasikviesti į Klaipėdą žinomą dailininką V.Vaitkevičių ir džiaugiamės, kad jis sutiko atvykti pas mus. Šią parodą mes skiriame Lietuvos valstybės atkūrimo progai. Kadangi negalime dabar priimti lankytojų, paroda bus viešai transliuojama vasario 16 d.“, – kalbėjo J.Butkevičienė.

Darbai – imperatoriaus rūmuose

Dailininkas V.Vaitkevičius, žinomas daugelyje pasaulio šalių, tapo jau 40 metų.

Gimęs ir augęs Kaune, dirba Vilniuje ir labai daug keliauja.

Apsigyvenęs kokiame nors jam patikusiame mieste, jis piešia jo architektūrą, surengia parodas ir važiuoja kitur.

Įamžino: V.Vaitkevičiaus ant šilko ir drobės tapytuose darbuose – nemažai ir Lietuvos pajūrio akcentų.

„Pabaigęs Vilniaus dailės akademiją, išvykau į Vokietiją, po to – į Japoniją. Planavau mėnesiui, užsilikau dvejus metus. Keli mano ten nutapyti darbai pateko net pas Japonijos imperatorių. Paskui leidausi į Londoną, Maskvą, Niujorką, Vatikaną, Vieną, Veneciją, Dubajų. Ten irgi po kelerius metus gyvenau ir tapiau, bet Lietuva vis dėlto tokia sava, artima, šioje parodoje darbai – tik iš gimtinės“, – pasakojo dailininkas.

Pasaulyje per šimtą didelių parodų surengęs autorius prasitarė, kad jo paveikslas su Niujorko vaizdu yra dovanotas aktoriui Sylvesteriui Stallonei, keli jo paveikslai yra ir karalienės Elžbietos II rūmuose.

Pristato pirmąjį albumą

Beje, V.Vaitkevičius pirmiausia būtent Klaipėdoje pristato Sauliaus Jokužio spaustuvėje ką tik išleistą savo pirmąjį darbų albumą.

Įstabių 120 paveikslų kopijos su Lietuvos architektūra sukauptos kone karališkame dailės albume odiniais, metalu puoštais viršeliais.

Na, o ši V.Vaitkevičiaus keliaujanti paroda po mėnesio, Kovo 11-osios proga, bus eksponuojama ir Palangoje.

„Žinoma, apmaudu, kad žmonės gyvai dabar negali išvysti tų darbų. Čia nieko nepakeisi, pamatys virtualią parodą, bent tiek smagu. Yra susuktas apie 15 minučių filmukas apie tai. Pasižiūrės. Tikiuosi, kad parodos uždarymas Klaipėdoje gal jau vyks gyvai“, – šypsojosi dailininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunas

kaunas portretas
WAW,koks idomus tapybos stilius!! Labai ,labai grazus darbai ..gaila ,kad menininkas parduoda savo kurinius uzsienyje,[zinoma,tapyba ---brangus darbas],,,.Grazu!!

Nesivaidena?

Nesivaidena? portretas
Tas tautiniu kulturu centras "isteigtas" vietoje uzdegtos "Metu laikai" kavines? Buvusi kapiniu patalpa...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių