Nauja „Dėlionė orkestrui“ intriguoja solistais

 • Teksto dydis:

Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, tęsia „Dėlionės orkestrui“ seriją ir savo gerbėjus, norinčius išgirsti naujausią – septintąją – programą, kviečia susitikti virtualiai. Juolab kad šįkart stygininkų kolektyvas taps solistų orkestru.

Mažiau girdėta ir netikėta

Kiekviena nauja „Dėlionės orkestrui“ programa slepia nemažai intrigą klausytojams. Apie kai kurias kartais nežino net koncertų salės administracija. Būna, kad tokių nekonvencionalių renginių metu publikos akivaizdoje įvyksta orkestranto piršlybos ar klausytojai klajoja po nemuzikines įstaigos erdves, kuriose atlikėjai juos provokuoja įvairių muzikos stilių instaliaciniais performansais. Naujoji programa „Dėlionė orkestrui VII: solissimo“ orkestro narius pristatys kaip solistus.

„Šioje programoje koncentruosimės ties kūriniais solistams ir orkestrui, pasirinkdami mažiau girdėtą, tačiau išskirtinį repertuarą, kuris bus praturtintas netikėtais muzikiniais sprendimais“, – teigė sumanymo iniciatorius ir pagrindinis generatorius, orkestro meno vadovas M.Bačkus. Jis pabrėžė, kad sudarant programą orkestro nariai aktyviai siūlė idėjas ir kūrinius, kurie bus realizuoti Klaipėdos koncertų salės scenoje.

Muzikuos šeši duetai

Koncerte pasirodys net šeši solistų duetai su orkestru.

Solo partijas atliks orkestro koncertmeisteris Konradas Levickis ir Tomas Cinelis (Billo Whelano kūrinys dviem smuikams ir styginiams „Inishlacken“), Jūratė Gaižutytė ir Juozas Staniulis (Vidmanto Bartulio Koncertas dviem smuikams ir styginiams).

Taip pat muzikuos solisčių smuikininkių Kristinos Kupšienės bei Teodoros Mortos Staigės (beje, mamos ir dukros) duetas, atliksiantis MAias Alyamani kūrinį „Longa Nahawand“.

Altais solo partijas Roberto Molinelli kūrinyje „Milonga Para Ástor“, dedikuotame Ástorui Piazzollai, grieš šeimyninis duetas Anna Luiza Aleksandrow-Bertash ir Ivanas Bertashas.

Pats meno vadovas M.Bačkus muzikuos su savo violončelės specialybės mokine Kornelija Kupšyte, studijuojančia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete, kartu atlikdami Giovanni Sollimos kompoziciją „When We Were Trees“.

Smuikininkės Rovenos Žiogės ir altininko Edvino Kaziukaičio duetas gros Georgo Friedricho Händelio – Johano Halvorseno Pasakaliją.

Transliuos tiesiogiai

Smuikininkė Jurgita Bačkuvienė pasirodys kaip solistė ir pagrieš Vilhelmo Čepinskio „Ariją“. Orkestrantai Angelė Čiuberkienė (I smuikas), Rimantė Agintaitė (II smuikas), Auksė Kaziukaitienė (altas) ir Jurgis Karbauskas (violončelė), susibūrę į styginių kvartetą, atliks Eugène’o Ysaÿe kūrinį „Harmonies du soir“.

Žinoma, programoje bus ir siurprizų, kurie, tikėtina, dar labiau intriguos tai pamatyti ir išgirsti. Lapkričio 26 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje be publikos vyksiantis koncertas bus gyvai transliuojamas jos „Facebook“ platformoje. Rengėjai ir atlikėjai kviečia klausytojus virtualiai būti kartu – nemokamai stebėti tiesioginę koncerto transliaciją. Entuziazmo ir išradingumo nestokojantis Klaipėdos kamerinis orkestras savo gerbėjus vėl stebins meistriškumu, energija ir polėkiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių