„Materia Magica“ – ne tik spektakliai

  • Teksto dydis:

Klaipėdoje tęsiasi tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“. Šiemet jo programoje pristatyta 13 spektaklių iš Lietuvos, Belgijos, Vokietijos, Ispanijos, Izraelio, Slovėnijos, Lenkijos, lauko reginys, elektroakustinis performansas savadarbiais instrumentais, lėlinės kino animacijos programa vaikams ir suaugusiesiems.

Elektroakustinis performansas

Šiandien 21.30 val. „Apeirono“ teatre vyks Simono Nekrošiaus (Lietuva) elektroakustinis performansas savadarbiais instrumentais „Paraobjektai“.

„Paraobjektai“ – tai gyvo garso pasirodymas savadarbiais instrumentais, sujungiantis netradicinius garso generacijos būdus bei principus.

Tai autoriaus įgalinta fantazijos ir interpretacijų išraiška, individualiais, asociatyviais judesiais kurianti pasakojimą tarp to, kas yra norma, ir kas už jos ribų, tarp realybės ir absurdo.

Performanso kūrėjas kviečia atsiriboti nuo klišinio mąstymo apie muziką, standartinių muzikos kūrybos kanonų bei patirti naują ryšį su mus supančia aplinka.

Lėlininko kiemas

Rytoj, gegužės 6 d., 10–16 val. jaukiajame Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro kiemelyje (Vežėjų g. 4) ir šiemet įsikurs „Lėlininko kiemas“.

Patrauklios ir įdomios edukacijos kvies visus atrasti ir pažinti slėpiningus lėlių teatro pasaulius.

Nuo 10 val. 5–10 m. vaikams vyks „Teatro kišenėje“ edukacija „Pirštų lėlės ir jų pasakėlės“. Edukacijos dalyviai, pasirinkę savo mėgstamiausią pasaką ir jos veikėją, pasigamins po vieną pirštų lėlę, įkūnijančią tą personažą, ir susikurs jo gyvenamąją erdvę – pakabinamą paveikslėlį.

Pasigaminus pirštų lėles, bus kuriamas lėlių teatro pasirodymas. Edukacijos dalyvius atradimų ir patyrimų keliu ves aktorė, lėlininkė Andžela Vitauskaitė.

12 val. Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos edukatoriai kvies į muzikines patyrimines improvizacijas, žaidimus su muzikos instrumentais, kūno, judesio, balso perkusija, burtis į vieningą „orkestrą“, pasitelkus vaizduojamąsias priemones bei pasirinktus žodžius kurti įvairių muzikos stilių dainas.

Edukacija „Muzikinės improvizacijos ir meno žaismas“ yra nemokama, tačiau būtina išankstinė registracija e. p. leliuedukacija@gmail.com.

14 val. 9–15 m. dalyviai laukiami edukacijoje „Komiksų ir veikėjo kūrimo dirbtuvės“.

Festivalis kviečia pamatyti, koks platus ir įvairus gali būti lėlių teatro kosmosas.

Kas yra komiksai, kaip jie kuriami ir ar jie privalo būti juokingi? O kaip atsiranda patys garsiausi kompiuterinių žaidimų veikėjai? Edukacijos metu knygų iliustruotoja bei komiksų kūrėja Greta Alice vaikams trumpai papasakos apie komiksų atsiradimo istoriją, pagrindinius komiksų kūrimo principus, veikėjų dizaino subtilybes, atskleis paslapčių, kaip net patį rimčiausią nutikimą paversti juokinga istorija, gyvai iliustruodama pristatys skirtingus komiksų stilius bei pakvies pasitelkti burtus ir visiems kartu sukurti netikėtą veikėją.

16 val. mokyklinio amžiaus vaikai bus kviečiami į 2 val. trukmės antigravitacinį eksperimentą – kūrybines scenarijaus ir lėlių dirbtuves „Kopūstgalvio cirkas“.

Tai – atvira „Psilikono teatro“ vaizdo laboratorija, kur kiekvienas užsukęs gali atlikti akrobatikos ir kitus labai pavojingus cirko pratimus visiškai saugiai: treniruodami miniatiūrines silikono lėles, kurių atliekami cirko numeriai tampa matomi dideliame ekrane.

„Kopūstgalvio cirko“ trupė nepavaldi gravitacijos dėsniams ir juda visai kitu principu, o trupės narių sėkmė priklauso nuo animatoriaus rankų miklumo.

Apie žuvis ir žmones

Susitikti Teatro aikštėje rytoj, gegužės 6 d., 18 val. kvies Klaipėdos lėlių teatro lauko reginys „Apie žuvis ir žmones“.

Svajingas ir elegantiškas skrydis danguje, aukštyn ir žemyn, dangaus mėlį skrodžiantis, bet lengvas lyg plunksnos krytis, grakštus kaip žuvies uodegos vikstelėjimas vandenyno gelmėje.

Unikalus, efemeriškas, kas akimirką kintantis didelių iš polietileno plėvelių pagamintų lėlių judėjimas vieniems primins sklendžiantį paukštį, kitiems – plaukiančią žuvį, vienus nukels į povandeninį pasaulį, kitus – į dangaus aukštybes, o gal – prie dangaus skliautais nardančių jūros gyventojų.

Ir pakvies pamatyti gražų, ramų, galbūt kiek liūdną jų šokį. Gyvybė atėjo iš vandens, vadinasi, ir žmogus. Jeigu visą okeaną nuklojęs ir visa dusinantis plastikas palengva iš namų išstumia jo gyventojus, jeigu vietoj medūzų bangos skalauja polietileninius maišelius, o nykstančias ir išnykusias žuvų rūšis vandenynuose keičia plastikiniai indai, tai kas laukia žmogaus?

Šešias dienas truksiantis festivalis „Materia Magica“ šįkart – apie gravitaciją. Festivalis kviečia pamatyti, koks platus ir įvairus gali būti lėlių teatro kosmosas – lėlių teatras ne tik spektakliuose, bet ir performansuose bei edukacijose, ne tik scenoje, bet ir kine, ne tik teatruose, bet ir lauke.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių