Laikrodžių muziejuje – ir dailės šedevrai Pereiti į pagrindinį turinį

Laikrodžių muziejuje – ir dailės šedevrai

2025-02-02 12:00

Laikrodžių muziejus vilioja ne tik vis papildoma naujais eksponatais ekspozicija, bet ir vertingais meno kūriniais. Šią savaitę klaipėdiečiams pristatyta XVI–XIX a. Europos tapybos šedevrų paroda iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos.

Laikrodžių muziejuje – ir dailės šedevrai
Laikrodžių muziejuje – ir dailės šedevrai

Ketvirtadienio vakare į Laikrodžių muziejų atėję klaipėdiečiai norėjo ne tik dar kartą apžiūrėti senuosius laikrodžius, bet ir tikėjosi įdomios pažinties su nauja paroda, kurią į Klaipėdą atvežė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) darbuotojai.

Šis muziejus Vilniuje priglaudė dalį Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos rinkinių. Taip siekiama apsaugoti juos nuo galimo sunaikinimo tebesitęsiančios Rusijos agresijos metu. Didžiausias Ukrainos meno muziejus turi 18 padalinių.

Priėmęs saugoti Lvivo dailės galerijos eksponatus Lietuvos nacionalinis dailės muziejus supažindina su šiais kūriniais ir atokiau gyvenančius Lietuvos žmones.

Atidarymo metu LNDM parodų kuratorius Skaistis Mikulionis pasakojo, kaip rinkinys buvo gabenamas iš Ukrainos į Vilnių, kiek Ukrainos, Lenkijos bei Lietuvos įvairių institucijų patikrų teko įveikti.

S. Mikulionis ypač dėkojo Lietuvos šaulių sąjungos nariams, lydėjusiems šiuos meno kūrinius. Šauliai budėjo ir Laikrodžių muziejaus parodų salėje. Jie padės užtikrinti tvarką ir žiūrės paveikslų saugumo per didžiąsias miesto šventes, kai muziejus sulaukia lankytojų antplūdžio.

Menotyrininkė, nacionalinio dailės muziejaus vyriausioji tyrėja ir rinkinio kuratorė Dalia Tarandaitė praplėtė susirinkusiųjų žinias apie paveikslų autorius. Parodoje – ne tik ukrainiečių autorių paveikslai, bet ir Lenkijos bei Lietuvos tapytojų darbai. Seniausi jų nutapyti dar Renesanso laikais, naujausias sukurtas antrojoje XX a. pusėje.

Daugumos parodoje rodomų paveikslų autoriai yra gerai žinomi Lietuvos meno mylėtojams. Tai Abiejų Tautų Respublikos valdovų dvare dirbę Jean-Pierre Norblin, Johann Baptist Lampi, Vilniaus meno mokyklos atstovai Jonas Rustemas, Juozapas Oleškevičius, garsusis lenkų batalinių scenų korifėjus Jan Matejko, Henryk Siemiradzki.

Į Lvivo nacionalinę dailės galeriją šie kūriniai pateko iš asmeninių kolekcijų, pažymėtų Potockių, Sapiegų, Tiškevičių, Branickių, Pšezdzeckių, Višnioveckių ir kitų Lietuvos bei Ukrainos istorijoje svarbių šeimų vardais.

Vienas vertingiausių parodos paveikslų – nedidelis, bet įspūdingas ispanų genijaus Francisco Goya’os paveikslas „Macha balkone“.

Šią parodą galima apžiūrėti su laikrodžių muziejaus lankytojų bilietu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų