Klaipėdos šviesų festivalyje – žmonių jūra: nuomonės išsiskyrė

Visą savaitgalį klaipėdiečiai ir miesto svečiai grožėjosi nušvitusia Klaipėda – lankytojų gausa renginys net priminė Jūros šventę. Tiesa, šiųmetis Šviesų festivalis pateisino ne visų jų lūkesčius.

Pernai buvo geriau?

Penktadienio vakarą startavęs Klaipėdos šviesų festivalis jau pirmąją renginio dieną į Senamiestį sutraukė daugybę smalsuolių.

Didžiausi žmonių srautai tradiciškai koncentravosi Tiltų, Turgaus gatvėse, kur, vietoj ažūrinių arkų tunelio, šiemet pristatyta lietuvių sukurta šviesų ir garso instaliacija „Metų laikai“ (projekto autoriai – Romas Zaveckas, Stasys Jamantas ir bendrovė „Miau muzika“)

Be pagrindinės instaliacijos, programoje buvo galima išvysti apie 30 nuolatinių projektų įvairiose, netgi pačiose netikėčiausiose miesto erdvėse: nuo latvių šviesų ir lazerių instaliacijos „Kelionė“ Karlskronos aikštėje iki „Viktorijos“ viešbutyje rodyto filmo „Sielvarto jūra. Vilties jūra“ apie Sirijos žmones, šios šalies kultūrą ir istoriją.

Panašu, kad klaipėdiečiams išties stinga pramogų – beveik kaip vasarą, žmonių jūroje paskendusiame Senamiestyje išsirikiavo ir prekybininkai, miniai pramogautojų siūlę visokius skanėstus, šviečiančią atributiką.

Šįkart neradau, ką žiūrėti, net nesupratau, ko ėjau iš namų. Geriau šviečiančią girliandą būčiau įsijungęs – ir tai didesnis efektas.

Nors pamatyti tikrai buvo ką, kai kurie klaipėdiečiai aiškino likę nusivylę. Vieniems pritrūko įspūdingo reginio, kaip, tarkime, buvo pastaruosius dvejus metus, kitiems esą apskritai stigo garso ir šviesų.

„Grįžau iš užsienio aplankyti artimųjų Klaipėdoje ir sykiu užsukome į Šviesų festivalį. Deja, pasivaikščiojusi Senamiestyje mačiau tik kelias apšviestas pastatų sienas, daugiau nieko gero. Matyt, Klaipėda stipriai taupo. Rodos, žmonių daugiau nei pačių šviesų“, – komentavo klaipėdietė Eglė.

„Pernai buvo kur kas įspūdingiau. Šįkart neradau, ką žiūrėti, net nesupratau, ko ėjau iš namų. Geriau šviečiančią girliandą būčiau įsijungęs – ir tai didesnis efektas“, – ironizavo Šviesų festivalyje lenkęsis Dovydas.

Netrūko ir teigiamų atsiliepimų. „Labai patiko lazerių šou prie Pilies tilto per Dangę. Labai gražu, ačiū. Ir paveikslai ant miesto rotušės sienų, ir šviestuvas virš Dangės upės. O Turgaus gatvėje nieko nesupratau, kas vyksta, nykuma“, – įspūdžiais dalijosi klaipėdietė Violeta.

Nespėjusieji aplankyti festivalio dar gali tai padaryti sekmadienio vakarą nuo 18 val.

Žygiavo ir keturkojai, ir šeimos

Jau šeštąjį Šviesų festivalį surengusios viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ atstovų teigimu, šiemet festivalis dedikuotas Klaipėdos kūrėjams ir verslo bendruomenei, kurių dėka renginių programą papildė kelios dešimtys nuolatinių ir laikinų projektų.

Štai penktadienio vakarą nuotaikingu šviesų fiestos akcentu tapo šviečiančių augintinių eisena „Ir niekada mums meilės nebus per daug“. 19 val. iš Teatro aikštės pajudėjo ir Dangės krantine žygiavo šventiškai papuoštų keturkojų ir jų šeimininkų kolona. Vėliau vyko gražiausių dalyvių – karaliaus ir karalienės rinkimai.

Beje, pirmą kartą festivalio metu vyko ir šeimų paradas. Šeštadienį 19 val. Šiauriniame rage startavę uostamiesčio mamos, tėčiai, vaikai kelionę užbaigė Dienovidžio skvere.

Stebėjo, ką veikia kaimynai

Atidžiai išnagrinėjusieji festivalio programą pamatė kur kas daugiau nei kelis apšviestus pastatus.

Vaikštinėdami specialiu maršrutu žiūrovai galėjo išvysti ant pastatų atgyjančius tapytojo Prano Domšaičio paveikslus, reprezentuojančius mėgstamiausias jo temas: Egiptą, Mažąją Lietuvą, Afriką ir kt., o K.Donelaičio aikštėje – prancūzų menininko autorinį darbą „Ugnikalnio pabudimas“.

Pirmą kartą šis projektas buvo pristatytas 2017-aisiais Prancūzijoje, Liono šviesų festivalyje.

Prie skulptūros „Bokštas“, Kepėjų, Mėsininkų ir Jono gatvių sankirtoje, buvo demonstruojama instaliacija "Kieta dalelė", kvietusi susipažinti su miestų oro kokybės problematika. Moksliniais duomenimis paremtas kūrinys atspindėjo kietųjų dalelių koncentraciją skirtingomis praėjusių metų dienomis Klaipėdoje.

Skvere prie burlaivio „Meridianas“ veikė klaipėdiečio Rodiono Petrovo videoinstaliacija „Real Time“. Žmonės visada domisi kitų gyvenimais, todėl projekto autorius pakvietė sugrįžti į tuos laikus, kai interneto socialinių tinklų dar nebuvo ir žvilgtelėti į tai, kas vyksta už kaimyno buto durų. Senamiesčio namo sienoje žiūrovai išvydo ir atpažino kasdienes mūsų buities scenas, paskanintas ironijos prieskoniu.

Šie ir daugybė kitų nuolatinių projektų Šviesų festivalio lankytojus džiugino ne tik Klaipėdoje, bet ir Kretingoje, Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios šventoriuje, taip pat Kretingalėje bei Juodkrantėje, kur nušvito Raganų kalno skulptūros, o krantinėje įsikūrė naujausias suomių menininko projektas „Metamorfozės“.

Klaipėdiečiai į festivalį galėjo keliauti nemokamai miesto autobusais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Daidoo

Daidoo portretas
Atvykom iš kito miesto specialiai į išreklamuotajį šviesų festivalį. Likom nesupratę, žmonių minios, bet nieko nevyksta....gal dar neprasidėjo? gal kitoj vietoj? ieškojom ieškojom..... Baisiai nusivylėm, sugadintas šeštadienio vakaras.

klp

klp portretas
pernai šaukėte buduliai;-atsibodo kičas iš užsienio.Šiemet 70% instaliacijų sukūrė Klaipėdos meninininkai.TAi jiems ir dėkokit,kad tik tokį meną turit...Jie tik kritikuot visus projektus moka,o kai patiems reikia kažką sukurti,gaunasi šūdas...

Liustra-šventes topas

Liustra-šventes topas portretas
Įdomu, kieno iniciatyva rengiami šie šviesos triukeliai-šiemet baisingas ""pravalas"', ypač""patiko"" liustra ant krano virš Danges, šventes topas.
VISI KOMENTARAI 50
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių