Gražiausia Baltijos šalių chorinė muzika

  • Teksto dydis:

Festivalį „Klaipėdos muzikos pavasaris“ tęsia Baltijos šalių kompozitorių chorinės muzikos programa „Da Pacem...“. Ramybės linkės Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas ir diriguojamas Tomo Ambrozaičio. Muzikos rinkinyje – Arvo Pärto, Pēterio Vasko, Juozo Naujalio, Vaclovo Augustino, Vytauto Miškinio ir kitų kompozitorių choriniai opusai. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje vyksiančiame nemokamame koncerte klausytojai laukiami balandžio 23 d., sekmadienį, 17 val.

Įgauna didesnį pagreitį

Chorinės muzikos entuziastai, tikėtina, jau pastebėjo, kad choro „Aukuras“ veikla su nauju vadovu T. Ambrozaičiu priešakyje įgauna vis didesnį pagreitį.

Atsakingai baigiama formuoti kamerinio choro sudėtis – koncerte klausytojai išgirs vieningai skambančius 22 dainininkų balsus.

Su kolektyvu dirba chormeisterė Dovilė Kirdaitė bei pianistė-koncertmeisterė Aušra Valentienė, kuri su fleitininke Anita Barlote koncerte muzikuos ir kaip solistė.

Klaipėdiečio T. Ambrozaičio meninė veikla skleidžiasi ne tik uostamiestyje, bet žymiai plačiau.

Jis mokėsi choro dirigavimo Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, vėliau studijas tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur įgijo meno licenciato laipsnį bei magistro laipsniu baigė simfoninio ir operinio dirigavimo studijas.

Įdomu, kad savo profesinio kelio pradžioje T. Ambrozaitis jau buvo susijęs su Klaipėdos koncertų sale.

Nuo chormeisterio iki dirigento

2003–2009 m. T. Ambrozaitis dirbo Klaipėdos choro „Aukuras“ chormeisteriu, 2005–2009 m. – Klaipėdos kamerinio orkestro dirigentu.

Jo sugrįžimas įvyko 2022 m. rudenį, kai dirigentas laimėjo konkursą Klaipėdos choro „Aukuras“ meno vadovo pareigoms užimti.

Svarbi T. Ambrozaičio kūrybinės veiklos sritis – vadovavimas chorams.

Keletą metų jis dirbo Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu, iki šiol vadovauja Klaipėdos berniukų ir jaunuolių chorui „Gintarėlis“.

T. Ambrozaitis ne kartą buvo Lietuvos dainų šventės metu vykstančios dainų dienos vyriausiuoju dirigentu.

Jis taip pat dirba vyriausiuoju dirigentu Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.

„Aukuras“ gali pasigirti ilgamete istorija, o šie metai chorui – jubiliejiniai.

Rudenį kolektyvas ruošiasi minėti 30-ąsias kūrybinės veiklos metines. Choras susibūrė 1993 m. choro dirigentų Alfonso Vildžiūno ir Vladimiro Konstantinovo iniciatyva.

Nuo 1996 iki 2012 m. rugpjūčio jam vadovavo A. Vildžiūnas. Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu.

„Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas. Jo koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.

Nematerialaus paveldo šedevras

Nėra abejonių, kad Lietuva, Latvija ir Estija turi ypatingą ryšį su chorine muzika. Užtenka paminėti valstybes vienijančią dainų švenčių tradiciją, kuri 2003 m. UNESCO pripažinta Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru.

Su ja susiję ir šio koncerto kompozitoriai bei atlikėjai.

Programa „Da Pacem...“ sujungs gražiausią Baltijos šalių kompozitorių chorinę muziką, kurią sukūrė žymiausi dabarties autoriai, jau pelnę ir pasaulinį pripažinimą.

Pasak T. Ambrozaičio, jų meninis vaizdinys yra dvasinio žmogaus pasaulio atspindys šiandienoje, gyvendamas chaotiškame dabarties pasaulyje žmogus ieško dvasinės ramybės ir darnos.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje skambės daug žymių kūrėjų muzika – J. Naujalio, V. Miškinio, V. Augustino, Vidmanto Bartulio, Zitos Bružaitės.

Mūsų artimą ryšį su latvių kūrėjais atskleis kūriniai, kuriuos parašė Ērikas Ešenvaldas ir P. Vaskas.

Estijai atstovaus jų muzikos legenda – kompozitorius A. Pärto, kurio kūrinys „Da Pacem“ įkvėpė ir visos programos pavadinimą.

Chorinės muzikos gerbėjai kviečiami pasisemti ramybės choro „Aukuras“ koncerte.NAUJAUSI KOMENTARAI

Arvo Pärto, Pēterio Vasko kas čia per pederastai

Arvo Pärto, Pēterio Vasko   kas čia per pederastai portretas
ką rašyti Lietuviškai nemokat, mulkiai prie tvoros pagimdyti, o šiaip Aukurui palinkėčiau daugiau videoklipų kurti, vieną atradau, labai šauniai

:D

:D portretas
:D
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių