Gargždai pasipuošė: centre – akį traukiantis akcentas

Gargždiškių akis džiugina įspūdingas piešinys, vietos bendruomenės iniciatyva papuošęs vieną miesto centre stovinčių daugiabučių.

Užduotis – rasti sieną

Gargždų miesto bendruomenė projektu "Žaidžiantys" užsibrėžė tikslą sukurti miestą pagyvinantį akcentą.

"Mes labai norėjome, kad miestas taptų šviesesnis ir jaukesnis. Šis projektas skirtas viešosioms erdvėms pagyvinti. Šiais metais nusprendėme pasirinkti didelio formato projektą. Ilgai ieškojome tinkamo pastato. Reikėjo renovuoto ir sutvarkyto objekto. Daugiabučių administratoriai nesutiko dalyvauti projekte. Tačiau atradome miesto centre namą, kurio gyventojai tik pasidžiaugė, kad toks kūrinys puoš jų namus", – pasakojo Roma Litvinaitė, Gargždų bendruomenės pirmininkė.

Bent jau vienas iš dviejų objektų tikrai yra gargždiškis. Tai – piešinyje pavaizduotas tulžys.

Namas parinktas ypač sėkmingai, jis stovi Klaipėdos gatvėje, netoli Klaipėdos rajono savivaldybės.

"Tad kiekvienas miestietis tikrai pasidžiaugs piešiniu. O juk ir didžiosios metų šventės artėja, norisi šviesos ir įspūdžių", – sakė R. Litvinaitė.

Projektui – 5,7 tūkst. eurų

Idėjos iniciatoriai finansavimo sulaukė iš Vietos bendruomenių tarybos. Lėšos gautos iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

"Projektui skirta 5,7 tūkst. eurų. Pačiam piešiniui atiteko 4 tūkst. eurų suma. Pinigai buvo sumokėti autoriui Tadui Šimkui, kuris yra garsiojo Kauno paveikslo "Senelis su pypke" autorius. Likusi suma buvo išleista idėjų generavimo dirbtuvėms", – pasakojo R. Litvinaitė.

Gargždų bendruomenė ieškojo profesionalų, grafičių mėgėjų paslaugų nuspręsta neprašyti.

"Piešinyje vaizduojamas mažas vaikas su paukšteliu. Nežinau, kur realiai gyvena šis berniukas, esantis piešinyje. Bet bent jau vienas iš dviejų objektų tikrai yra gargždiškis. Tai – piešinyje pavaizduotas tulžys. Daugeliui šis paukštelis panašus į kolibrį, tačiau nelabai kas žino, kad šie paukščiai gyvena čia pat, Minijos slėnyje", – juokavo R. Litvinaitė.

Vaizdas: centrinėje Gargždų gatvėje nuo šiol miestiečių akis trauks įspūdingų matmenų piešinys, kuriame pavaizduotas berniukas su tulžiu. (Dienraščio skaitytojo nuotr.)

Idėjų gausa

Piešinio autorius su pagalbininkais idėją realizavo per savaitę.

"Oficialaus šio kūrinio pristatymo dar nebuvo, gal surengsime kažką panašaus Kalėdų periodu. Tačiau jau aišku, kad miestiečiams jis patiko, labai džiugu, jog žmonės nušvinta, išvydę šį miesto akcentą", – kalbėjo R. Litvinaitė.

Tai ne pirma Gargždų miesto bendruomenės įgyvendinta idėja.

Prieš kurį laiką gargždiškiai stebėjosi specialiomis instaliacijomis, papuošusiomis Kalniškės piliakalnį, kuris priminė tikrą viduramžių karžygių susirėmimo vietą.

Dar viena instaliacija traukė akį ties Gargždų ligonine. Tarpukario stiliaus meninė kompozicija itin patiko miestiečiams.

Paskutinis Gargždų bendruomenės darbas yra ilgalaikis, viliamasi, kad piešinys išliks ne vienerius metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

tam nesvarbu

tam nesvarbu portretas
Taigi rašo, jog pinigai buvo sumokėti autoriui Tadui Šimkui. Tekstą tiesiog reikia atidžiai skaityt...

nesvarbu

nesvarbu portretas
kodel nerašo kas piešė...

tiesiog puiku

tiesiog puiku portretas
Piešinys džiugina akį ir širdį.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių