Brangs uostamiesčio muziejų bilietai

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, Piliavietės ir Kalvystės muziejaus bilietų kainos nesikeitė nuo euro įvedimo ir yra bent triskart mažesnės nei analogiškų kaimynių savivaldybių krašto muziejuose. Artimiausiu metu Klaipėdos miestui priklausančių muziejų kainos turėtų keistis.

Užstrigęs kainoraštis

Klaipėdos miesto savivaldybei priklauso Mažosios Lietuvos istorijos ir Kalvystės muziejai, taip pat Piliavietė.

Šie muziejai yra išlaikomi iš miesto biudžeto, dalį pinigų užsidirba patys iš lankytojų bilietų ir edukacijų.

Bilietų kainos į šiuos muziejus suaugusiesiems yra 1,45 euro, o moksleiviams, studentams ir senjorams – 72 centai.

Edukacinio užsiėmimo kaina žmogui 1 valandai siekia nuo 58 centų iki 1,16 euro.

Gido paslaugos valandai lietuvių kalba kainuoja 4,34 euro, o užsienio kalba – 7,24 euro.

Atsiliko nuo laikmečio?

Šios kainos įsigalėjo nuo euro įvedimo Lietuvoje (2015 m. sausio) ir nė karto nebuvo indeksuotos.

Palyginimui, Kretingos muziejuje suaugusiajam bilietas kainuoja 4–5 eurus, studentams ir moksleiviams – 1,2 euro, senjorams – 2 eurai.

Gal kam nors tai pasirodys beprotiškai brangu, bet tai nebus brangiau nei kituose panašaus tipo muziejuose.

Žemaičių dailės muziejuje Plungėje bilietas suaugusiajam kainuoja 3 eurus, pensininkams, moksleiviams ir studentams – 2 eurus, ekskursijos lietuvių kalba – 15 eurų, užsienio kalba – 20 eurų. Edukaciniai užsiėmimai kainuoja 15 eurų.

Akivaizdu, kad uostamiesčio muziejų bilietų kainos gerokai atsilieka nuo laiko pokyčių.

Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė patvirtino, kad savivaldybės muziejų kainoraštis bus persvarstomas.

"Tos kainos pas mus muziejuose buvo nustatytos labai seniai, kai visoje Lietuvoje jos ne kartą keitėsi, atlyginimai keitėsi. Tačiau kol kas nėra jokių sprendimų, dirbame darbo grupėse", – teigė N.Laužikienė.

Reikia išlaikyti orumą

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys tikino, kad naujosios kainos tikrai bus draugiškos lankytojams.

"Kol kas yra svarstymo etapas. Gal kam nors tai pasirodys beprotiškai brangu, bet tai nebus brangiau nei kituose panašaus tipo muziejuose. Mūsų muziejaus tikslas nėra uždirbti iš lankytojų, bet tos kainos turi būti adekvačios, o ne tokios, jog atrodytų, kad patys savęs negerbiame. Na, turime išlaikyti tam tikrą orumą", – paaiškino J.Genys.

Prieš dešimtmetį, 2010 m., Mažosios Lietuvos istorijos ir Kalvystės muziejus, taip pat Piliavietę aplankė 25,4 tūkst. lankytojų, pernai – beveik 47 tūkst. žmonių.

"Pinigus, gautus už lankytojų bilietus, skiriame edukacijai. Juk, pavyzdžiui, žalvario žiedų gamyba kainuoja. Žmogus pasigamina tą žiedą ir išsineša. Taigi mes stengiamės pirkti medžiagas, kurios naudojamos būtent edukacijai. Iš tų surinktų pinigų finansuojame muziejinius dalykus", – tikino J.Genys.



NAUJAUSI KOMENTARAI

muziejus

muziejus portretas
Prieš vasario šešioliktąją :)

KLP

KLP portretas
cha ir taip ju niekas nelanko, Pilies muziejuje isvis veikti nera ka,

Sūduvis

Sūduvis portretas
Na nieko nuostabaus, LIETUVOJE galimas BRANGO BRANGSTA ir BRANGS, o tokio stebuklingo žodžio kaip PINGA PIGS Lietuvos žodyne nėra>.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių