Pereiti į pagrindinį turinį

Atgijo istorinis Gedminų dvaras

2015-06-04 18:00

Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje verda naujas projektas. Mokykla užsimojo savo kūrybingumu atgaivinti Gedminų dvarą, kuriame ir įsikūrusi minėta gimnazija.


 

Mados: Gedminų dvaro parke mokiniai ir mokytojai pristatė maždaug 500 skirtingų skrybėlių kolekciją. Mados: Gedminų dvaro parke mokiniai ir mokytojai pristatė maždaug 500 skirtingų skrybėlių kolekciją. Mados: Gedminų dvaro parke mokiniai ir mokytojai pristatė maždaug 500 skirtingų skrybėlių kolekciją.

Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje verda naujas projektas. Mokykla užsimojo savo kūrybingumu atgaivinti Gedminų dvarą, kuriame ir įsikūrusi minėta gimnazija.

Sujungė meninė veikla

Kultūros projektas "Gedminų dvaras: gyvas ir kuriantis" E.Balsio menų gimnazijoje dar bus vykdomas iki gruodžio. Šiuo laikotarpiu ketinama moksleivius, jų tėvus, netoli dvaro gyvenančius miestiečius pakviesti bendrai meninei, kultūrinei veiklai.

Įgyvendinant projektą, lygiai prieš savaitę – ketvirtadienį – nuvilnijo gausybė renginių. Meno diena prasidėjo tapybos pleneru gryname ore.

Į beveik 500 metų skaičiuojančio dvaro parką tapyti gamtoje rinkosi artimiausi kaimynai, moksleiviai.

Vėliau vyko kūrybinės dirbtuvės su kviestiniais svečiais – odininkais, dekoratoriais ir kitais savo srities meistrais.

Taip pat gimnazijos mokiniai ir mokytojai demonstravo įspūdingas dvaro madas. Damos, pasipuošusios netradicinėmis skrybėlėmis, nuspalvino visą Gedminų dvaro parką.

Naujas kultūros centras?

Antroje meno dienos dalyje, jau vakarėjant, miestiečiai rinkosi į vakarinę paskaitą apie dvaro istorinę praeitį. Ją vedė istorikas Norbertas Stankevičius.

Po paskaitos visi norintieji važinėjosi karieta senosios alėjos parko takeliais.

"Gedminų dvaras turėjo vieną gražiausių parkų mieste. Nors jo jau nebėra, tačiau liko puikūs tvenkiniai. Siekėme atkurti tą įspūdį. Mat šis parkas garsėjo ypatinga tvarka, jame buvo nuolat šienaujama", – pasakojo projekto vadovė, E.Balsio menų gimnazijos dailės mokytoja Dalia Palkuvienė.

Renginį vainikavo gimnazijos styginių instrumentų orkestras. Koncerte dalyvavo ir buvę gimnazijos moksleiviai.

Meno dieną gimnazijos bendruomenė baigė į dangų paleidę žibintus.

D.Palkuvienė įsitikinusi, kad dvare įsikūrusi mokykla gali tapti vienu iš pagrindinių kultūros centrų visoje pietinėje miesto dalyje.

Unikalus, bet primirštas

E.Balsio menų gimnazijos mokytojos D.Palkuvienės teigimu, Gedminų dvaras – istorinis Klaipėdos krašto objektas, o kartu – puiki kūrybinė erdvė. Todėl būtina ją puoselėti.

"Siekiame atkreipti žmonių dėmesį į šalia esančius dalykus. Šis dvaras yra Klaipėdos krašto palikimas, tačiau kiek pamirštas. Vis dėlto dar nemažai žmonių gyvena dvaro teritorijoje, mėgaujasi gražia aplinka, parku, tvenkiniais. Todėl tiek miesto, tiek ir gimnazijos bendruomenę pakvietėme saugoti šį gražų palikimą ateities kartoms", – pažymėjo mokytoja.

Dviejų dalių projektas "Gedminų dvaras: gyvas ir kuriantis", sukvietęs žmones į pavasarinį, kitais mokslo metais suburs jau į rudeninį dvarą.

Apie 500 vaikų ir 150 mokytojų jungianti gimnazija gruodžio pradžioje planuoja pristatyti premjerą – muzikinį spektaklį "Senojo dvaro istorijos". Jo kompozitorė – Nijolė Sinkevičiūtė.

D.Palkuvienė pasidžiaugė, kad prie šio gražaus projekto noriai prisideda ir jį remia gimnazijos mokinių tėvai.

Artimiausiu metu čia bus organizuojama vasaros stovykla miesto vaikams.

Dar praėjusiame amžiuje, 1978 m., šis dvaras buvo rekonstruotas, siekiant jį pritaikyti mokymo įstaigai. Nuo 1983 m. Gedminų dvare yra įsikūrusi E.Balsio menų gimnazija.

Tai vienas gražiausių dvarų Klaipėdos krašte, tačiau jis nėra laikomas architektūros paminklu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų