Pereiti į pagrindinį turinį

LTKA prezidentas G. Dranevičius tapo 5 dano meistru

2011-09-23 16:29
LTKA prezidentas G. Dranevičius tapo 5 dano meistru
LTKA prezidentas G. Dranevičius tapo 5 dano meistru / Visvaldo Morkevičiaus nuotr.

Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas Giedrius Dranevičius pasiekė naują aukštumą - sėkmingai išlaikė egzaminą ir tapo 5 dano meistru. Tokio lygio nėra pasiekęs joks kitas šalies tradicinio karate atstovas. Be to, G. Dranevičiui suteikta ir aukščiausia - A lygio - tarptautinė teisėjo kategorija.

„5 danas - tiesiog dar vienas patvirtinimas, kad pasirinktu keliu stumiesi į priekį, nestovi vietoje, - naują karjeros laiptelį įvertino G. Dranevičius. - Kuo jis skiriasi nuo kitų danų? 5-asis danas simbolizuoja užbaigtą karate mokinio kursą. Spalvotieji karate diržai atitinka mūsų vidurinės mokyklos kursą, juodi diržai iki trečiojo dano - bakalaurą, o penktasis - užbaigtą magistrą. Toliau mokymosi procesas nesustoja. Su 5 danu įgauni pilnavertį mokytojo statusą ir toliau gilini savo suvokimą karate kelyje. Esminis skirtumas tarp civilinio universiteto ir karate studijų yra laikas. Universitete mus vertina tik pagal žinias, o karate kelyje vertinami ir suformuoti įgūdžiai. Jiems yra labai svarbus laiko faktorius. Laikas suteikia asmenybei dvasinę brandą, svarbią ne tik įvairiuose menuose. Asmenybės branda ypatingai svarbi ir kasdieniame gyvenime. Todėl tarp juodojo diržo egzaminų yra nustatyti griežti minimalūs laiko tarpai: tarp 1 ir 2 dano - 2 metai, tarp 2 ir 3 - 3 metai, tarp 3 ir 4 - 4 metai, tarp 4 ir 5 - 5 metai. Tad pilnas karate „universiteto“ kursas sudaro mažiausiai 14 metų.“

LKTA prezidentas sutiko papasakoti ir apie 5-ojo dano egzaminą. Jo metu lietuviui teko stoti prieš autoritetingą komisiją.

„Penkių 7 dano meistrų komisija uždavinėjo sudėtingus klausimus, į kuriuos įmanoma atsakyti ir savo atsakymus pagrįsti tik praėjus ilgą karate studijų kelią, - sakė G. Dranevičius. - Ypatingai griežtai buvo vertinamas rašto darbas. Komisija kruopščiai tikrino esminių tradicinio karate principų suvokimą, karate katų interpretacijų suvokimo gilumą. Po šios egzamino dalies komisijos pirmininkas, Tarptautinės tradicinio karate federacijos (ITKF) prezidentas Rickas Jorgensenas man ištarė tokius žodžius: „Didelė pažanga. Sveikinimai!“ Mano rašto darbo tema buvo „Budo principai kasdieniame gyvenime“. Manau, tai yra labai aktuali tema visiems, kurie studijuoja karate, kalba apie Budo, tačiau iš tiesų nesuvokia, kas tai yra. Tai mane ir paskatino pasirinkti šią temą, plačiau pristatyti žinias, kurias po kruopelytę susirinkau iš savo mokytojo Hidetakos Nishiyamos. Karate be Budo filosofinio pagrindo yra nei daugiau, nei mažiau tik smūgio-spyrio sportas, formuojantis iškreiptą ir visiškai neteisingą nuomonę apie šį unikalų savigynos meną.“

LTKA prezidentas teigė, kad pastaraisiais metais ne vienoje organizacijoje aukštus danus galima įsigyti ne natūraliu keliu.

„Nepažįstu nė vieno Lietuvos karate meistro, kuris nuosekliai būtų užkopęs iki 5 dano. Aš niekuomet nesupratau ir, matyt, nesuprasiu, kai žmogus, turintys 1 ar 2 daną arba neturintis jokio, staiga grįžta iš kokio nors kovos menų kongreso su jam suteiktu 6, 7 ar 8 danu. Mano nuomone, tai yra ne tikrasis kelias, o politika. Politika karate, kaip ir kitose sporto šakose, prasideda, kuomet baigiasi kasdienės treniruotės, savęs tobulinimas. Tuomet ateina laikas konkuruoti dėl postų, kėdžių, ieškoti lengvesnių kelių, politinių užnugarių, - svarstė karate meistras. - Labai džiaugiuosi, kad ITKF tokie dalykai nevyksta. Čia kiekvienas registruotas danas yra vertas savęs. Ši organizacija pasaulyje yra labai gerbiama ir vertinama, nes sugebėjo išlaikyti teisingą, principingą atestavimo sistemą. Lietuvos tradicinio karate pasaulyje šiuo metu ITKF yra registruoti 14 pirmojo dano meistrų, 4 - antrojo ir vienas - 5-ojo.“

Dar viena džiugi naujiena Lietuvos tradicinio karate pasaulyje - Vilniaus „Lūšies“ klubo auklėtinis Dominykas Žibutis išlaikė egzaminą juodam diržui gauti. Lietuvos 2011 metų fuku-go rungties čempionui, kumite vicečempionui ir katos bronzos medalio laimėtojui tai atvėrė duris į Lietuvos rinktinę, kuri lapkričio mėnesį dalyvaus Jeruzalėje vyksiančiame Europos čempionate.

„Dominyko perspektyvos patekti į rinktinę - gana didelės, - pasakojo LTKA prezidentas. - Galutinį rinktinės sąrašą paskelbsime spalio 2 dieną, Avi Rokah seminaro Lietuvoje metu. Planuojame, kad į Jeruzalę vyks 5 sportininkai, o D. Žibutis gali dalyvauti individualios ir komandinės kumite rungtyse.“

Šiandien keturi jaunieji Lietuvos tradicinio karate atstovai išvyko į Liubliną (Lenkija) dalyvauti pirmajame Europos vaikų (iki 15 metų) taurės turnyre. Mūsų šaliai jame atstovaus keturi „Lūšies“ auklėtiniai - Augustas Cibulskis, Mantas Cibulskis, Hermis Dranevičius ir Domantas Pikūnas.

„Turnyre turėtų dalyvauti apie 700 vaikų iš visos Europos, - sakė G. Dranevičius. - Lietuvai atstovaus mūsų šalies čempionato prizininkai ir nugalėtojai. Tai buvo esminė sąlyga renkant sportininkus. Svarbus buvo ir finansinis aspektas, ne visiems sportininkams ar jų klubams pavyko surasti lėšų kelionei. Kitais metais kelionei į šį turnyrą finansavimą skirsime iš LTKA biudžeto. Lietuviams šiemet keliame tikslą kovoti dėl prizinių vietų, tačiau rezultatai priklausys nuo daugelio veiksnių. Po vasaros vaikai nėra geriausios sportinės formos, daug lems burtai ir kiti dalykai.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų