Lietuviams teko pripažinti Baltarusijos futbolininkų pranašumą

Pasiruošimą Europos čempionato atrankos ciklui Lietuvos futbolininkai baigė 0:2 pralaimėdami svečiams iš Baltarusijos.

Kaune vykusiose draugiškose rungtynėse, kurios abiems ekipoms buvo paskutinė repeticija prieš rugsėjį prasidedantį atrankos į 2012 m. žemyno pirmenybes turnyrą, po lietuvių smūgių kamuolys kelis kartus pataikė į varžovų vartų konstrukciją, bet pasižymėti šeimininkai nesugebėjo. Pergalę baltarusiams atnešė du Viačeslavo Hlebo įvarčiai.

Pirmasis kėlinys prasidėjo aktyviu žaidimu abejose aikštės pusėse, tačiau kėliniui įpusėjus atakos nurimo. Pavojingiausias savo progas pirmoje rungtynių dalyje varžovai sukūrė artėjant pertraukai.

39 min. po tolimo Lietuvos rinktinės puolėjo Tomo Danilevičiaus šūvio kamuolys atšoko nuo baltarusių vartų virpsto.

Po akimirkos grėsmę lietuvių baudos aikštelėje kūrė svečiai - Aliaksandras Hlebas idealiu perdavimu surado komandos draugą, kuris pasiuntė kamuolį į vartus, bet arbitras užfiksavo nuošalę.

Vis dėlto pasižymėti baltarusiams pavyko iš karto po pertraukos. 49 min. V.Hlebas pelnė kuriozišką įvartį, iš baudos aikštelės krašto permetęs kamuolį per vartininką Giedrių Arlauskį.

Antrajame kėlinyje trenerio iš Vokietijos Berndo Stange auklėtiniai turėjo ir daugiau galimybių padidinti rezultatą, o lietuviai atsakė galingu Darvydo Šerno smūgiu, sudrebinusiu vartų skersinį.

90 min. baltarusiai užklupo Lietuvos komandos gynybą kontrataka, kurios smaigalyje atsidūręs V.Hlebas pelnė antrąjį savo įvartį - šeimininkai pralaimėjo 0:2.

"Pamačiau, kas nori žaisti rinktinėje, o kas ne. Mes nepasinaudojome galimybėmis įmušti, o patys praleidome dvi atakas. Tokio įvarčio, kaip pirmasis, praleisti tikrai negalima. Gal žaidėjai nespėjo pailsėti po sunkių kelionių į Lietuvą", - po rungtynių svarstė lietuvių vyriausiasis treneris Raimondas Žutautas.

"Pralaimėjome, nes neišnaudojome savo progų, o žaidimas buvo apylygis. Turėsime per likusį laiką iki oficialių rungtynių padaryti atitinkamas išvadas", - pridėjo komandos kapitonas T.Danilevičius.

Baltarusijos rinktinė šventė ketvirtą pergalę per devynis tarpusavio susitikimus. Lietuviai laimėjo du mačus, triskart komandos išsiskyrė taikiai. Pastarąjį sykį kaimyninės šalys surėmė ginklus 2005 m. Vilniuje: po vienintelio saugo Deivido Česnauskio įvarčio pergalę 1:0 draugiškame mače šventė šeimininkai.

Šiame straipsnyje: lietuvos futbolo rinktinė