Futbolo federacijos funkcionierius nepaneigė siūlęs žurnalistui „į snukį“

Futbolo funkcionierių elgesys stebina įžūlumu: siūlymą mušti SPORT1 žurnalistą Lietuvos futbolo rinktinių direktorius bando teisinti kaltinimais montažu.

Situaciją komentuodamas Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius atkreipia dėmesį, kad tokie grasinimai žurnalistų atžvilgiu – nedemokratinių šalių praktika, už kurią numatyta ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė. 

SPORT1 televizijos žurnalistas Aurimas Budraitis portalui 1kaunodiena.lt pasakojo, jog grasinimų iš LFF funkcionierių sulaukė pirmą kartą. Visiems girdint, kai LFF pristatinėjo Vilniaus „Žalgirio“ klubą, Lietuvos futbolo rinktinių direktorius Robertas Tautkus esą pasiūlė žurnalistui „sumalti snukį“.

„Jis nieko man nedarė, tik pagrasino žodžiais. Dėl ko viskas kilo? Kiek anksčiau mano kolegė Neringa Kolkaitė klausė R.Tautkaus, ar buvo atsiskaityta su Liubinsku (Algimantas Liubinskas, buvęs Lietuvos futbolo rinktinės treneris – aut. past.). Jis pasakė, kad ne viskas, o paskui pradėjo aiškinti, kad mes sumontavome medžiagą ir kad buvo kitaip“, - konfliktą sukėlusį reportažą prisiminė A.Budraitis.

Pats R.Tautkus buvo linkęs kaltinti televizijos žurnalistus neobjektyvumu ir savo žodžių išsižadėti neskubėjo.

„Atėjo mergaitė vėlai vakare, paklausė, ar yra atsiskaityta su Jose Couceiro, atsakiau, kad taip, paskui paklausė apie Liubinską. Reportaže įdėjo vieną klausimą ir kitą atsakymą. Taip elgtis ne tik neprofesionalu, bet ir įžūlu. Manęs kaip vadovo menkinimas ir žaidimas į vienus vartus“, - piktinosi R.Tautkus. 

Paklaustas, ar grasino žurnalistui susidorojimu, Lietuvos futbolo rinktinių direktorius to neneigė: „Aš jo paklausiau, turbūt seniai gavęs?“

Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas:

Tikrai tą raštą išnagrinėsime, pažiūrėsim, kur kreiptis. Kolegoms jau patariau – jeigu yra grasinimai, tai netgi iki raštų siuntimo, kuo skubiau pranešti teisėsaugos institucijoms, jeigu tikrai grasinama žmogaus sveikatai ir gyvybei. Kokių papildomų priemonių dar imsimės, kad nesikartotų tokie atvejai ir jų išvis nebūtų, mes apie tai informuosime viešai. 

Dabar Žurnalistų sąjunga tarsis, kokių priemonių reikia imtis. Iš principo - mes smerkiame bet kokią agresiją, bet kokius grasinimus žurnalistų atžvilgiu. Tai – nedemokratinių šalių praktika, mes prieš bet kokius grasinimus ir intervencijas, kurios trukdo žurnalistams dirbti. Už tai yra įstatymais numatyta atsakomybė, ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji. 

Žurnalistai turi žinoti, jog sulaukę grasinimų turėtų kviesti liudytojus, fiksuoti pažeidimą, pranešti teisėsaugos institucijoms. Nepaisant to, tokie dalykai gali pasikartoti, todėl šiuo atveju kreipsimės į Futbolo federaciją ir bandysime ieškoti sprendimų, kad tokių dalykų nebūtų.


Penktadienį SPORT1 televizija kreipėsi Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, Lietuvos žurnalistų sąjungą, Lietuvos sporto žurnalistų federaciją bei kitas institucijas prašydama padėti apginti SPORT1 žurnalistų teisę laisvai rinkti ir skleisti informaciją apie Lietuvos sportą. 

„Norėtume informuoti jūsų instituciją apie grasinimus, su kuriais susidūrė sporto televizijos SPORT1 žurnalistai, atlikdami savo tiesioginį darbą ir visuomeninę pareigą, nušviesdami pagrindinius Lietuvos sporto įvykius.

Lietuvos futbolo federaciją ir kai kuriuos šalies futbolo klubus nuolat lydi nesusipratimų, skandalų ir įtarimų korupcija šleifas. 

SPORT1 televizija ne kartą savo reportažuose gvildeno Lietuvos futbolo problemas. Televizijos žurnalistų principingumas kelia futbolo valdininkų įniršį <...>

Mūsų nuomone, tokie Lietuvos futbolo federacijos funkcionierių veiksmai pažeidžia LR Visuomenės informavimo įstatymą, riboja Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintą žurnalistų teisę nevaržomai rinkti ir skleisti informaciją, nebijoti dėl savo sveikatos ir gyvybės, paviešinus informaciją apie galimus nusižengimus ar korupciją“, - rašoma viešame televizijos kreipimesi.


Šiame straipsnyje: Sport1

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių